کاویار آیفون ۱۲ پرو لاکچری جدید را بدون دوربین سه‌گانه رونمایی کرد

کاویار آیفون ۱۲ پرو لاکچری جدید را بدون دوربین سه‌گانه رونمایی کرد

کاویار با حذف دوربین سه‌گانه و غیرفعال‌کردن دوربین سلفی، مدل جدید آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس لاکچری را معرفی کرده است.

شرکت روسی کاویار (Caviar) بعد از عرضه‌ی آیفون لاکچری با تم انتخابات ایالات متحده‌ی آمریکا، این ‌بار گوشی جدیدی از خانواده‌ی آیفون 12 رونمایی کرده است که به‌طرز عجیبی از هیچ ماژول دوربینی در پشت گوشی استفاده نکرده و دوربین سلفی را نیز غیرفعال کرده است. در گذشته، شرکت‌ها نسخه‌های ویژه‌ای از گوشی‌‌های خود را بدون دوربین و اغلب برای دولت‌ها و مراکز تجاری حساسی تولید می‌کردند که استفاده از دوربین در آنجا ممنوع است؛ اما اکنون با ورود دستگاه‌های همیشه متصل به اینترنت و احتمال جاسوسی ازطریق دوربین، امنیت و حریم خصوصی بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا کرده است. کاویار راه‌حل جدیدی برای این مسئله پیدا کرده و به‌نوعی صورت‌مسئله را از ریشه حذف کرده است.

تماشا در یوتیوب

کاویار در گوشی شخصی‌سازی‌شده‌ی جدیدش موسوم به آیفون 12 پرو Stealth، ماژول دوربین سه‌گانه‌ی آیفون ۱۲ پرو را به‌کلی حذف و دوربین سلفی را نیز غیرفعال کرده است؛ اما نکته‌ی جالب این است که فیس آیدی (Face ID) هنوز کار می‌کند؛ زیرا فیس آیدی اصولا از دوربین مادون قرمز TrueDepth استفاده می‌کند که پالس‌های نوری مادون قرمز را ساطع می‌کنند و نمی‌توانند از محیط تصویربرداری کنند؛ ازاین‌رو، به غیرفعال‌کردن آن نیازی نیست.

آیفون ۱۲ پرو Stealth شرکت کاویار

طبق گفته‌های کاویار، نام و طراحی این گوشی از جت‌های رادارگریز الهام گرفته و دو نسخه از آن با جنس بدنه‌ی تیتانیومی ساخته شده است. کاویار در آیفون ۱۲ Stealth از زیروروکاری (گیوش) عمودی و نقش‌برجسته‌های تراش‌خورده روی سطح پشتی دستگاه استفاده کرده است و روکش مشکی لیزری بادوام آن را همراهی خواهد کرد. نسخه‌ی Stealth Gold نیز به پوشش PVD طلا مجهز شده است.

کاویار می‌گوید این طرح را می‌توان برای آیفون 12 پرو و ​​آیفون 12 پرو مکس سفارش داد و فقط ۹۹ دستگاه از هر دو نسخه را عرضه می‌کند. بسته به اندازه‌ی گوشی (آیفون 12 پرو یا پرو مکس) و ظرفیت ذخیره‌سازی آن، قیمت این قطعه هنری بسیار زیبا از ۴،۹۹۰ دلار برای نسخه‌ی استاندارد و ۵،۵۲۰ دلار برای نسخه‌ی طلایی شروع می‌شود. گفتنی است که این دو محصول در‌مقایسه‌با گوشی‌های پیشین کاویار ارزان‌‌تر هستند. در گذشته، این شرکت آیفون 12 پرو را با طلای ۱۸ عیار روانه‌ی بازار کرده و که قیمتش بیش از ۲۳ هزار دلار بوده است.

منبع gsmarena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده