۶۹ درصد از آیفون‌های فروخته‌شده در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ از سری آیفون 11 هستند

۶۹ درصد از آیفون‌های فروخته‌شده در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ از سری آیفون 11 هستند

آیفون 11 پرفروش‌ترین آیفون در سه‌ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۹ بوده و آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس نیز، هرکدام سهم ۱۵ درصدی از کل فروش داشته‌اند.

آیفون یکی از محبوب‌ترین محصولاتی است که در فصل تعطیلات فروخته می‌شود؛ به‌ویژه اینکه از دیرباز فروش جدیدترین سری از گوشی‌های هوشمند اپل، از سه‌ماهه‌ی چهارم سال میلادی آغاز می‌شود. براساس گزارش مؤسسه‌ی شرکای تحقیقاتی (CIRP)، درحدود ۶۹ درصد از آیفون‌های فروخته‌شده در سه‌ماهه‌ی چهارم سال همان‌هایی بودند که در سال ۲۰۱۹ معرفی شده بودند. از‌این‌میان، آیفون ۱۱ با سهم ۳۹ درصدی، پرفروش‌ترین آیفون است و آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس، هرکدام ۱۵ درصد از کل فروش را به‌خود اختصاص دادند.

با درنظرگرفتن این نکته که آیفون XS مکس سال گذشته فروش بیشتری از آیفون XS تجربه کرده است، تغییر یادشده در میزان فروش آیفون‌ها جالب‌ است. احتمال می‌رود دلیل تغییر نسبت فروش آیفون‌‌ها، هجوم بسیاری از دارندگان آیفون X برای خرید آیفون ۱۱ پرو در این بازه‌ی زمانی باشد.

باتوجه‌به کاهش قیمت آیفون XR به ۵۹۹ دلار پس از معرفی سری سه‌گانه‌ی آیفون ۱۱، جای تعجب نیست که این محصول امسال هم فروش درخورتوجهی تجربه کند و بتواند ۱۸ درصد از کل فروش آیفون‌ها را در سه‌ماهه‌ی چهارم سال ازآنِ خود کند. ازآنجاکه اپل دیگر تعداد آیفون‌های فروخته‌شده را اعلام نمی‌کند، مؤسسه‌ی CIRP با بهره‌گیری از میانگین وزنی قیمت در خرده‌فروشی‌های ایالات متحده (US-WARP)، توانسته قیمت میانگین آیفون‌های فروخته‌شده را محاسبه کند.

تخمین این شرکت برای میانگین قیمت دستگاه‌های فروخته‌شده در سه‌ماهه‌ی چهارم سال، ۸۰۹ دلار بوده و از میانگین ۷۸۳ دلاری در سه‌ماهه‌ی سوم اندکی بیشتر است. در‌عین‌حال، این میزان به‌دلیل پایین‌بودن قیمت آیفون ۱۱ و کاهش قیمت آیفون XR، کمتر از حداکثر قیمت ۸۳۹ دلاری سال قبل است؛ درنتیجه در‌حال‌حاضر، سیر صعودی نمودار میانگین قیمت در آیفون‌های فروخته‌شده متوقف شده است.

iPhone / آیفون

همچنین براساس تحقیقات یادشده، روند کاهش گرایش کاربران برای خرید آیفون‌های دارای حافظه‌ی ذخیره‌سازی بیشتر از ۶۴ گیگابایت نیز متوقف شده است؛ چراکه دوسوم از خریداران آیفون 11 و آیفون 11 پرو دستگاه‌هایی با حافظه‌ی بیشتر از ۶۴ گیگابایت را خریده‌اند. این در حالی است که اکثر کاربران دیگر آیفون‌ها، حافظه‌ی ذخیره‌سازی پایه را انتخاب کرده‌اند.

ارقام ذکر شده در این گزارش، برمبنای نظرسنجی‌های تحلیلی هستند. در گزارش CIRP، از ۵۰۰ نفر از مشتریان اپل نظرسنجی شده است که بین اکتبر تا دسامبر ۲۰۱۹، محصولات اپل را خریده‌اند.

قیمت به‌روز، مشخصات فنی و هر اطلاعاتی که برای خرید ارزان و آگاهانه‌ی انواع آیفون‌های اپل نیاز دارید را در بخش محصولات زومیت بیابید؛ مقایسه‌ی مشخصات فنی انواع گوشی‌های موبایل آیفون در کنار گالری تصاویر رسمی همگی در این بخش در دسترس شما خواهد بود.

منبع gsmarena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده