نمایشگر آیفون‌های 12 پرو و پرو مکس از نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتزی بهره می‌برد

پنج‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
اطلاعاتی از پرچم‌داران نسل بعدی سری آیفون ۱۲ اپل منتشر شده است که از طراحی بدنه و مشخصات نمایشگر آن‌ها خبر می‌دهد.
تبلیغات

طبق اطلاعاتی که در فضای مجازی قرار گرفته است در میان چهار گوشی هوشمند از سری آیفون ۱۲ تنها دو عدد از آن‌ها دارای نمایشگری با نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتزی هستند. این دو مدل شامل گوشی آیفون ۱۲ پرو و پرو مکس می‌شود.

فهرستی اخیرا در فضای مجازی قرار گرفته است که در آن می‌توان گوشی‌های هوشمند معرفی‌نشده در سال ۲۰۲۰ با نمایشگری برخوردار از نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتزی را مشاهده کرد. در میان محصولات مختلف هواوی میت ۴۰ به چشم می‌خورد که هنوز معرفی نشده است. با وجود اینکه هنوز مشخص نیست آیا پرچم‌دار نسل بعدی هواوی از چنین مشخصاتی استفاده می‌کند یا خیر، اما رقابت سری جدید میت ۴۰ با آیفون ۱۲ می‌تواند به وقوع چنین اتفاقی ختم شود؛ به‌خصوص که زمان رونمایی هردو سری در بازه زمانی تقریبا مشابه خواهد بود.

در مورد نسخه استاندارد آیفون ۱۲ گفته می‌شود که دارای پنلی از نوع LCD یا OLED است و نرخ نوسازی آن به ۶۰ هرتز می‌رسد. طبیعتا نسخه استاندارد قیمت به‌مراتب کمتری نسبت به مدل‌های پریمیوم دارد تا کاربران بیشتری توان خرید آن را داشته باشند. همین امر نیز به برخورداری از ویژگی‌های کمتر یا ضعیف‌تری نسبت به آیفون ۱۲ پرو و پرو مکس می‌شود.

فهرست گوشی های ۲۰۲۰ با نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتزی نمایشگر

درکنار برخورداری از نمایشگری با مشخصات ذکر‌شده، گویا سری آیفون ۱۲ نسبت به نسل پیشین از ضخامت کمتری برخوردار هستند؛ به نحوی که مدل آیفون ۱۲ پرو مکس با نمایشگری ۶/۷ اینچی از ضخامت ۷/۴ میلی‌متری بهره می‌برد. در مقایسه با آیفون ۱۱ پرو مکس با ضخامت ۸/۱ میلی‌متری می‌توان مشاهده کرد که پرچم‌دار اپل بسیار نازک‌تر است و احتمالا از ارگونومی بهتری نیز بهره می‌برد.

کاهش ضخامت پرچم‌داران اپل به‌معنی ضربه زدن به ظرفیت باتری نیست و درواقع به لطف طراحی چند لایه‌ای مادربرد، اپل حتی قادر به افزایش ظرفیت باتری سری آیفون ۱۲ نسبت به مدل‌های نسل قبلی است. منبع خبر مدعی است که هیچ یک از مدل‌های سری آیفون ۱۲ از ظرفیت باتری ۴،۴۰۰ میلی‌آمپرساعت فراتر نمی‌روند؛ اما باید در نظر گرفت که آیفون ۱۱ پرو مکس از ظرفیت ۳،۹۶۹ میلی‌آمپرساعت استفاده می‌کرد.

برای مدتی است که گفته می‌شود هدست از پکیج آیفون ۱۲ حذف شده است و زمانی‌که گوشی هوشمند جدید اپل را خریداری کنید هدفونی داخل جعبه آن نخواهید یافت. درواقع اپل با چنین اقدامی در نظر دارد که فروش ایرپاد را افزایش دهد. گویا کوپرتینویی‌ها انتظار دارند که با عرضه سری جدید آیفون ۱۲ شاهد فروش ۲۰ میلیون ایرپاد نیز باشند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات