اپل تولید آیفون 12 مینی را کاهش می‌دهد

اپل تولید آیفون 12 مینی را کاهش می‌دهد

فروش کمتر از حد تصور آیفون 12 مینی اپل را مجبور کرده است تولید این گوشی را در ماه‌های آینده کاهش دهد.

طبق گزارش رسانه‌ی خبری DigitalTrends، اپل برنامه‌ریزی کرده است که در ماه‌های آینده، تولید آیفون‌‌‌‌هایش را کاهش دهد. در‌این‌بین، آیفون 12 مینی با بیشترین کاهش تولید رو‌به‌رو شده است. منابع آگاه به‌نقل از وب‌سایت Nikkei Asia اعلام کردند اپل تولید تمامی مدل‌های آیفون را درمقایسه‌با ماه دسامبر حدودا ۲۰ درصد کاهش داده است.

تحلیلگر جی پی مورگان (JP Morgan) ماه فوریه پیش‌بینی کرد اپل ممکن است هنگام عرضه‌ی آیفون 13 در اواخر سال جاری، در تولید و عرضه‌ی گوشی‌های کوچک با مشکل رو‌به‌رو شود. به‌نظر می‌رسد آیفون 12 مینی آن‌طور‌که بایدوشاید، نتوانست نظر کاربران را جلب و انتظارات اپل را برآورده کند.

براساس گزارش وب‌سایت Nikkei Asia، اپل سال گذشته به تأمین‌کنندگان مستقر در آسیا اعلام کرد قطعات کافی برای تولید حداکثر ۹۶ میلیون دستگاه آیفون، از‌جمله آیفون 11 و آیفون SE برای نیمه‌ی اول سال جاری آماده کنند. در این گزارش، آمده است اپل در كوپرتینو كالیفرنیا به‌دنبال تولید حدود ۷۵ میلیون دستگاه آیفون در شش ماه اول سال ۲۰۲۱ است.‌ این غول دنیای فناوری احتمالا پاییز سال جاری عرضه‌ی آیفون 13 را آغاز می‌کند که این موضوع باعث می‌شود تولید آیفون برای نیمه‌ی دوم سال افزایش یابد.

به‌گفته‌ی وب‌سایت مذکور، از برخی از تأمین‌كنندگان اپل خواسته شده است ساخت قطعات آیفون 12 مینی ۶۹۹ دلاری را متوقف كنند. منابع آگاه اعلام کردند تقاضا برای آیفون‌های بزرگ‌تر مانند آیفون 12 و آیفون 12 پرو و ​​آیفون 12 پرو مکس همچنان وجود دارد؛ بنابراین، روند تولید این آیفون‌ها به قوت خود باقی می‌ماند و تغییرات در تعداد تولید آن‌ها اندک است.

آیفون 12 مینی هنگام عرضه در پاییز سال گذشته، بیشترین سروصدا را در میان مدل‌های جدید آیفون به‌پا کرد. انتظار می‌رفت آیفون 12 مینی به‌دلیل قیمت مناسب و امکانات کاملش، فروش درخورتوجهی تجربه کند؛ بااین‌حال، نتوانست نظر کاربران را جلب کند. برخی از آنان دلیل استقبال اندک از آیفون 12 مینی را مشکل باتری و صفحه‌نمایش کوچک عنوان کردند. به‌همین‌دلیل برخلاف تصور اپل، از این گوشی استقبال چندانی نشد و همین موضوع اپل را وادار کرد تولید آن را کاهش دهد.

اکنون سؤال اصلی این است: با وجود فروش ضعیف آیفون 12 مینی، آیفون 13 مینی تا پایان سال عرضه می‌شود یا تولید آن نیز کاملا متوقف خواهد شد؟

منبع Digitaltrends

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید