احتمال استفاده از نام‌ آیفون ۱۳ برای نسل بعدی گوشی‌های اپل قوت گرفت

یک‌شنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۰
مطالعه 3 دقیقه
براساس ویدئویی که اخیرا منتشر شده است، نام نسل بعدی گوشی‌های هوشمند اپل به احتمال زیاد آیفون ۱۳ خواهد بود.
تبلیغات

مدت زیادی تا رونمایی از نسل بعدی گوشی‌ های موبایل اپل باقی نمانده است و احتمالاً در هفته‌های آتی شاهد برگزاری رویداد سُنتی اپل برای رونمایی از محصولات جدید خواهیم بود؛ اما نام‌گذاری آیفون‌های بعدی همچنان در هاله‌ای از ابهام باقی مانده است. عده‌ای بر این باورند که به‌ دلیل تغییرات کم و خرافه‌ی نحس بودن عدد ۱۳، اپل گوشی‌های بعدی‌اش را آیفون ۱۲ اس (iPhone 12S) نام‌گذاری خواهد کرد؛ درحالی‌که عده‌ای دیگر معتقدند این گفته‌ بی‌پایه و اساس است و غول دنیای فناوری از نام‌ آیفون ۱۳ استفاده خواهد کرد.

از زمانی که آیفون ۸ در کنار آیفون X در سال ۲۰۱۷ معرفی شد، سیاست نام‌گذاری اپل تا حدودی پیچیده شده است؛ زیرا ما آیفون ۹ نداشتیم و پس از آیفون X به XS، XS Max و XR و سپس سری آیفون ۱۱، آیفون ۱۱ پرو و پرو مکس رسیدم. این روند در مجموعه آیفون ۱۲ تکرار و تنها عضوی جدید با پسوند «مینی» به آن‌ها اضافه شد؛ بنابراین، آیفون ۲۰۲۱ می‌تواند آیفون ۱۲ اس یا آیفون ۱۳ باشد. البته اخیرا استیکرهایی از جعبه آیفون بعدی در فضای مجازی منتشر شده که نام آیفون ۱۳ روی آن‌ها به چشم می‌خورد. به‌تازگی ویدئویی نیز منتشر شده است که می‌تواند مُهر تأییدی بر استفاده از نام‌ آیفون ۱۳ باشد.

افشاگری با نام کاربری PinkDon ویدئویی از قاب‌های احتمالی آیفون ۱۳ پرو مکس مبتنی بر مگ‌سیف به اشتراک گذاشته است. ویدئو نشان می‌دهد که تعداد زیادی کیس سیلیکون اپل با رنگ مشکی و پشتیبانی از اتصال مگ‌سیف در پلاستیک پیچیده و برای توزیع سازماندهی شده‌اند. هیچ رنگ یا موادی دیگر مانند چرم در ویدئو دیده نمی‌شود و صحت‌ آن‌ها را نمی‌توان تأیید یا رد کرد؛ البته به احتمال زیاد این کیس‌ها نمونه‌ی اورجینال نیستند و به تولیدکنندگان شخص ثالث مرتبط می‌شوند. جالب است بدانید که ویدئوی مذکور تنها پس از ساعاتی حذف شد و دلیل آن هنوز مشخص نیست.

همان‌طور که گفته شد، شک و‌ شبهه درباره نام‌گذاری آیفون بعدی از خرافه‌ای دال بر نحس بودن عدد ۱۳ نشأت می‌گیرد. به افرادی که از عدد ۱۳ هراس دارند، Triskaidekaphobia (سیزده‌هراس) می‌گوید. سیزده‌هراسی نوعی هراس است که به ترس از عدد ۱۳ منجر می‌شود. درواقع، ریشه هراس مذکور از خرافه‌ای نشأت می‌گیرد که در آن، افراد سیزدهمین روز ماهی را شوم می‌دانند که به‌طور اتفاقی به جمعه منتهی می‌شود.

برای یادآوری، اپل آخرین‌ بار در سال ۲۰۱۸ و یک سال پس از معرفی آیفون ۱۰، پسوند «S» را برای نام‌گذاری آیفون XS و XS Max به کار برد. کوپرتینویی‌ها معمولاً از پسوند «S» برای به‌روزرسانی‌های کوچک‌تر استفاده می‌کنند. برای مثال، آیفون ۶ اس در مقایسه با آیفون ۶ فقط شامل پیشرفت‌های جزئی بود؛ البته همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، این موارد می‌توانند جعلی باشند.

روزانه تعداد زیادی تصاویر قانع‌کننده و جعلی از کیس‌های نسل بعدی آیفون در سطح اینترنت منتشر می‌شود؛ بنابراین پیشنهاد می‌شود تا رونمایی از آیفون‌های بعدی این گزارش را به دید شایعه در نظر بگیرید. خوشبختانه تا رونمایی رسمی از آیفون‌های ۲۰۲۱ زمانی باقی نمانده است و احتمالاً تنها یک یا دو هفته تا رونمایی از آن‌ها فاصله داریم.

برای مطالعه‌ی تمام مقالات مرتبط با آیفون به این صفحه مراجعه کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات