شرکت‌های مطرح برای عرضه گوشی تاشو در سه‌ماهه چهارم ۲۰۲۱ آماده می‌شوند

چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۰
مطالعه 2 دقیقه
بر اساس گزارش‌های منتشرشده، در سه‌ماهه چهارم ۲۰۲۱ شرکت‌هایی مانند ویوو، شیائومی و گوگل گوشی‌ تاشو معرفی و عرضه خواهند کرد.
تبلیغات

در حال حاضر می‌دانیم سامسونگ به‌زودی دو مدل گوشی تاشو به نام‌های گلکسی زد فلیپ ۳ و گلکسی زد فولد ۳ معرفی خواهد کرد؛ محصولاتی که آخرین دستاوردهای شرکت کره‌ای به‌خصوص در زمینه‌ی پنل و صفحه‌نمایش قابل انعطاف را یدک می‌کشند. البته به نظر می‌رسد سامسونگ تنها بازیگر بازار گوشی‌ تاشو نخواهد بود و شرکت‌های دیگری نیز قصد ورود به بازار تلفن‌ هوشمند با صفحه‌نمایش تاشدنی دارند.

در همین راستا، اخباری منتشر شده است که سامسونگ وظیفه‌ی تولید پنل و صفحه‌نمایش تاشدنی را برای شرکت‌های مختلف به عهده گرفته است و انتظار می‌رود محصولات مجهز به صفحه‌نمایش تاشوی شرکت کره‌ای در اواخر سال ۲۰۲۱ روانه‌ی بازار شوند. AndroidAuthority گزارشی منتشر کرده است که اطلاعات بیشتری در این زمینه در اختیارمان قرار می‌دهد.

طبق گزارش، انتظار می‌رود سامسونگ تولید پنل قابل انعطاف برای گوشی‌های تاشو گوگل، ویوو و شیائومی را در ماه اکتبر آغاز کند. همین امر گزارش‌های قبلی را تأیید می‌کند و محصولات سه شرکت ذکرشده احتمالا در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه می‌شود.

تاکنون اطلاعاتی نیز از محصولات در دست ساخت منتشر شده است؛ برای مثال گوگل روی گوشی تاشویی با صفحه‌نمایش ۷٫۶ اینچی کار می‌کند که البته نوع طراحی آن و همچنین تفاوت ابعاد صفحه‌نمایش در حالت عادی و گسترده مشخص نشده است. در طرف دیگرُ گفته شده است ویوو روی گوشی تاشویی با دو صفحه‌نمایش کار می‌کند. کاربر در پنل خارجی به صفحه‌نمایشی ۶٫۵ اینچی دسترسی دارد و زمانی که گوشی به حالت گسترده درآمد، صفحه‌نمایشی ۸ اینچی با نسبت ابعاد ۳٫۴ به ۳ در اختیار کاربر قرار می‌گیرد.

متأسفانه در مورد محصول شیائومی اطلاعاتی در اختیارمان قرار ندارد و تنها می‌دانیم گوشی تاشویی با دو صفحه‌نمایش است که صفحه‌نمایش اصلی توسط سامسونگ و صفحه‌نمایش ثانویه نیز توسط شرکتی به نام CSOT ساخته می‌شود. گفته می‌شود گوشی تاشوی شیائومی از طراحی صدفی برخوردار است.

در گزارشی ذکر شده بود که اوپو نیز گوشی تاشویی با طراحی صدفی می‌سازد؛ اما بعدها مشخص شد عرضه‌ی این محصول به سال ۲۰۲۲ موکول شده است. محصول اوپو دارای صفحه‌نمایشی ۷٫۷ اینچی خواهد بود که تنها در حالت گسترده قابل دسترس است؛ اما صفحه‌نمایشی بین ۱٫۵ تا ۲ اینچ روی بدنه‌ی خارجی قرار می‌گیرد تا کاربر بدون نیاز به دسترسی به صفحه‌نمایش اصلیُ به اعلان‌ها، ساعت، تاریخ و موارد دیگر دسترسی داشته باشد.

تابستان امسال حداقل دو گوشی تاشوی دیگر توسط سامسونگ معرفی خواهد شد؛ اما داگر به دنبال محصولات دیگری می‌گردید حداقل تا سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ باید صبر کنید. متأسفانه در مورد قیمت محصولات ذکرشده یا مشخصات سخت‌افزاری آن‌ها اطلاعاتی در اختیار نداریم؛ اما انتظار می‌رود با ایجاد تنوع در بازار گوشی‌ تاشو، رقابت بیشتری میان شرکت‌های سازنده ایجاد و به معرفی محصولاتی ارزان‌قیمت اما با سخت‌افزاری در خور توجه ختم شود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات