جی‌اس‌ام‌آرنا: تولید برد مدار و صفحه‌نمایش آیفون 13 بر عهدهٔ سامسونگ خواهد بود

جی‌اس‌ام‌آرنا: تولید برد مدار و صفحه‌نمایش آیفون 13 بر عهدهٔ سامسونگ خواهد بود

سامسونگ علاوه بر اینکه بخش بزرگی از پنل‌های OLED سری آیفون 13 اپل را تأمین خواهد کرد، وظیفهٔ ساخت برد مدار پرچم‌داران نسل بعدی اپل را نیز به عهده خواهد گرفت.

GSMArena گزارشی منتشر کرده است که اطلاعات جالبی در رابطه با پرچم‌دار نسل بعدی سری آیفون اپل در اختیارمان قرار می‌دهد. طبق گفته‌ها، سامسونگ بیش از ۱۱۰ میلیون واحد پنل OLED برای مدل‌های مختلف سری آیفون ۱۲ و ۱۳ تولید و در اختیار شرکت اپل قرار خواهد داد.

پنل آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس از فناوری LTPO استفاده می‌کند که قادر به ارائهٔ نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتزی است و البته به دلیل کم‌مصرف بودن، فشار کمتری به باتری می‌آورد. گفته می‌شود بخش بزرگی از پنل‌های LTPO مورد نیاز برای آیفون ۱۳ پرو و ۱۳ پرو مکس را سامسونگ تأمین می‌کند؛ اما اپل با ال‌جی نیز قرارداد بسته است تا از نظر تأمین پنل به مشکلی برنخورد.

در مورد برد مدار شرایط کمی فرق دارد و سامسونگ تنها تولیدکنندهٔ آن برای آیفون‌های نسل بعدی خواهد بود. این بردها توسط یکی از شرکت‌های زیرمجموعهٔ سامسونگ به نام سامسونگ الکترومکانیکز ساخته می‌شود و پنل‌ها را زیرمجموعهٔ دیگر شرکت کره‌ای یعنی سامسونگ دیسپلی خواهد ساخت.

برد مدار مورد استفاده در آیفون‌های نسل بعدی از نوع RFPCB خواهد بود که در کنار دوام و مقاومت بالا از انعطاف‌پذیری بسیاری برخوردار است. این برد می‌تواند سیگنال‌های الکتریکی را سریع‌تر انتقال بدهد و به لطف منعطف بودن آن، دست سازندگان در طراحی و چینش اجزای داخلی دستگاه بازتر خواهد بود. در واقع انعطاف‌پذیری برد RFPCB به سازندگان اجازه می‌دهد از طراحی‌های پیچیده‌تری در ساخت محصولاتشان استفاده کنند و از فضای موجود در داخل دستگاه بتوانند استفادهٔ بهینه‌تری داشته باشند.

در مورد آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی گفته شده است به دلیل اینکه از نرخ نوسازی پایین‌تری نسبت به آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس استفاده می‌کنند، به برد مدار ارزان‌تری مجهز خواهند شد. گفته می‌شود این برد مدار از نوع FPCB خواهد بود.

انتظار می‌رود اپل برای آیفون‌های بعدی خود در سال ۲۰۲۱ به حدود ۱۶۹ میلیون واحد پنل OLED نیاز داشته باشد. ۱۱۰ میلیون واحد از این پنل‌ها را سامسونگ خواهد ساخت و ال‌جی ۵۰ میلیون پنل OLED را تأمین خواهد کرد. BOE وظیفهٔ تأمین ۹ میلیون پنل باقی‌مانده را بر عهده دارد.

منبع GSMArena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده