آیفون‌‌ ساخت هند در بازار سایر کشورها نیز فروخته خواهد شد

آیفون‌‌ ساخت هند در بازار سایر کشورها نیز فروخته خواهد شد

برخی مدل‌های آیفون که در هند تولید می‌شوند، به بازار سایر کشورهای جهان صادر و فروخته خواهند شد. 

پیش‌تر در گزارشی غیررسمی گفته شده بود حجم محدودی از گوشی‌های آیفون ۶ و آیفون ۷ که در هند ساخته می‌شوند، به برخی کشورهای اروپایی صادر و در بازارهای خارج هند فروخته می‌شوند؛ اما آخرین گزارش‌های رسمی از روال دیگری در صادرات و فروش گوشی‌های هوشمند تولیدشده در هند خبر می‌دهد. 

نخستین گوشی آیفون که به قصد فروش در بازار محلی هند در این کشور مونتاژ شد، آیفون SE‌ بود؛ اما به‌تدریج گوشی‌های هوشمند دیگری از اپل، در هند مونتاژ و تولید شد.

آیفون 11 / iPhone 11

براساس آخرین گزارش‌ها، حداقل پنج مدل گوشی آیفون در هند تولید می‌شود که عبارت‌اند از: 

به‌علاوه، ماه گذشته نیز گفته شد اپل قصد دارد مونتاژ آیفون ۱۱ را نیز در کارخانه‌ی Foxconn Chennai در هند آغاز کند. در آخرین گزارش رویترز، بخشی از صحبت‌های وزیر فناوری اطلاعات هند درباره‌ی برنامه‌های صادرات این کشور آمده است:

راوی شانکار، وزیر فناوری اطلاعات هند، اعلام کرد اپل قصد دارد برنامه‌ی تولید دستگاه‌های خود را در هند گسترش دهد. همچنین، قرار است گوشی‌های هوشمند آیفون که در هند مونتاژ می‌شوند، برای فروش به بازار سایر کشورهای جهان نیز صادر شوند. وی درادامه‌ی صحبت‌های خود اضافه کرد تأمین قطعات و صادرات گوشی‌های آیفون برای هند ۱/۶ میلیارد دلار ارزش مالی به‌همراه خواهد داشت. 

درادامه گزارش رویترز آمده است:

قرار است شرکت Salcomp برخی قطعات موردنیاز برای تولید گوشی‌های آیفون را در کارخانه‌ای در نزدیکی Chennai در منطقه‌ی جنوب هند تأمین کند. ناگفته نماند شرکت Salcomp در مدت پنج سال، ۲۷۸/۶۷ میلیون دلار برای تولید شارژر و سایر قطعات موردنیاز در تولید آیفون سرمایه‌گذاری می‌کند که به ایجاد ۱۰ هزار فرصت شغلی جدید نیز منجر می‌شود.

دولت هند تمایل زیادی دارد کوپرتینونشین‌ها تولید دستگاه‌های خود را در این کشور گسترش دهند؛ ازاین‌رو، اپل را تشویق می‌کند تا حجم تولید خود را در هند افزایش دهد. دراین‌میان، فاکسکان نیز برنامه‌های بلندپروازانه‌ای در‌این‌زمینه دنبال می‌کند؛ هرچند مشکلاتی در این مسیر وجود دارد که نمی‌توان منکر آن شد.

در‌حال‌حاضر، دو کارخانه‌ی مونتاژ فاکسکان در هند مشغول به کار هستند و به‌نظر می‌رسد باید منتظر بهره‌برداری از دو کارخانه‌ی جدید دیگر در هند باشیم. البته مشکلاتی همچون کارگران ماهر و متخصصان حوزه‌ی طراحی صنعتی در هند وجود دارد. همچنین، هنوز شبکه‌ی تأمین قطعات موردنیاز تولید آیفون همچون باتری، نیمه‌هادی‌ها و پردازنده‌ها به‌خوبی در هند دردسترس نیستند. انشول گوپتا، مدیر ارشد تحقیقاتی گارتنر هند، معتقد است در هند هنوز همه‌چیز به آن شکلی که باید و شاید دردسترس نیست. وی می‌گوید:

برای مرتفع‌شدن چنین کاستی‌هایی لازم است دولت و بخش خصوصی دست‌به‌دست یکدیگر دهند و در این حوزه سرمایه‌گذاری شود. همچنین لازم است در بخش راه‌سازی و بنادر و سایر زیرساخت‌ها دیگر نیز سرمایه‌گذاری شود.

فاکسکان معتقد است آیفون‌های ساخت هند می‌توانند گزینه‌ی مناسبی برای اپل باشند و کوپرتینونشین‌ها از تعرفه‌های مالیاتی مربوط به آیفون‌های ساخت چین خلاص خواهند شد. 

منبع 9to5mac

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید