تاریخ عرضه وان پلاس ۹ مشخص شد

تاریخ عرضه وان پلاس ۹ مشخص شد

وان‌پلاس تاریخ عرضه سری وان پلاس ۹ را ۲۳ مارس اعلام و همکاری خود با هسلبلاد را تأیید کرد.

به گزارش AndroidAuthority، وان پلاس رسما اعلام کرد که سری وان پلاس ۹ در تاریخ ۲۳ مارس (۳ فروردین ماه) معرفی خواهد کرد. این شرکت شایعه همکاری خود با هسلبلاد را هم تأیید کرده است. وان‌پلاس با همکاری هسلبلاد روی توسعه ویژگی‌های جدید برای دوربین‌های سری وان پلاس فعالیت خواهند کرد.

هسلبلاد یکی از معتبرترین شرکت‌های تولید دوربین و تجهیزات عکاسی دنیا به‌حساب می‌آید و سیستم‌های پیشرفته عکاسی برای دوربین‌های جدید هم تولید کرده است. البته این شرکت وظیفه ساخت تجهیزات عکاسی برای ثبت یکی از معروف‌ترین عکس‌‌های فرود آپولو ۱۱ روی سطح ماه در سال ۱۹۶۹ را به عهده داشته است.

بر اساس شایعات، وان پلاس ۹ از حسگر IMX789 سونی برای دوربین اصلی استفاده می‌کند. با این حسگر می‌توان عکس‌ ۱۲ بیتی RAW تهیه کرد. در گزارش‌های مختلف گفته شده است که این حسگر توانایی فیلم‌برداری با کیفیت 4K و نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه و 8K با نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه دارد.

همکاری وان پلاس با شرکت هسلبلاد تاییدی برای صحبت‌های قبلی مدیرعامل شرکت وان‌پلاس است. پیت لائو مدیرعامل وان‌پلاس در اوایل سال ۲۰۲۱ به این موضوع اشاره کرده که این شرکت قصد دارد در آینده‌ای نزدیک به برند اول عکاسی با گوشی‌های هوشمند در دنیا تبدیل شود.

برخی از قابلیت‌هایی که شرکت هسلبلاد توسعه داده را روی گوشی‌های وان پلاس ۹ مشاهده می‌کنیم. مهم‌ترین این ویژگی‌ها هم کالیبره کردن رنگ‌ها به‌صورت کاملا طبیعی توسط هسلبلاد خواهد بود. این ویژگی باعث می‌شود که رنگ عکس‌ها و ویدئوها دقیق باشند. گفته می‌شود این موضوع یکی از چالش‌‌برانگیزترین مسائلی بوده است که توسعه‌دهندگان دوربین گوشی‌‌های وان پلاس ۹ با آن مواجه بو‌ده‌‌اند.

گوشی‌های وان‌پلاس از لنز بدون فِرِم استفاده خواهند کرد تا عکس‌هایی که به‌صورت اولتراواید ثبت می‌شوند اعوجاج نداشته باشند.

در آینده وان پلاس همکاری نزدیک‌تری با هسلبلاد خواهد داشت که در قالب پروژه‌ای به نام Hasselblad Camera for Mobile شناخته خواهد شد. این همکاری یک سری ویژگی‌های جدید به دوربین‌های پرچم‌دار وان پلاس اضافه می‌کند که فعلا شامل سری وان پلاس ۹ نمی‌شود. این شرکت در طول سه سال آینده سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیون دلاری روی سیستم‌های مربوط به دوربین موبایل انجام داده است.

بر اساس شایعات، وان پلاس ۹ به حسگر با میدان دید ۱۴۰ درجه مجهز شده که توانایی ثبت عکس‌‌ پانوراما را دارد. دوربین جلوی وان پلاس ۹ به تکنولوژی T-Lens مجهز شده است که باعث فوکوس خودکار سریع‌تر می‌شود و برای فوکوس کردن، فرم لنز را تغییر می‌دهد.


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید