پتنت جدید اپل: خروج آب با فشار از آیفون مانند اپل واچ

چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
مطالعه 2 دقیقه
اپل شاید سیستم خروج آب مشابه با اپل واچ را در آیفون هم پیاده‌سازی کند. پتنت جدید، جزئیات این طرح را نشان می‌دهد.
تبلیغات

اپل واچ از سری دو به بعد با قابلیت مقاومت کامل در برابر نفوذ آب معرفی شد. کوپرتینویی‌ها از همان نسل، قابلیتی را در ساعت هوشمند خود لحاظ کردند که هرچه بیشتر از قطعات و تجهیزات داخلی آن در برابر آب محافطت کند. همان‌طور که احتمالا می‌دانید، اپل در اپل واچ از سیستمی برای خارج کردن آب از داخل بدنه استفاده می‌کند که به‌نوعی موجب پاشش قطرات به بیرون می‌شود. پتنت جدیدی که توسط شرکت ثبت شد، احتمالا قابلیتی مشابه را در آیفون نشان می‌دهد.

سیستم خروج آب از اپل واچ، از اسپیکر ساعت هوشمند برای لرزش و پخش امواج صوتی خاص استفاده می‌‌کند تا آب به بیرون پاشیده شود. هنگامی که از ساعت هوشمند اپل برای شنا یا زیر دوش استفاده می‌کنید، چنین سیستمی برای خارج کردن آب گرفتارشده در داخل اپل واچ، بسیار سودمند خواهد بود.

اپل اخیرا پتنتی را ثبت کرده است که سیستمی مشابه با خروج آب از اپل واچ را برای آیفون نشان می‌دهد. پتنت مذکور، در سال ۲۰۱۹ توسط کوپرتینویی‌ها پیشنهاد شد و اکنون مجوز آن به‌نام شرکت اپل در دفتر پتنت ایالات متحده ثبت می‌شود. در طراحی‌های منتشرشده درکنار پتنت، می‌توان شباهت زیاد طرح را به سیستم خروج آب از اپل واچ مشاهده کرد. در طراحی پتنت، اسپیکر و ماژول حسگر با پوشش آب‌گریز دیده می‌شود که وظیفه‌ی پاشش آب را برعهده خواهند گرفت. این قابلیت، آیفون را کاملا ضد آب می‌کند و همچنین از آسیب رسیدن به اسپیکرها درصورت تماس با آب هم جلوگیری خواهد کرد.

طبق توضیحات و طرح پتنت جدید اپل، سیستم پاشش آب توانایی خارج کردن انواع سیال‌ها از آب ساده تا آب شور و گاز و موارد دیگر را دارد. سیستم همچنین می‌تواند وجود کریستال‌های آب شور را در پوشش شبکه‌ای مانع نفوذ آب، تشخیص دهد. در بخشی از توضیحات پتنت می‌خوانیم:

هیچ اطلاعات تکمیلی درباره‌ی پتنت جدید اپل در دست نیست. به‌عنوان مثال نمی‌دانیم که آیا طرح جدید در آیفون‌های امسال هم استفاده می‌شود یا خیر. همچنین می‌دانیم که اپل صدها پتنت به‌نام خود دارد که هیچ‌گاه در محصولات نهایی استفاده نشدند و شاید پتنت اخیر هم همین سرنوشت را داشته باشد. 

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات