مدیرعامل وان پلاس وجود گوشی هوشمندی به نام وان پلاس 9 آر را تایید کرد

مدیرعامل وان پلاس وجود گوشی هوشمندی به نام وان پلاس 9 آر را تایید کرد

پیت لائو، مدیرعامل شرکت وان‌پلاس، طی مصاحبه‌ای تأیید کرد که گوشی هوشمندی به نام وان‌پلاس 9 آر در دست تولید است.

انتظار می‌رود هفتهٔ آینده شرکت وان‌پلاس، سه گوشی هوشمند و یک ساعت هوشمند را معرفی کند. یکی از محصولات، وان‌پلاس ۹ آر نام دارد که مودمی 5G داشته و به نظر می‌رسد نسبت به دو پرچم‌دار وان‌پلاس ۹ و وان‌پلاس ۹ پرو قیمتی ارزان‌تر داشته باشد. درواقع شرکت چینی در نظر دارد طیف بیشتری از کاربران محصولات اندرویدی را به سمت خود جذب کند و این کار را با عرضهٔ سه مدل جدید از خانوادهٔ وان‌پلاس ۹ با مشخصات و قیمت‌های مختلف انجام خواهد داد.

تا پیش از این انتظار می‌رود محصولان ارزان‌قیمت از سری وان‌پلاس ۹ اسمی مانند وان‌پلاس ۹ ای (OnePlus 9E) یا وان‌پلاس ۹ لایت داشته باشد؛ اما رسانهٔ خبری News18 نام دقیق محصولات معرفی‌نشدهٔ وان‌پلاس را مشخص می‌سازد. اخیراً پیت لائو، مدیرعامل شرکت وان‌پلاس، مصاحبه‌ای داشته است که به محصولات شرکت چینی، به‌خصوص، مدل ارزان‌قیمت سری وان‌پلاس ۹ اشاره می‌کند.

طبق گفتهٔ پیت لائو، گوشی هوشمند مدنظر، وان‌پلاس ۹ آر ۵ جی (OnePlus 9R 5G) نام دارد. گویا این مدل برای بازار هند در نظر گرفته شده است. هنوز مشخص نیست که چرا چنین نامی برای وان‌پلاس ۹ آر انتخاب شده و حرف آر به چه معنی است. درواقع اسامی محصولات به‌گونه‌ای انتخاب می‌شود که کاربر در یافتن تفاوت‌ها میان مدل‌های یک سری به مشکلی برنخورد.

در هر صورت، پیت لائو در مصاحبهٔ خود اشاره می‌کند: «ما بسیار هیجان‌زده هستیم که در کنار وان‌پلاس ۹ و وان‌پلاس ۹ پرو، مدل دیگری به نام وان‌پلاس ۹ آر را نیز در بازار هند عرضه خواهیم کرد. ما در وان‌پلاس در نظر داریم که سری جدید وان‌پلاس ۹ را در اختیار کاربران بیشتری با توجه به توان خریدشان قرار دهیم و وان‌پلاس ۹ آر نیز محصولی خواهد بود که امکانات گوشی پرچم‌دار را با برچسب قیمت اقتصادی به کاربران ارائه می‌دهد.»

در صحبت‌های پیت لائو می‌توان به این موضوع پی برد که اختلاف بسیار کمی از نظر سخت‌افزاری میان وان‌پلاس ۹ آر و مدل استاندارد وان‌پلاس ۹ وجود دارد؛ زیرا مدیرعامل شرکت چینی در مصاحبه از وان‌پلاس ۹ آر به‌عنوان مدلی پریمیوم یاد کرده است. شاید دلیل نام‌گذاری این مدل نیز به‌جای استفاده از پسوندی مانند لایت، همین امر باشد؛ زیرا وان‌پلاس ۹ آر محصولی در حد پرچم‌داران، اما با قیمتی اقتصادی خواهد بود.

در مورد وان‌پلاس ۹ آر گفته می‌شود گوشی هوشمندی مناسب برای اجرای بازی‌های اندرویدی با تجربهٔ کاربری نرم و روان خواهد بود که صفحه‌نمایشی با کیفیت بسیار بالا را یدک می‌کشد. اصولاً محصولات شرکت وان‌پلاس به برخورداری از برچسب قیمت مناسب و رقابتی با پرچم‌داران شرکت‌های دیگر شناخته می‌شوند و می‌توان انتظار داشت وان‌پلاس ۹ آر در ردهٔ قیمت خود، تمامی رقبا را به چالش بکشد. پیت لائو در مصاحبهٔ خود در مورد وان‌پلاس ۹ آر می‌گوید:

با وان‌پلاس ۹ آر ما در نظر داریم که قدمی رو به جلو برداشته و محصولی ایده‌آل با آخرین فناوری‌های روز را همراه‌با طراحی بی‌نظیر در اختیار کاربران قرار دهیم؛ محصولی که می‌تواند تجربه‌ای روان و سریع در اجرای بازی‌های اندرویدی و فعالیت‌های سنگین روزانه را به کاربران ارائه دهد. 

در ادامهٔ مصاحبه، پیت لائو توضیح می‌دهد که وان‌پلاس به‌دنبال گسترش فعالیت خود در هند خواهد بود؛ فعالیتی که تنها به گوشی‌های هوشمند ختم نمی‌شود و شامل اکوسیستم خانهٔ هوشمند می‌شود. باید دید که شرکت چینی برای آیندهٔ خود چه برنامه‌هایی را در نظر گرفته است و آیا طی روزهای آینده علاوه بر سه گوشی هوشمند و یک ساعت هوشمند، محصول دیگری نیز معرفی می‌شود یا خیر.

منبع news18
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده