نمونه‌ عکس‌های رسمی دوربین وان پلاس 8 پرو در شب منتشر شد

نمونه‌ عکس‌های رسمی دوربین وان پلاس 8 پرو در شب منتشر شد

مدیرعامل وان‌پلاس نمونه‌تصاویر گرفته‌شده با دوربین وان‌پلاس ۸ پرو را در شب منتشر و آن‌ها را با تصاویر ثبت‌شده توسط یکی دیگر از گوشی‌های هوشمند پرچمدار، مقایسه کرد. 

اطلاعات فاش‌شده نشان می‌دهند وان‌پلاس ۸ پرو (OnePlus 8 Pro) به‌عنوان جدیدترین گوشی پرچمدار وان‌پلاس برای ثبت تصاویر از دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی بهره می‌گیرد. وان‌پلاس سعی کرده است در پرچمدار جدیدش به‌جای استفاده از دوربینی با وضوح بسیار بالا، کیفیت نهایی تصویر را از طریق پیکسل‌هایی با اندازه‌ی بزرگ بالا ببرد. در کنار دوربین اصلی، دوربینی دیگر با حسگر ۴۸ مگاپیکسلی و لنز فوق عریض در پنل پشتی گوشی وان‌پلاس ۸ پرو جای خواهد داشت. 

پیت لاو، مدیرعامل وان‌پلاس، اخیرا توییتی جدید منتشر کرده است. در توییت جدید پیت لایو شاهد دو عکس از دوربین وان‌پلاس ۸ پرو به‌هنگام عکس‌برداری در شب هستیم. مدیرعامل وان‌پلاس همچنین دو عکس دیگر نیز از همان صحنه منتشر کرده است که توسط یک گوشی پرچمدار دیگر ثبت شده‌اند. از نام این گوشی سخنی به‌میان نیامده است.

نمونه عکس وان پلاس 8 پرو

نمونه عکس وان پلاس 8 پرو

تصویر سمت چپ توسط وان‌پلاس ۸ پرو و تصویر سمت راست توسط یک گوشی پرچمدار ناشناس ثبت شده‌اند (برای مشاهده‌ی تصاویر بالا در ابعاد اصلی روی آن‌ها کلیک کنید)

عکس فوق عریض ثبت‌شده با وان‌پلاس ۸ پرو از فناوری ترکیب پیکسل‌ها استفاده می‌کند و وضوحی معادل ۱۲ مگاپیکسل دارد. ظاهرا گوشی رقیب نیز از دوربین فوق عریض ۱۲ مگاپیکسلی استفاده می‌کند. البته به این دلیل که اطلاعات EXIF تصاویر در دسترس نیستند، نمی‌توانیم از مدل دقیق گوشی رقیب اطمینان حاصل کنیم. همانطور که در تصاویر مقاله می‌بینید، نمونه‌های ثبت‌شده توسط وان‌پلاس ۸ پرو جزئیات بسیار بیشتری را از محیط‌های تاریک به‌تصویر می‌کشند. با این حال نگاهی گذرا به تصاویر نشان می‌دهد که تصویر ثبت‌شده توسط دوربین گوشی جدید وان‌پلاس تا حد زیادی دست‌کاری‌شده به‌نظر می‌آید.

دو تصویر دیگری که پیت لاو به‌اشتراک گذاشته است توسط لنز تله‌فوتو ثبت شده‌اند. دوربین تله‌فوتوی وان‌پلاس ۸ پرو از حسگری ۸ مگاپیکسلی بهره می‌گیرد، اما تصویری که از سوی پیت لاو منتشر شده است وضوحی معادل ۳ مگاپیکسل دارد؛ موضوعی که احتمالا به دلیل استفاده از نوعی حالت تاریک خاص رخ داده است. در این حالت تغییراتی روی عکس نظیر ترکیب شدن پیکسل‌ها، بزرگ‌نمایی دیجیتالی یا حتی شاید هردوی آن‌ها، اعمال می‌شوند.

نمونه عکس وان پلاس 8 پرو

نمونه عکس وان پلاس 8 پرو

تصویر سمت چپ توسط وان‌پلاس ۸ پرو و تصویر سمت راست توسط یک گوشی پرچمدار ناشناس ثبت شده‌اند (برای مشاهده‌ی تصاویر بالا در ابعاد اصلی روی آن‌ها کلیک کنید)

تصاویر موردبحث تنها چیزهایی نیستند که پیت لاو درمورد دوربین وان‌پلاس ۸ پرو منتشر کرده است. او همچنین ویدئوی کوتاهی را که توسط این گوشی ضبط شده، با کاربران به‌اشتراک گذاشته است تا از عملکرد دوربین وان‌پلاس ۸ پرو به‌هنگام فیلمبرداری مطلع شویم. صحنه‌ی به‌تصویر‌کشیده‌شده در این ویدئو تفاوت‌هایی عمده با عکس‌های بالا دارد و در پس‌زمینه‌ی آن نور آفتاب به‌چشم می‌خورد تا از این طریق، گستره‌ی داینامیکی دوربین نیز موردآزمایش قرار گیرد. ویدئوی زیر همچنین توانایی‌های سیستم لرزش‌گیر وان‌پلاس ۸ پرو را به‌تصویر می‌کشد. کیفیت این ویدئو به‌صورت دستی کاهش پیدا کرده است، بنابراین نمی‌توانیم سخن خاصی درمورد کیفیت آن به‌میان بیاوریم.

وان پلاس طبق اعلام قبلی قصد دارد گوشی‌های خانواده‌ی وان‌پلاس ۸ را در قالب دو مدل معمولی و پرو در روز ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ (۱۴ آوریل) معرفی کند. مشخصات فنی کامل این دستگاه‌ها از سوی رسانه‌ها فاش شده است، بنابراین آشنایی کاملی با آن‌ها داریم. به‌نظر می‌رسد مدل‌های معمولی و پرو از لحاظ دوربین تفاوت‌هایی با یک‌دیگر دارند؛ ظاهرا وان‌پلاس ۸ معمولی از حسگری ۴۸ مگاپیکسلی استفاده می‌کند؛ اما این حسگر نسبت‌به حسگر مدل پرو قدیمی‌تر است. به‌علاوه در مدل معمولی شاهد دوربین تله‌فوتو نخواهیم بود. همچنین به لطف انتشار تیزری رسمی، با طراحی کلی وان‌پلاس ۸ و وان‌پلاس ۸ پرو نیز آشنا هستیم. 

منبع gsmarena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده