اندروید 12L با گوشی پیکسل 3a و پیکسل 3aXL سازگاری خواهد داشت

پنج‌شنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
نسخه‌ی آزمایشی اندروید 12L با دو گوشی هوشمند پیکسل 3a و پیکسل 3a XL گوگل سازگاری خواهد داشت.
تبلیغات

اکنون گوشی هوشمند پیکسل ۳ و پیکسل ۳ ایکس‌ال گوگل به پایان دوره‌ی پشتیبانی نرم‌افزاری خود رسیده‌اند، و ظاهرا پیکسل 3a و پیکسل 3a XL محصولات بعدی سری پیکسل خواهند بود که آخرین وصله‌ی امنیتی آن‌ها در ماه مه ۲۰۲۲ منتشر خواهد شد. اما در برنامه‌ی زمانی گوگل برای ارائه‌ی به‌روررسانی‌های نرم‌افزاری، مشخص نبود که آیا گوشی‌های سری پیکسل 3a واجد شرایط دریافت اندروید 12L خواهند بود یا خیر.

به گزارش جی‌اس‌ام‌ آرنا، صفحه‌ی رسمی مربوط به اندروید 12L این موضوع را تأیید کرده است که پیکسل 3a و پیکسل 3a XL به‌روزرسانی آزمایشی اندروید 12L را دریافت خواهند کرد.

android 12L pixel 3a duo

انتظار می‌رود اولین نسخه‌ی آزمایشی اندروید 12L در ماه دسامبر منتشر شود و عرضه‌ی نهایی این سیستم‌عامل نیز در سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۲ انجام خواهد شد.

اندروید 12L در واقع نسخه‌ای از اندروید اصلی گوگل است که برای تبلت‌ها، دستگاه‌های تاشو و دستگاه‌های مبتنی بر کروم اواس طراحی شده و امکاناتی برای بهره گرفتن از نمایشگرهای بزرگ ارائه می‌دهد. این سیستم‌عامل همچنین یک به‌روزرسانی افزایشی برای گوشی‌های هوشمند مجهز به اندروید ۱۲ خواهد بود.

در این نسخه از سیستم‌عامل موبایلی گوگل، بخش اعلان‌ها، تنظیمات سریع، صفحه‌ی قفل و صفحه‌ی اصلی، برای دستگاه‌هایی که به نمایشگرهای بزرگ مجهز شده‌اند، بهینه شده و از سبک طرح‌بندی دو ستونی جدید بهره خواهد برد. در اندروید 12L قابلیت دیگری ارائه شده است که به کاربران فروشگاه پلی‌استور اجازه می‌دهد از اپلیکیشن‌هایی که برای استفاده در نمایشگرهای بزرگ بهینه نشده‌اند، مطلع شوند که این امر به توسعه‌دهندگان فشار خواهد آورد تا برنامه‌های خود را برای استفاده در صفحه‌نمایش‌های بزرگ‌تر، به‌روز کنند.

نظر شما در این مورد چیست؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات