رنگ‌بندی خانواده آیفون 14 اپل فاش شد

شنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
شایعه‌ای جدید می‌گوید اپل گوشی‌های سری آیفون ۱۴ را در رنگ ارغوانی نیز روانه‌ی بازار می‌کند. این رنگ براساس شرایط نوری محیط تغییراتی خواهد داشت.
تبلیغات

گفته می‌شود اپل قصد دارد گوشی‌های سری آیفون ۱۴ (Apple iPhone 14) را در رنگ‌های تازه‌ای روانه‌ی بازار کند و یکی از این رنگ‌‌ها ارغوانی خواهد بود. همچنین پیش‌بینی شده است فلاش True Tone این گوشی‌‌ها طراحی جدیدی داشته باشد.

به‌گزارش MacRumors، منبع اصلی ادعاهای جدید منتسب به آیفون چهارده اپل افشاگری در شبکه‌ی اجتماعی ویبو است. این افشاگر ادعا می‌کند که توانسته به فهرست کامل رنگ‌های آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پرو دسترسی پیدا کند.

بر این اساس، گفته می‌شود گوشی‌های آیفون 14 و آیفون ۱۴ پلاس (آیفون ۱۴ مکس) در رنگ‌های مشکی، سفید، آبی، قرمز و ارغوانی و گوشی‌های آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس در رنگ‌های گرافیتی، طلایی، نقره‌ای و ارغوانی دردسترس قرار می‌گیرند.

گفته می‌شود رنگ ارغوانی در هر چهار گوشی ظاهری منحصربه‌فرد دارد و براساس شرایط نوری محیط تغییراتی به خود می‌بیند.

تصویر منتسب به مدل ارغوانی آیفون 14 اپل

این رندر غیررسمی است

علاوه‌براین، موضوع گفته شده است که آیفون 14 اپل مجهز به فلاش True Tone جدیدی خواهد بود که مثل «دایره‌ای کوچک درون دایره‌ای بزرگ» دیده می‌شود. نسل فعلی فلاش گوشی اپل شامل دو LED کوچک است که درون دو نیم‌دایره‌ی جدا از هم قرار گرفته‌اند.

اپل در سال‌های اخیر تلاش کرده است رنگ‌های متنوع‌تر و چشم‌نوازتری را به گوشی‌های خانواده‌ی آیفون بیاورد. این شرکت مدتی پس از رونمایی آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ مینی مدل ارغوانی این دستگاه‌ها را نیز معرفی و عرضه کرد و تکرار این اتفاق برای آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پرو منطقی به‌نظر می‌رسد. آی مک ۲۴ اینچی، آیپد مینی نسل ششم و آیپد ایر نسل پنجم نیز همگی مدلی ارغوانی دارند و به‌نظر می‌رسد اپل قصد دارد بیش‌ازپیش به این رنگ توجه نشان دهد.

رنگ‌بندی منتسب به آیفون ۱۴ بدین‌معنی است که احتمالاً باید با رنگ‌های صورتی و سبز آیفون ۱۳ خداحافظی کنیم. اپل مدتی پیش رنگ سبز خانواده‌ی آیفون ۱۳ را نیز معرفی کرد و شاید این اتفاق برای آیفون ۱۴ نیز تکرار شود. فعلاً مشخص نیست که مدل ارغوانی آیفون ۱۴ برای تغییر رنگ از جلوه‌ی کالیدوسکوپیک استفاده می‌کند یا متکی‌بر تکنیک مدل آبی آیفون ۱۳ پرو است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات