تماشا کنید: رویداد معرفی آیفون ۱۳ در ۱۵ دقیقه

چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
اپل روز گذشته در رویداد کالیفرنیا استریمنگ، خانواده آیفون ۱۳ را درکنار نسل جدید اپل واچ و آیپد رونمایی کرد.
تبلیغات

اپل در ساعات پایانی روز گذشته، به رسم هر سال نسل جدید گوشی‌های هوشمند خود را معرفی کرد.

خانواده‌ی آیفون ۱۳ همان‌طورکه انتظار می‌رفت، شامل چهار عضو «آیفون ۱۳ مینی، آیفون ۱۳، آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرومکس» می‌شوند. آیفون‌های جدید چه ازلحاظ ظاهری و چه ازلحاظ سخت‌افزاری تفاوت کمی با نسل پیشین خود دارند. ازجمله مهم‌ترین تغییرات در نسل جدید می‌توان به ظرفیت بیشتر باتری، دوربین‌های بهتر، استفاده از پردازنده‌ی A15، چینش متفاوت ماژول‌های دوربین در آیفون ۱۳ و ۱۳ مینی و استفاده از صفحه‌نمایش ۱۲۰ هرتزی در سری پرو اشاره کرد.

علاوه‌بر آیفون‌های جدید، نسل جدید تبلت‌های آیپد و آیپد مینی و اپل واچ نسل ۷ نیز در این رویداد معرفی شدند. تبلت آیپد مینی با وام‌گرفتن طراحی ظاهری آیپد پرو، بیشترین و ملموس‌ترین تغییر را درمیان تمامی محصولات معرفی‌شده در رویداد داشت. نکته‌ی جالب دیگر تفاوت ظاهر اپل واچ نسل ۷ با شایعات و تصاویر فاش شده پیش از رویداد بود.

از چند ماه پیش تصاویری از نسل جدید ساعت هوشمند اپل با شاسی بسیار متفاوت و تخت به‌بیرون درز پیدا کرده بود. تعداد دفعات افشای تصویر مذکور و اعتبار فاش‌کنندگان به‌قدری زیاد بود که کمتر کسی انتظار داشت در رویداد با ظاهر متفاوتی رو‌به‌رو شویم.

ظاهر اپل واچ سری ۷، تنها نکته‌ی غافل‌گیرکننده‌ی رویداد نبود. برخلاف انتظار بسیاری از هواداران اپل، کوپرتینویی‌ها نسل جدید ایربادهای تماما بیسیم خود با نام «ایرپادز ۳» را در این رویداد معرفی نکردند. همچنین، اگرچه احتمال معرفی مک پرو یا محصول سخت‌افزاری جدید مانند اپل گلس در این رویداد بسیار بعید بود، اپل هیچ محصول غیرمنتظره و هیجان‌انگیز یا به اصطلاح «One More Thing» برای به‌وجدآوردن کاربران هوارداران در آستین نداشت.

درادامه می‌توانید خلاصه‌ی ۱۵ دقیقه‌ای رویداد California Streaming اپل را تماشا کنید.

تماشا در یوتیوب

نظر شما درباره‌ی رویداد اپل و محصولات معرفی‌شده در آن چیست؟ اگر از هواداران کوپرتینویی‌ها هستید، آیا رویداد شب گذشته انتظارات شما را برآورده کرد یا برای خرید و به‌روزرسانی دستگاه‌های خود، یک سال دیگر منتظر می‌مانید؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات