سامسونگ با همکاری کورنینگ برای گوشی‌های تاشدنی سال ۲۰۲۱ شیشه UTG می‌سازد

سه‌شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
سامسونگ تصمیم دارد تا سرمایه‌گذاری و توسعه‌ی سخت‌افزاری را برای گوشی‌های تاشدنی افزایش دهد و در این مسیر با کورنینگ همکاری می‌کند.

منابع خبری از کره‌ی جنوبی گزارش می‌دهند که سامسونگ تصمیم دارد تا در گوشی گلکسی فولد ۲ از شیشه‌ی فوق نازک (UTG) استفاده کند. تا پیش از این، شایعه‌های متعددی پیرامون جنس نمایشگر گوشی تاشدنی بعدی سامسونگ در رسانه‌ها مطرح شده بود و ظاهرا خبر اخیر، استفاده از UTG را تأیید می‌کند. آن‌ها تاکنون سفارش‌هایی را برای شیشه‌ی مذکور در شرکت‌های Dowoo Insys و Schott ثبت کرده‌اند. شرکت‌هایی که شیشه‌ی UTG را برای گلکسی Z فلیپ هم تولید کرده بودند.

سامسونگ باوجود همکاری نزدیک با چند تولیدکننده، تصمیم دارد تا هزینه‌های تولید UTG را کاهش دهد. آن‌ها قرارداد همکاری جدیدی با کورنینگ (Corning) سازنده‌ی مشهور گوریلا گلس امضا کرده‌اند که منجر به همکاری در تولید شیشه‌های مخصوص می‌شود. دو شرکت تصمیم دارند تا علاوه بر تسریع در فرایند طراحی و توسعه، یک زنجیره‌ی تأمین هم در ایالات متحده راه‌اندازی کنند. برنامه‌ی اول سامسونگ و کورنینگ این است که برای گوشی‌های تاشدنی سال آینده، از شیشه‌های UTG تولید شرکت آمریکایی استفاده شود.

کاهش هزینه، تنها یکی از دلایل سامسونگ برای عقد قرارداد همکاری با کورنینگ است. آن‌ها همچنین از وزن بالای شیشه‌های UTG کنونی راضی نیستند و تصور می‌کنند که برند باسابقه‌ی آمریکایی، توانایی تولید محصول با کیفیت بالاتر را خواهد داشت.

کورنینگ از ماه نوامبر خبر تولید و توسعه و بهینه‌سازی شیشه‌های مخصوص تاشدنی را به رسانه‌ها اعلام کرده بود. آن‌ها امیدوار بودند که طراحی نهایی و کاربردی تا پایان سال ۲۰۲۰ به اتمام برسد. یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های تولید چنین شیشه‌هایی این است که مشخصات شیشه، بسته به طراحی گوشی هوشمند مانند شعاع انحنا تغییر می‌کند. همین شعاع، درجه‌ی تاشدن شیشه و فشار وارد شده را تغییر می‌دهد و شرکت سازنده باید تغییراتی در ساختار مقاومتی محصول نهایی ایجاد کند. سامسونگ و کورنینگ در همکاری با یکدیگر می‌توانند چالش‌های طراحی این‌چنینی را برطرف کنند. 

اخبار گذشته ادعا می‌کردند که گوشی سامسونگ گلکسی فولد ۲ به‌همراه گلکسی نوت ۲۰ در ماه اوت سال جاری معرفی خواهند شد. احتمالا نسخه‌ی 5G از گلکسی Z فلیپ هم در همان زمان رونمایی می‌شود.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود