سری ردمی K50 با چهار تراشه‌ مختلف از کوالکام و مدیاتک عرضه خواهد شد

سه‌شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
طبق گزارشی تازه، در سری ردمی K50 از طیف کاملی از تراشه‌ها شامل اسنپدراگون ۸۷۰، اسنپدراگون ۸ نسل یک، دایمنسیتی ۷۰۰۰ و دایمنسیتی ۹۰۰۰ استفاده خواهد شد.
تبلیغات

به‌گزارش گیزموچاینا، سری ردمی K50 احتمالا گسترده‌ترین خط‌تولید این برند تا‌به‌امروز باشد و از چهار تراشه‌ی مختلف از کوالکام و مدیاتک استفاده خواهد کرد. سری قبلی، ردمی K40 با سه پردازنده عرضه شد؛ بنابراین، کاملا واضح است که خط‌تولید توسعه پیدا کرده است.

امروز افشاگری برجسته با نام کاربری PandaIsVeryBald با انتشار پستی در ویبو اعلام کرد که سری ردمی K50 از مجموعه‌ی کاملی از تراشه‌ها شامل اسنپدراگون ۸۷۰، اسنپدراگون ۸ نسل یک، دایمنسیتی ۷۰۰۰ و دایمنسیتی ۹۰۰۰ استفاده خواهد کرد.

در‌حالی‌که تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۷۰ قبلا روی ردمی K40 (پوکو F3 یا می ۱۱ ایکس) استفاده شده بود، سه تراشه‌ی دیگر کاملا جدید هستند و هنوز برای هیچ گوشی هوشمندی عرضه نشده‌اند. تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۷۰ مشابه اسنپدراگون ۸۶۵، تراشه‌ای در سطح پرچم‌دار است؛ اما به جایگزین مقرون‌به‌صرفه‌تری دیگر با تراشه پیشرفته‌‌ی اسنپدراگون ۸۸۸ تبدیل شد.

همچنین، اسنپدراگون ۸ نسل یک تراشه‌ی پرچم‌دار واقعی خواهد بود که جایگزین تراشه‌ی فعلی، یعنی اسنپدراگون ۸۸۸ خواهد شد. این تراشه چندی پیش اسنپدراگون ۸۹۸ نامیده می‌شد؛ اما اکنون رسما نامی جدید به آن داده شده است.

با پیش‌رفتن به‌سمت تراشه‌ی مدیاتک، دایمنسیتی ۹۰۰۰ برترین محصول این برند است و با اسنپدراگون ۸ نسل یک کوالکام رقابت خواهد کرد. پس‌از‌آن، دایمنسیتی ۷۰۰۰ در دسته‌‌ی محصولات مدیاتک جای خواهد گرفت که طبق آخرین گزارش‌ها، وارد مرحله‌ی آزمایشی شده است. امتیاز AnTuTu آن حدود ۷۵۰ هزار تخمین زده که بیشتر از اسنپدراگون ۸۷۰، اما کمتر از اسنپدراگون ۸۸۸ است.

سری جدید ردمی احتمالا از ردمی K50، ردمی K50 گیم‌ادیشن، ردمی K50‌ پرو و ردمی K50 پرو پلاس تشکیل خواهد شد. البته مثل همیشه شیائومی نام‌های تجاری مختلفی را بسته به مناطق مختلف انتخاب خواهد کرد. اگر شیائومی به نام‌گذاری فعلی خود پایبند باشد، ردمی K50 احتمالا با نام می ۱۲ ایکس در هند و پوکو F4 در سایر جهان عرضه خواهد شد.

در بخش مشخصات، مدل‌های ردمی K50 پرو و ردمی K50 پرو پلاس احتمالا از صفحه‌نمایش‌های E5 AMOLED با نرخ نوسازی چشمگیر و قابلیت پشتیبانی از فناوری شارزژ سریع ۱۰۰ واتی بهره خواهند برد. انتظار می‌رود سری ردمی K50 فوریه یا مارس ۲۰۲۲ (بین بهمن ۱۴۰۰ تا فروردین ۱۴۰۱) معرفی شود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات