به‌روزرسانی اندروید 11 برای نسل اول گوشی تاشدنی موتورولا ریزر منتشر شد

یک‌شنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
به‌روزرسانی اندروید 11 برای اولین گوشی تاشدنی موتورولا، ریزر 2019، منتشر شد. این گوشی ۱۵۰۰ دلاری هم بالاخره اولین آپدیت جامع خود را دریافت کرد.
تبلیغات

پس از اینکه سامسونگ چند روز پیش گوشی‌های تاشدنی جذاب گلکسی Z Fold 3 و گلکسی Z Flip 3 را رونمایی کرد، بعید است هنوز اولین گوشی تاشدنی موتورولا را به‌یاد بیاورید. بااین‌حال، جالب است بدانید تیم توسعه نرم‌افزار موتورولا هنوز کاربران گوشی ۱۵۰۰ دلاری موتورولا ریزر را فراموش نکرده است؛ چراکه طبق گزارش وب‌سایت The Verge، بالاخره اولین به‌روزرسانی جامع برای نسل اول ریزر منتشر شد. این یعنی کاربران این گوشی لوکس دیگر لازم نیست از نسخه قدیمی اندروید ۱۰ استفاده کنند و می‌توانند از مزایای اندروید ۱۱ بهره ببرند.

بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که اندروید ۱۱ اولین‌بار حدود یک سال پیش برای گوشی‌های پیکسل منتشر شد و دیگر نسخه جدیدی محسوب نمی‌شود. گوشی تاشدنی موتورولا ریزر سال ۲۰۱۹ معرفی و یک سال بعد از آن، نسل بعدی‌اش با همان نام «موتورولا ریزر» رونمایی شد. نکته جالب اینکه هر دو مدل در سال ۲۰۲۰ وارد بازار شدند. برای اینکه این دو گوشی راحت‌تر تشخیص داده شوند، مدل اول با نام «موتورولا ریزر 2019» و مدل جدید با نام «موتورولا ریزر 2020» شناخته می‌شود.

موتورولا یک ماه پیش آپدیت اندروید ۱۱ را برای ریزر 2020 منتشر کرد و حالا مدل قدیمی‌تر نیز سرانجام اندروید ۱۱ را دریافت کرد. این در حالی است که اکثر گوشی‌های لوکس و پرچم‌دار به‌زودی به‌روزرسانی اندروید ۱۲ را دریافت می‌کنند!

وضعیت وخیم سیستم آپدیت موتورولا به گوشی‌های تاشدنی محدود نمی‌شود. اکثر گوشی‌های موتورولا فقط یک آپدیت جامع اندروید را دریافت می‌کنند و نهایتا دو سال از به‌روزرسانی‌های امنیتی اندروید بهره‌مند می‌شوند. به‌طور دقیق‌تر، موتورولا اعلام کرده است همه گوشی‌هایی که بین ۱۶۰ تا ۴۰۰ دلار قیمت دارند، حداقل تا دو سال به‌روزرسانی‌های امنیتی را دریافت خواهند کرد. موتورولا ریزر سال ۲۰۱۹ با اندروید ۱۰ معرفی شد و حالا پس از دو سال، اندروید ۱۱ را دریافت کرد؛ بنابراین، این‌طور به‌نظر می‌رسد که این آخرین به‌روزرسانی به گوشی ۱۵۰۰ دلاری موتورولا باشد.

به‌هر‌صورت، اگر جزو معدود کاربران موتورولا ریزر ۲۰۱۹ هستید، آپدیت اندروید ۱۱ را از دست ندهید. این آپدیت امکانات هیجان‌انگیزی به ریزر اضافه می‌کند که برای نمونه می‌توانیم به شخصی‌سازی دسترسی اپلیکیشن‌های به بخش‌های مختلف و امکانات بیشتر در منو ابزار اشاره کنیم.

از نظر شما کاربران زومیت، آیا این آخرین آپدیت برای موتورولا ریزر ۲۰۱۹ خواهد بود؟ اگر از گوشی‌های موتورولا استفاده می‌کنید، حتما دیدگاهتان را درباره پشتیبانی نرم‌افزاری این شرکت در بخش کامنت‌ها با ما و دیگر کاربران به‌اشتراک بگذارید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات