تصویر محافظ نمایشگر آیفون ۱۳ با ناچ کوچک‌تر فاش شد

تصویر محافظ نمایشگر آیفون ۱۳ با ناچ کوچک‌تر فاش شد

گفته می‌شود اپل قصد دارد با به‌کارگیری بهینه‌ی فضا، ابعاد ناچ را در آیفون ۱۳ کاهش بدهد. تصاویر منتشرشده نمای جلویی محافظ نمایشگر آیفون ۱۳ به همراه ناچ کوچک‌تر را نشان می‌دهند.

تاکنون شایعات متعددی از کاهش ابعاد بریدگی موسوم به ناچ در نسل بعدی آیفون منتشر شده است و با استناد به گزارش اپل‌اینسایدر، گمان می‌رود که اپل بالاخره بعد از چهار سال تغییراتی هرچند اندک در ناچ اعمال کند. به‌نوعی بریدگی فوقانی نمایشگر به یک عنصر هویتی برای آیفون تبدیل شده است؛ اما همچنین یکی از مواردی است که بسیاری از کاربران از آن شاکی هستند و از زمان معرفی آن در آیفون X (آیفون ۱۰)، بارها شایعاتی مبنی بر کاهش ابعاد و حذف آن مطرح شده است. بااین‌حال غول دنیای فناوری همچنان از همان ناچ اولیه در آیفون ۱۲ بهره می‌گیرد.

اپل در مدل‌های فعلی آیفون مجهز به حسگر تشخیص هویت بیومتریک فیس آیدی (Face ID)، بلندگو را در بین اجزای مهم و بزرگی همچون پروژکتور نقطه‌ی سیستم و دوربین تمام‌رنگی جلویی در سمت راست و چراغ سیل مادون‌قرمز و دوربین مادون‌قرمز در سمت چپ تعبیه کرده است. اعتقاد بر این است که اپل روند کوچک‌سازی برخی اجزای مربوط به TrueDepth را با موفقیت انجام داده است و ظاهرا آیفون ۱۳ تغییرات کوچک، اما مهمی در طراحی خواهد داشت تا ابعاد مجموعه دوربین و حسگر TrueDepth آن کاهش یابد یا چینش آن‌ها به گونه‌ای تنظیم شود که فضای کمتری اشغال کنند. از قرار معلوم، بلندگو و میکروفن‌ها به‌سمت فوقانی نمایشگر نزدیک شاسی تغییر موقعیت خواهند داد.

تصویر سه محافظ نمایشگر آیفون ۱۳ با ناچ کوچک‌تر

تصاویر منتشرشده نمایی از سه محافظ شیشه‌ای نمایشگر در ابعاد مختلف نشان می‌دهند. ادعا می‌شود که این پنل‌ها برای استفاده در سری آیفون ۱۳ در نظر گرفته شده‌اند و اندازه‌های ۵٫۴ اینچ، ۶٫۱ اینچ و ۶٫۷ اینچی مدل‌های فعلی آیفون ۱۲ را حفظ خواهند کرد. نکته اصلی در تصویر این است که بریدگی بالای صفحه بسیار کوچک‌تر از نسخه‌های فعلی است. برای تحقق این امر و همان‌طور که گفته شد، اپل احتمالا بلندگو را به قسمت فوقانی ناچ منتقل کرده است. این فرایند قابل پیش‌بینی است؛ اما به دلایلی این تصویر می‌تواند بسیار متفاوت از محصول نهایی باشد؛ زیرا تصویر از یک شرکت تعمیرات و ارائه‌ی لوازم جانبی تهیه شده است که لزوما بیش از شش ماه قبل از معرفی رسمی، اجزاء و لوازم جانبی گوشی مذکور را دریافت نمی‌کند.

به احتمال زیاد تصاویر مربوط به محافظ نمایشگر می‌شود. تولیدکنندگان لوازم جانبی پیش از عرضه اپل، نمونه‌های اولیه‌ای از محصولات تولید می‌کنند تا مطمئن شوند که در زمان عرضه آیفون، لوازم جانبی کافی برای تقاضای مشتریان دارند. نمونه‌های اولیه به دلیل ماهیت بسیار مخفی فرآیندهای تولید اپل، به‌جای داده‌های زنجیره تأمین یا مستقیما از اپل، معمولا به شایعات متکی هستند. اگر به خاطر داشته باشید، دقیقا همین شایعه در مورد آیفون ۱۲ نیز مطرح شده بود و تصویر افشاشده در آوریل ۲۰۲۰ (فروردین ۱۳۹۹)، نشان می‌داد که ابعاد بریدگی حسگر TrueDepth کوچک و برای استفاده‌ی بهینه از فضا، بلندگو به قسمت بالایی منتقل می‌شود.

افزون بر این، تصاویر و شایعاتی در اکتبر ۲۰۱۹، گمانه زنی‌ها در مورد آیفون‌های ۲۰۲۰ ایده پنهان کردن کل آرایه حسگر TrueDepth را در حاشیه ارائه می‌داد. همچنین منابع زنجیره تأمین در ژانویه ۲۰۲۱ (دی - بهمن ۱۳۹۹)، ادعا می‌کردند که تغییرات بزرگی در بریدگی آیفون ۱۳، از جمله تغییر محل اسپیکر به لبه نمایشگر ایجاد خواهد شد.

منبع APPLEINSIDER
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده