شیائومی جایگاه دوم خود را در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند از دست داده است

شنبه ۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۵
مطالعه 2 دقیقه
شیائومی در سه‌ماهه‌ی دوم ۲۰۲۱، جایگاه دوم را در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند به‌دست آورد؛ اما اکنون به‌نظر می‌رسد که این جایگاه را از دست داده است. با‌این‌حال، سامسونگ هنوز هم پیشرو است.
تبلیغات

در پایان سه‌ماهه‌ی دوم ۲۰۲۱ (جولای)، اخبار بسیار هیجان‌انگیزی شنیدیم. گزارش‌های مختلفی تأیید کردند که اپل جایگاه معمول خود را به‌عنوان دومین تولید‌کننده‌ی بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان از دست داده است.

شرکتی که اپل را شکست داد، شیائومی بود؛ اما در جدید‌ترین گزارش androidauthority، به‌نظر می‌رسد شیائومی سلطه‌ی خود را در جایگاه دوم از دست داده و دوباره اپل این جایگاه را پس گرفته است.

طبق گزارش مؤسسه‌ی تحقیقاتی IDC، اپل در سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۲۱، تعداد ۵۰٫۴ میلیون گوشی هوشمند فروخته که این رقم حدود ۶٫‍۱ میلیون گوشی بیشتر از شیائومی در مدت مشابه است. با استناد به معیار مذکور، شیائومی اکنون در جایگاه سوم قرار دارد.

بااین‌‌حال، بسیاری از عوامل دیگر وجود دارد که وضعیت پنج تولید‌کننده‌ی برتر گوشی‌‌های هوشمند در جهان را تعیین خواهد کرد. برای مثال، ارسال محموله‌ها در سال احتمال دارد معیاری مهم‌تر از دوره‌ی سه‌ماهه باشد. درآمد و همچنین قیمت‌گذاری گوشی‌های پرچم‌دار، میان‌رده، اقتصادی و... جزو عوامل دیگر محسوب می‌شوند.

ناگفته نماند که سامسونگ با فروش ۶۹ میلیون دستگاه گوشی‌ هوشمند که تقریبا ۱۸٫۶ میلیون بیشتر از اپل و ۲۴٫۷ میلیون بیشتر از شیائومی است، به‌راحتی در جایگاه اول قرار دارد. در جایگاه‌های چهارم و پنجم نیز تساوی بین اوپو و ویوو گزارش شده است.

رتبه‌بندی قبل بسیار متفاوت بود. هواوی بین پنج جایگاه برتر قرار داشت و حتی در یک بازه‌ی زمانی بسیار کوتاه برای کسب جایگاه اول از سامسونگ پیشی گرفت. اما اکنون به‌دلیل مشکلاتی که دست‌وپنجه نرم می‌کند، حتی دیگر در ده جایگاه برتر نیز قرار ندارد و احتمالا برای مدت طولانی هم حضور نخواهد داشت.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره‌ی این گزارش چیست؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات