تصاویری از شکل ظاهری سامسونگ گلکسی اس 21 پلاس فاش شد

تصاویری از شکل ظاهری سامسونگ گلکسی اس 21 پلاس فاش شد

تصاویر رندری که از گلکسی اس 21 پلاس در فضای مجازی منتشر شده‌اند، برخورداری پرچم‌دار نسل بعدی سامسونگ از صفحه‌نمایشی تخت را نشان می‌دهند.

چندی پیش تصاویری منتسب به گلکسی اس ۲۱ و اس ۲۱ اولترا در فضای مجازی قرار گرفت که کمی ما را با پرچم‌داران نسل بعدی سامسونگ آشنا می‌ساخت. حال گویا نوبت به گلکسی اس ۲۱ پلاس رسیده است طی افشای تصاویری، طرفداران محصولات شرکت کره‌ای را با طراحی ظاهری خود غافل‌گیر کند.

در تصاویر رندر می‌توان تفاوت جزئی میان گلکسی اس ۲۱ پلاس با گلکسی اس ۲۰ پلاس را مشاهده کرد که البته امری منطقی به‌ن ظر می‌رسد. سری گلکسی اس ۲۰ از طراحی ظاهری زیبایی بهره می‌برد و توانسته است نظر مثبت منتقدان و کاربران را به خود جلب کند. به همین علت دور از ذهن به‌نظر می‌رسید که مهندسان و طراحان شرکت کره‌ای تصمیم به تغییرات فراوان در طراحی ظاهری سری گلکسی اس ۲۱ بگیرند.

گلکسی اس ۲۱ پلاس از ماژول دوربین با چینش متفاوت استفاده خواهد کرد

در هر سه نسخه از سری گلکسی اس ۲۱ می‌توان مشاهده کرد ماژول دوربین اصلی در پنل پشتی از برآمدگی مختصری برخوردار است. بااین‌حال چنین برآمدگی از دید برخی کاربران ناخوشایند است و همچنین ماژول دوربین را در خطر آسیب دیدن بر اثر ضربه می‌سازد. به‌نظر می‌رسد گلکسی اس ۲۱ پلاس نیز مانند اس ۲۰ پلاس از ماژول دوربین سه‌گانه در پنل پشتی خود میزبانی می‌کند؛ اما باید صبر کرد و دید شرکت کره‌ای در پرچم‌دار نسل بعدی خود آیا از ترکیب دوربین‌های متفاوتی استفاده خواهد کرد یا همان ترکیب دوربین سه‌گانه گلکسی اس ۲۰ پلاس را در نسخه اس ۲۱ پلاس خواهیم دید.

ماژول دوربین اصلی در پنل پشتی گلکسی اس ۲۱ پلاس تنها قسمتی نیست که دچار تغییر شده است؛ بلکه صفحه‌نمایش نیز کمی تغییر یافته و به‌جای برخورداری از انحنا در لبه‌های صفحه‌نمایش، با مدلی کاملا تخت مواجه هستیم. درواقع لبه‌های صفحه‌نمایش، صاف هستند و انحنای موجود تنها در قابی مشاهده می‌شود که دو پنل شیشه‌ای را به یکدیگر متصل ساخته است.

نکته دیگری که نظرمان را به خود جلب کرده، وجود حفره‌ای در بالای صفحه‌نمایش است که دوربین سلفی را میزبانی می‌کند. چنین طرحی نشان می‌دهد که گلکسی اس ۲۱ پلاس از دوربین سلفی مخفی‌شده در زیر صفحه‌نمایش برخوردار نخواهد بود؛ فناوری که برخی شرکت‌های چینی به‌سرعت در حال استفاده از آن در پرچم‌داران نسل بعدی خود هستند.

متأسفانه از نظر اطلاعات سخت‌افزاری، جزئیات بسیار کمی از گلکسی اس ۲۱ پلاس سامسونگ در فضای مجازی منتشر شده است و تنها می‌دانیم صفحه‌نمایشی به ابعاد ۶/۷ اینچ دارد. بااین‌حال گزارش جدید که تصاویر رندر گلکسی اس ۲۱ پلاس را به‌ همراه دارد به ابعاد گوشی هوشمند نسل بعدی شرکت کره‌ای اشاره می‌کند؛ گویا اس ۲۱ پلاس دارای ابعاد ۱۶۱/۵ در ۷۵/۶ میلی‌متر است و ضخامتی برابر با ۷/۸۵ میلی‌متر دارد.

با توجه ‌به ابعاد گلکسی اس ۲۱ پلاس، می‌توان گفت مانند نسل پیشین با گوشی هوشمندی روبه‌رو هستیم که صفحه‌نمایش کشیده دارد و به‌ لطف ابعاد و ضخامت بسیار کم آن، از ارگونومی بسیار خوبی برخوردار است. دکمه پاور و راکرهای ولوم صدا در سمت راست گلکسی اس ۲۱ پلاس تعبیه شده‌اند و در انتهای دستگاه، درگاه USB تایپ C تعبیه شده است تا امکان شارژ گوشی هوشمند و همچنین انتقال اطلاعات از دستگاه‌های دیگر به پرچم‌دار نسل بعدی سامسونگ فراهم شود. درکنار درگاه، محفظه‌ای برای بلندگو قرار دارد تا کاربران امکان گوش فرا دادن به فایل‌های صوتی داشته باشند.

تصویر رندرشده گلکسی اس 21 پلاس سامسونگ


انتظار می‌رود شرکت کره‌ای در اواسط ماه ژانویه سال ۲۰۲۱ سری گلکسی اس ۲۱ را رونمایی کند. سری گلکسی اس ۲۱ شامل سه گوشی هوشمند می‌شود که البته هریک با توجه ‌به بازار مد نظر در دو مدل مجهز به تراشه اسنپدراگون ۸۷۵ یا جدیدترین مدل تراشه اکسینوس سامسونگ عرضه خواهند شد. اصولا نسخه‌های مد نظر برای بازار ایالات متحده و چین از تراشه اسنپدراگون ۸۷۵ بهره می‌برند و برای بازارهای دیگر دنیا، پرچم‌داران شرکت کره‌ای با تراشه اکسینوس به ویترین فروشگاه‌ها راه می‌یابند.

منبع androidcentral
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده