شایعه: ال‌جی تأمین بخشی از نمایشگر آیفون تاشو را برعهده خواهد داشت

پنج‌شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۱
مطالعه 3 دقیقه
گفته می‌شود اپل به‌منظور تأمین بخشی از نمایشگر آیفون تاشو از تولیدات ال‌جی دیسپلی بهره خواهد گرفت.
تبلیغات

تاکنون، شایعات متعددی از توسعه‌ی آیفون تاشو منتشر شده است؛ اما اعتقاد بر این است که عرضه‌ی این گوشی در آینده‌ای نزدیک رخ نخواهد داد. گمان می‌رود که توسعه هنوز در مراحل ابتدایی و معطوف به تکنولوژی‌های مربوط به نمایشگر است و ظاهرا غول دنیای فناوری نمونه‌ی تکمیل‌شده از گوشی تاشو را وارد فرایند آزمون ‌و خطای اولیه نکرده است. مانند گوشی‌های هوشمند تاشو شرکت‌های دیگر، آیفون تاشو این امکان را برای اپل فراهم می‌کند تا نمایشگر بزرگتری در کالبدی کوچک‌تر ارائه دهد.

بااین‌اوصاف، مهم‌ترین ویژگی گوشی‌های تاشو، نمایشگر آن‌ها است که به‌نوعی ماهیت آن‌ها را از سایر گوشی‌ها متمایز می‌کند؛ بنابراین شرکت‌ها می‌کوشند تا از بهترین نمایشگرهای موجود در این گوشی‌ها بهره بگیرند و چالش‌هایی همچون مقاومت دربرابر ضربه و خط‌وخش یا مشکل ناهمواری‌های روی نمایشگر را به حداقل برسانند. بنابر گزارش اپل‌اینسایدر و با استناد به منابع نزدیک به زنجیره‌ی تأمین، ادعا می‌شود که غول دنیای فناوری استفاده از نمایشگرهای ال‌جی را در گوشی آیفون تاشو مغتنم دانسته و قصد دارد تأمین بخشی از این نوع خاص از نمایشگر را به شرکت کره‌ای محول کند.

به‌ادعای گزارش مذکور، اپل و ال‌جی درحال تهیه و توسعه‌ی نمایشگر ارگانیک ال‌ای‌دی (OLED)، متناسب با شکل‌وشمایل یک گوشی تاشو هستند. بااین‌حال، تولید انبوه این نمایشگر در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. پیش‌ازاین، گفته می‌شود که سامسونگ تأمین‌کننده اصلی اپل برای نمایشگر تاشو OLED خواهد بود و گزارش‌های اخیر حاکی از آن است که این شرکت در سال گذشته تعداد زیادی پیش‌نمونه صفحه‌نمایش تاشو را برای آزمایش در اختیار اپل قرار داده است؛ بنابراین مشخص نیست که خبر همکاری و ال‌جی چطور تا چه حد به واقعیت نزدیک خواهد بود.

گفتنی است کوپرتینویی‌ها تا به امروز از نمایشگرهای OLED ال‌جی و سامسونگ برای گوشی‌های آیفون ۱۰ به بعد استفاده کرده‌اند و این احتمال وجود دارد که نمایشگر آیفون تاشو نیز به‌وسیله‌ی دو شرکت مذکور تأمین و ارائه شود. به‌طورکلی، این اولین باری نیست که گفته می‌شود ال‌جی درحال توسعه‌ی نمایشگر تاشو برای اپل است؛ زیرا شواهد نشان می‌دهد که این شرکت در سال ۲۰۱۶ اپل و سایر غول‌های فناوری را به‌عنوان مشتریان این فناوری انتخاب کرده است. درنهایت، گزارشی که یک سال بعد منتشر شد، نشان می‌داد که ال‌جی گروه ویژه‌ای را به‌منظور تولید نمایشگرهای منعطف برای یک مدل آیفون تشکیل داده است.

گزارشی از نوامبر سال ۲۰۲۰ (آبان ۱۳۹۹) اظهار داشت که اپل آیفون‌های تاشو را برای آزمایش لولا یا بلبرینگ‌های تاشدنی با بیش از ۱۰۰ هزار بار آزمون باز و بسته‌شدن به فاکسکان ارسال کرده است که به نظر می‌رسد فرایند آن به پایان رسیده باشد. علاوه‌براین، طبق گزارش‌ها، تولید تجهیزات مورد نیاز لولا را چندین تأمین‌کننده به‌صورت مشترک برعهده گرفته‌اند؛ اما مونتاژ نهایی را فاکسکان انجام می‌دهد.

دراین‌میان، گفته می‌شود آزمایش مکانیزم لولای تاشدنی به‌منظور تعبیه در دو مدل گوشی آیفون با طراحی متفاوت، در کارخانه‌ی فاکسکان واقع در شهر شنژن چین تکمیل شده و اولین آیفون تاشدنی تحت آزمایش قرار گرفته است. از قرار معلوم، نخسین مدل احتمالا همان نمونه‌ی اولیه مجهز به نمایشگر دوگانه است که جان پراسر، تحلیل‌گر نام‌آشنای محصولات اپل، در ژوئن ۲۰۲۰ (خرداد ۱۳۹۹) رسانه‌ای کرده بود. اگرچه نخستین مدل به دو نمایشگر جداگانه متصل‌شده به‌سیله‌ی لولا بهره می‌برد؛ اما طبق گفته‌های قبلی پراسر، صفحات نسبتا مداوم و یکپارچه به نظر می‌رسند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات