شایعه: اپل ظرفیت باتری آیفون ۱۳ پرو مکس را ۱۸ درصد افزایش خواهد داد

شایعه: اپل ظرفیت باتری آیفون ۱۳ پرو مکس را ۱۸ درصد افزایش خواهد داد

طبق شایعات، مدل‌های پرو آیفون ۱۳ از نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز پشتیبانی خواهند کرد که می‌تواند بر شارژدهی تأثیر داشته باشد؛ از این‌رو، اپل احتمالا ظرفیت باتری این گوشی‌ها را تا ۱۸ درصد افزایش خواهد داد.

به گزارش 9To5Mac و با استناد به اطلاعات افشاشده از اکانت توییتری L0vetodream، انتظار می‌رود سری آیفون ۱۳ از ظرفیت باتری بیشتر از نسل کنونی برخوردار باشند. گزارش مذکور در راستای شایعاتی مبنی بر پشتیبانی از نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز در آیفون ۱۳ پرو ۱۳ پرو مکس منتشر می‌شود که احتمالا به افزایش مصرف باتری می‌انجامد؛ بنابراین دور از انتظار نخواهد بود که اهالی کوپرتینو برای جلوگیری از کاهش شارژدهی ظرفیت باتری را افزایش بدهند.

طبق گفته‌ی افشاگر یادشده، ظرفیت باتری آیفون ۱۳ مینی با ۸ درصد افزایش، از ۲۲۲۷ میلی‌آمپر به ۲۴۰۶ میلی‌آمپر ساعت خواهد رسید؛ درحالی‌که آیفون ۱۳ و ۱۳ پرو افزایش ۹٫۹ درصدی تجربه خواهند کرد و ظرفیت باتری بالغ بر ۳۰۹۵ میلی‌آمپر ساعت ارائه خواهند داد. در مقام مقایسه، آیفون ۱۲ و ۱۲ پرو به یک باتری لیتیوم پلیمری با ظرفیت ۲۸۱۵ میلی‌آمپر ساعت مجهز شده‌اند. گفته می‌شود آیفون ۱۳ پرو مکس بیشترین تغییر را خواهد داشت. تأمین انرژی بزرگ‌ترین گوشی ۲۰۲۱ اپل را باتری دوگانه با ظرفیت ۴۳۵۲ میلی‌آمپر ساعت تأمین خواهد کرد که ۱۸ درصد ظرفیت بیشتری در مقایسه با آیفون ۱۲ پرو مکس خواهد داشت.

این اولین‌بار نیست که می‌شنویم سری آیفون ۱۳ می‌تواند باتری‌های بزرگ‌تری داشته باشد. در گذشته مینگ-چی کو نیز گزارش داده بود که خانواده آیفون ۱۳ دارای باتری‌های بزرگ‌تری خواهند بود و به موجب آن، وزن آیفون‌های ۱۳ سنگین‌تر از مدل‌های قبلی خواهد بود. همچنین گفته می‌شود اپل در حال بررسی طرح‌های جدید برای صرفه‌جویی در فضا مانند تلفیق شکاف سیم‌کارت با مین‌بُرد است.

اعتقاد بر این است که کوپرتینویی‌ها در آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی، از فناوری باتری مدار‌های انعطاف‌پذیر استفاده می‌کنند. اپل پیش‌تر در آیفون ۸ برای آنتن‌های LTE از تکنولوژی مذکور استفاده کرده بود؛ اما اکنون انتظار می‌رود که از آن‌ها برای مدارهای باتری استفاده کند. تکنولوژی یادشده به‌عنوان LCP Soft Board نیز شناخته می‌شود؛ این تکنولوژی یا همان پلیمر کریستال مایع، می‌تواند جایگزینی انعطاف‌پذیر برای صفحه‌های «مدار چاپی» معمولی باشد و منجر به صرفه‌جویی در فضا برای تعبیه باتری بزرگ‌تر و کاهش هزینه‌ها می‌شود.

البته باید به این نکته توجه داشت که ظرفیت معیاری برای ارزیابی عمر باتری آیفون‌ نیستند. به‌عنوان مثال، خانواده آیفون ۱۲ در مقایسه با آیفون‌های قبلی انرژی بیشتری مصرف می‌کنند؛ زیرا اتصال نسل پنجم ارتباطات موبایل (5G) می‌تواند باتری را به‌سرعت تخلیه کند.

شایعات حاکی از آن است که سری آیفون ۱۳ از فناوری پروموشن و قابلیت نمایشگر همیشه‌روشن پشتیبانی خواهد کرد که هر دو می‌توانند باعث تخلیه انرژی بیشتر بشوند. از سوی دیگر، استفاده از فناوری جدید اکسید پلی‌کریستالی دماپایین (LTPO) در آیفون ۱۳ و ۱۳ پرو مکس برای تأمین انرژی پروموشن بسیار حیاتی و مفید است. ترکیبی از نمایشگر کم‌مصرف LTPO و افزایش ظرفیت باتری می‌تواند باعث افزایش واقعی عمر باتری در سال جاری میلادی شود.

منبع 9TO5MAC
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده