شیائومی Mi 10T و Mi 10T Pro به نمایشگر ۱۴۴ هرتز مجهز می‌شوند؟

شیائومی Mi 10T و Mi 10T Pro به نمایشگر ۱۴۴ هرتز مجهز می‌شوند؟

یکی از افشاگران صنعت موبایل ادعا می‌کند دو گوشی شیائومی Mi 10T و  Mi 10T Pro قرار است از صفحه‌نمایشی LCD با نرخ نوسازی ۱۴۴ هرتز و فناوری تخمین و جبران حرکت بهره بگیرند.

هنگامی‌که دو گوشی‌ شیائومی می ۱۰ تی و شیائومی می ۱۰ تی پرو (Xiaomi Mi 10T Pro)‌ در شعبه‌ی اسپانیای وب‌سایت آمازون مشاهده شدند، قیمت و تراشه‌ی به‌کاررفته در آن‌ها فاش شد؛‌ بااین‌حال در صفحه‌ی گوشی‌ها، اطلاعاتی از نرخ نوسازی صفحه‌نمایش به‌چشم نمی‌خورد. شایعه‌ای که در چند وقت اخیر در بین کاربران دست‌به‌دست می‌شود، بهره‌مندی دو گوشی یادشده از نمایشگری با نرخ نوسازی ۱۴۴ هرتز است.

یکی از افشاگران نسبتا مطمئن دنیای موبایل با نام کاربری Digital Chat Station می‌گوید Apollo، کدنام گوشی‌های سری Mi 10T، قرار است به صفحه‌نمایشی LCD با نرخ نوسازی ۱۴۴ هرتز مجهز باشد. همچنین طبق ادعای این افشاگر، دو گوشی جدید شیائومی از فناوری MEMC (تخمین و جبران حرکت) پشتیبانی می‌‌کند. MEMC فریم‌هایی جدید بین فریم‌های اصلی ایجاد می‌کند و آن‌ها را به‌حرکت درمی‌آورد. فناوری MEMC برای افزایش کیفیت نهایی تصویر و کاهش تاری آن تلاش می‌کند. در مقام مقایسه، متوجه می‌شویم صفحه‌نمایش به‌کاررفته در مدل اصلی Mi 10 از نوع ۹۰ هرتز و صفحه‌نمایش مدل Mi 10 Ultra از نوع ۱۲۰ هرتز بود.

افزون‌براین، گفته‌ می‌شود بریدگی بالای صفحه‌نمایش گوشی‌‌های سری Mi 10T قرار است نسبتا کوچک باشد و قطر آن به ۳٫۸ میلی‌متر برسد. اکثر گوشی‌های خانواده‌ی Mi 10 از صفحه‌نمایش OLED بهره می‌برند و استفاده از این صفحه‌نمایش باعث می‌شود امکان قرار‌دادن حسگر اثرانگشت در زیر صفحه‌نمایش فراهم باشد. برخورداری از صفحه‌نمایش LCD در مدل‌های Mi 10T بدین‌معنی است که این گوشی‌ها باید حسگر اثرانگشت را به بخش کناری و درون دکمه‌ی پاور منتقل کنند. 

ناگفته نماند دو گوشی سری Mi 10T قرار است از تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۶۵ بهره‌مند باشند. Mi 10T Pro در پنل پشتی خود از دوربین اصلی ۱۰۸ مگاپیکسلی استفاده خواهد کرد و قیمت پایه‌اش ۶۴۰ یورو خواهد بود؛ در‌حالی‌که گفته می‌شود گوشی Mi 10T به دوربین اصلی ۶۴ مگاپیکسلی مجهز است و با قیمت پایه‌ی ۵۵۰ دلار دردسترس مخاطبان قرار می‌گیرد.

منبع gsmarena

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید