اپل: خانواده آیفون ۱۳ از قابلیت حذف نویز تماس پشتیبانی نمی‌کنند

یک‌شنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
گوشی آیفون ۱۳ پرو مکس اپل در دست یک زن
اپل به‌طور رسمی تأیید کرده که هر چهار مدل گوشی خانواده آیفون ۱۳ از قابلیت حذف نویز تماس برخوردار نیستند.
تبلیغات

چندی پیش گزارشی منتشر شد که نشان می‌داد اپل در iOS 15 قابلیت حذف نویز در تماس‌ها را برای گوشی‌های خانواده‌ی آیفون ۱۳ غیرفعال کرده و باعث نارضایتی برخی کاربران شده است. اکنون مشخص شده که خانواده‌ی آیفون ۱۳ به کلی دارای چنین قابلیتی نیستند و جالب است بدانید که حذف نویز تماس‌ها یکی از قابلیت‌های آیفون ۵ به‌‌ بعد محسوب می‌شود و همان‌طور‌‌ که از نامش مشخص است، ویژگی مذکور هنگام ایجاد تماس تلفنی، نویزها و صداهای محیطی را کاهش می‌دهد تا کاربران کیفیت مکالمه‌ی بهتری تجربه کنند.

ظاهراً پشتیبانی اپل در پاسخ به سؤال یکی از کاربران مبنی بر نبود ویژگی یادشده در آیفون ۱۳، خاطرنشان کرده که ویژگی حدف نویز در جدیدترین گوشی‌های اپل به دلیل نامشخصی پشتیبانی نمی‌شود و این در‌ حالی است که در ابتدا شایعاتی وجود داشت که نشان می‌داد قابلیت مذکور با یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری در‌ دسترس قرار خواهد گرفت.

در آن مقطع، یکی از کاربران ادعا می‌کرد که با مراجعه به اپل‌استور و در‌ میان‌‌ گذاشتن مشکل، یکی از مهندسان به او گفته است که اپل در هفته‌های آینده راه‌حلی برای این مشکل ارائه خواهد داد؛ اما ظاهراً یکی دیگر از مهندسان از این موضوع کاملاً بی‌خبر بوده و بازه‌ی مشخصی برای رفع این مشکل ارائه نداده است.

به‌طور کلی، مشخص نیست که چرا اپل تصمیم به حذف این قابلیت گرفته و چرا قصد ندارد آن را دوباره اضافه کند. به‌نظر می‌رسد که در‌ حال حاضر تنها راه‌حل برای افزایش کیفیت تماس‌ها فعال کردن ویژگی Voice Isolation از‌ طریق کنترل سنتر است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات