سامسونگ پتنتی با موضوع گوشی هوشمند مجهز به نمایشگر فراگیر ثبت کرده است

سامسونگ پتنتی با موضوع گوشی هوشمند مجهز به نمایشگر فراگیر ثبت کرده است

سامسونگ به‌تازگی پتنت جدیدی ثبت کرده است که به گوشی هوشمندی با نمایشگر فراگیر اختصاص دارد.

تاکنون گوشی‌های منعطف متعددی طراحی شده است و حتی بعضی از آن‌ها به قفسه‌ی فروشگاه‌ها راه یافته‌اند. یکی از مهم‌ترین فاکتورها در ساخت این نوع دستگاه‌های هوشمند، نوآوری در طراحی است. از آن‌جایی که تاکنون چند مدل مختلف گوشی‌های هوشمند منعطف ساخته و پتنت‌های مختلفی با این موضوع در فضای مجازی منتشر شده است، اکنون دنیای فناوری به یک طراحی جدیدتر و آینده‌نگرانه احتیاج دارد که بتواند جهش دیگری در ساخت تلفن‌ همراه ایجاد کند. به‌تازگی سامسونگ بار دیگر با ثبت پتنتی جدید خبرساز شده است. گفته می‌شود این طراحی ممکن است گام جدیدی در تولید گوشی هوشمند بردارد.

بعضی معتقدند سامسونگ پادشاه نمایشگرهای منعطف است. اما جدیدترین طراحی‌ اولیه منتشرشده از این شرکت، نشان می‌دهد سامسونگ دوست دارد حتی قدم فراتر نهد و دستگاه‌های آینده‌نگرانه‌تری تولید کند. جدیدترین پتنت منتشرشده از غول فناوری کره جنوبی به ما دستگاهی را نشان می‌دهد که بیشتر از یک گوشی هوشمند منعطف است. در این طراحی از نمایشگر فراگیر استفاده شده است.

این پتنت که در جولای سال جاری میلادی ثبت شده است، به ما یک گوشی هوشمند را نشان می‌دهد که دارای نمایشگری با نسبت تصویر ۱۰۰ درصد است که حتی بالا و پشت دستگاه را می‌پوشاند. سامسونگ می‌گوید امیدوار است این کار را با پوشاندن دستگاه در یک صفحه‌نمایش انعطاف‌پذیر کلی انجام دهد؛ اگر این کار امکان‌پذیر نباشد، این شرکت به سراغ استفاده از چند نمایشگر مختلف برای پوشاندن تمام دستگاه خواهد رفت.

با توجه اطلاعات منتشرشده از این دستگاه، مشخص شده است که سامسونگ امید زیادی برای آینده آن دارد و احتمالا در حال کار کردن روی نسخه‌ی واقعی این دستگاه است. این شرکت می‌تواند با تولید گوشی هوشمندی با نمایشگر فراگیر به همه ثابت کند نه‌تنها در طراحی، بلکه در ساخت همیشه جزو بهترین‌ها است. اگر به خاطر داشته باشید، غول فناوری کره جنوبی اولین شرکتی بود که جرأت ساخت و فروش گوشی هوشمند منعطف را پیدا کرد و دستگاه گلکسی فولد به جهان معرفی شد؛ احتمال اینکه سامسونگ بار دیگر چنین کاری انجام دهد، زیاد است؛ زیرا مسئولان آن دوست دارند همیشه در فناوری‌های جدید پیش‌گام باشند.

پتنت گوشی سامسونگ با نمایشگر فراگیر

نمایشگر دستگاه با یک لایه‌ی شفاف که بدنه گوشی را تشکیل می‌دهد، محافظت می‌شود

به ‌نظر می‌رسد سامسونگ برنامه‌های زیادی برای طراحی جدید خود دارد که از آن‌ جمله می‌توان به فناوری نمایش آب‌وهوا در کل دستگاه یا سازگاری با محیط اطراف مانند یک آفتاب‌پرست اشاره کرد. قابلیت دوم بدین معنا است که دستگاه شما می‌تواند با استفاده از دوربین، تصویر مناظر اطراف را نشان دهد و قسمتی از آن شود؛ درست مانند فرایند تغییر رنگ آفتاب‌پرست که برای استتار، رنگ محیط را تقلید می‌کند.

وب‌سایت LetsGoDigital موفق به طراحی رندرهای بسیاری جذابی از این دستگاه شده ‌است که می‌توانید آن‌ها را در ادامه مشاهده کنید:

سامسونگ گلکسی با نمایشگر فراگیر

سامسونگ گلکسی با نمایشگر فراگیر

نظر شما کاربران زومیت درباره‌ی پتنت منتشرشده از گوشی هوشمند سامسونگ با نمایشگری که تمام بدنه را پوشانده است، چیست؟

منبع mspoweruser
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده