موجودی اولیه‌ی شیائومی می 10 در عرض یک دقیقه تمام شد

موجودی اولیه‌ی شیائومی می 10 در عرض یک دقیقه تمام شد

دیروز گوشی بسیار مورد انتظار شیائومی می 10 نخستین عرضه‌ی خود را تجربه کرد اما به دلیل استقبال بسیار خوب طرفداران، این عرضه تنها یک دقیقه به طول انجامید.

دیروز نخستین گوشی هوشمند جهان با تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۶۵ با نام شیائومی می ۱۰ به‌طور رسمی عرضه شد. طبق آمار رسمی منتشر شده توسط شیائومی، کل موجودی این پرچم‌دار جدید در عرض تنها یک دقیقه به فروش رفت. مجموع درآمد حاصل شده از این فروش ۲۰۰ میلیون یوآن (۲۸/۶۵ میلیون دلار) بوده است. با این حساب احتمالا در دور اول فروش این گوشی شیائومی، ۴۲ هزار الی ۵۰ هزار واحد موجود بوده‌اند.

شیائومی می ۱۰ پرو نیز قرار است در روز ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن) عرضه شود. باتوجه به استقابل عالی از نسخه‌ی معمولی انتظار می‌رود نسخه‌ی پرو نیز با استقبال مشابهی از سوی کاربران مواجه شود.

لی جون (Lei Jun)، مدیرعامل شیائومی، دیروز در مصاحبه‌ای اعلام کرد: «برنامه‌ریزی جهت عرضه‌ی این گوشی‌ها از یک ماه پیش و با دقت انجام شده و موجودی محصول در هنگام عرضه کافی بوده است؛ اما باتوجه به تأخیر در بازگشایی کارخانه‌ها در ماه فوریه به‌علت بحران ویروس کرونا، طی یک تا دو هفته‌ی آینده با کمبودهایی مواجه خواهیم بود.»

این روزها رقابت در بازار گوشی‌های هوشمند بسیار تنگاتنگ است؛ به همین خاطر کوچک‌ترین اخلال در فرایند تولید می‌تواند مشکلات بزرگی رقم بزند. البته شیوع ویروس مرگبار کرونا نه فقط شیائومی بلکه نام‌های بزرگ دیگری مثل اپل، سامسونگ و هواوی را هم با مشکل مواجه کرده است.

مدیرعامل شیائومی در کنفرانس مطبوعاتی عرضه‌ی می ۱۰ اظهار داشت که هدف اصلی شیائومی با این دو گوشی جدید، شکستن محدودیت‌های قیمتی برای کاربران و ارائه‌ی بهترین تجربه ممکن برای آنان بوده است. همچنین به‌گفته‌ی او شیائومی قصد دارد با پرچم‌داران جدید خود کل بازار گوشی‌های بالارده را تحت تأثیر قرار دهد.

دور بعدی فروش می ۱۰ شیائومی روز ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن) در ساعت ۱۰ به وقت محلی آغاز خواهد شد. عرضه‌ی شیائومی می ۱۰ پرو نیز قرار است در همین زمان آغاز شود. می ۱۰ در سه نسخه موجود خواهد بود. نسخه‌ی ۱۲۸ گیگابایتی این گوشی با ۸ گیگابایت رم، ۳۹۹۹ یوآن (۵۷۳ دلار)، نسخه‌ی ۲۵۶ گیگابایتی با ۸ گیگابایت رم، ۴۲۹۹ یوآن (۶۱۶ دلار) و نسخه‌ی ۲۵۶ گیگابایتی با ۱۲ گیگابایت رم، ۴۶۹۹ یوآن (۶۷۳ دلار) قیمت خواهد داشت. این گوشی‌ها در سه رنگ مشکی، آبی و طلایی عرضه می‌شوند.

قیمت گوشی شیائومی می ۱۰ پرو نیز که پرچم‌دار اصلی برند شیائومی محسوب می‌شود در سه نسخه متفاوت است. نسخه‌ی ۲۵۶ گیگابایتی با ۸ گیگابایت رم، ۴۹۹۹ یوآن (۷۱۹ دلار) و با ۱۲ گیگابایت رم، ۵۴۹۹ یوآن (۷۸۸ دلار) قیمت خواهد داشت و قیمت نسخه‌ی ۵۱۲ گیگابایتی آن با ۱۲ گیگابایت رم، ۵۹۹۹ یوآن (۸۵۸ دلار) خواهد بود.

مشخص است که این دو پرچم‌دار جدید چینی‌ها با استقبال بسیار خوبی از سوی کاربران مواجه شده‌اند و اگر شیائومی بتواند تقاضای موجود برای این دو گوشی را پاسخ دهد این گوشی‌ها فروش بسیار خوبی تجربه خواهند کرد.

منبع gsmarena gizchina
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده