پوکو C3 شیائومی احتمالا به‌زودی معرفی می‌شود

پوکو C3 شیائومی احتمالا به‌زودی معرفی می‌شود

پوکو C3 گوشی اقتصادی جدیدی است که به‌تازگی در وب‌سایت یکی از نهادها رؤیت شده و احتمالا در آینده‌ای نزدیک با باتری ۵٬۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی رونمایی می‌شود.

پوکو یکی از زیرشاخه‌های شیائومی است که گوشی‌های هوشمند باکیفیتی را با قیمت کمتر از رقبا تولید و عرضه می‌کند. این شرکت طی ماه‌های اخیر محصولات متعددی معرفی کرده است؛ از پرچمدار جدید خود یعنی پوکو F2 پرو گرفته تا پوکو M2 پرو و پوکو X2 که همگی در ازای قیمت‌شان،‌ سخت‌افزار و طراحی ظاهری بسیار خوبی دارند. بنابراین قدم منطقی بعدی برای پوکو، معرفی موبایل جدید برای بازار دستگاه‌های اقتصادی است. پوکو امروزه به برندی مستقل تبدیل شده و می‌خواهد به‌طور کامل از شرکت مادر خود یعنی شیائومی بی‌نیاز شود. 

به‌تازگی دستگاه جدیدی با نام پوکو سی ۳ (Poco C3) در وب‌سایت یکی از نهادها ثبت و به آن گواهی داده شده است. پوکو C3 تنها دستگاه جدیدی نیست که در وب‌سایت نهاد موردبحث دیده می‌شود. به‌همراه این گوشی شاهد ثبت شدن چندین گوشی جدید ردمی بودیم که در بین آن‌ها دستگاهی با نام Redmi 9AT هم به‌چشم می‌خورد. تصویر زیر فهرست دستگاه‌هایی را که به‌تازگی ثبت شده‌اند، نشان می‌دهد:

لیست گوشی های ثبت شده جدید شیائومی پوکو ردمی

شیائومی به‌طور معمول قاعده‌ای مشخص برای تعیین شماره‌مدل گوشی‌های هوشمندش دارد. این شرکت، سال و ماه تولید گوشی را در چهار رقم اول شماره‌مدل پس از حرف M قرار می‌دهد. آن‌طور که در تصویر بالا می‌بینیم، پوکو C3 دارای شماره‌مدل M2006C3MI است. این شماره‌مدل به‌صورت غیرمستقیم نشان می‌دهد گوشی جدید پوکو از ماه ژوئن ۲۰۲۰ (خرداد و تیر ۱۳۹۹) در صف معرفی قرار دارد.

با در نظر گرفتن این حقیقت که شماره‌مدل پوکو C3 شباهت زیادی به گوشی‌های دیگر سری ردمی ۹ دارد، احتمال می‌دهیم نسخه‌ی ری‌برند‌شده‌ی یکی از این دستگاه‌ها باشد. پوکو به‌طور معمول، گوشی‌هایی را که پیش‌تر توسط شیائومی یا ردمی معرفی شده‌اند با نام جدید عرضه می‌کند و احتمالا این اتفاق قرار است مجددا رخ دهد. 

فعلا مشخص نیست که پوکو C3 قرار است نسخه‌ی ری‌برند‌شده‌ی چه دستگاهی باشد. احتمالا این گوشی همان ردمی ۹ یا ردمی 9C یا ردمی 9A با نام جدید خواهد بود. در هر صورت پوکو C3 احتمالا قرار است متکی‌بر صفحه‌نمایشی LCD با ابعاد ۶٫۵۳ اینچ و بریدگی قطره‌ای‌شکل باشد. گوشی جدید پوکو همچنین دارای تراشه‌ی مدیاتک خواهد بود و از باتری حجیم ۵٬۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی استفاده خواهد کرد.

امیدواریم پوکو درمورد استراتژی نام‌گذاری محصولاتش کمی بیشتر شفاف‌سازی کند. چرا این گوشی جدید پسوند C را یدک می‌کشد؟ آیا شاهد عرضه‌ی پوکو C1 و پوکو C2 هم خواهیم بود؟ گرچه به‌طور کلی اطلاعات زیادی درمورد دستگاه موردبحث نداریم اما مطمئنیم که قیمت گوشی شیائومی پوکو C3 بسیار پایین خواهد بود.

شما کاربران زومیت چه دیدگاهی درمورد این خبر دارید؟

منبع gsmarena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده