شیائومی قابلیت تشخیص زلزله را در MIUI 11 ارائه می‌دهد

چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
شیائومی از چند ماه پیش مشغول آزمایش قابلیت تشخیص زلزله‌ی MIUI 11 در استان سی‌چوآن چین بوده است و به‌زودی، آن را برای تمام استان‌های این کشور ارائه می‌کند.
تبلیغات

یازدهمین نسخه از رابط کاربری MIUI یک ماهی است که ارائه‌ شده و قابلیت‌های بسیار جالبی با خود به‌همراه دارد. حالا شیائومی فاش کرده است به این پوسته‌ی اندروید، قابلیتی برای نجات زندگی افراد ارائه می‌دهد.

شیائومی در وبلاگ خود نوشته است MIUI 11 و پلتفرم MI TV در چین، قابلیت تشخیص زلزله را دارند. این قابلیت که با همکاری مؤسسه‌ی هشداردهنده‌ی حوادث ساخته‌ شده است، بی‌سروصدا در استان سی‌چوآن به‌عنوان بخشی از آزمایش در سپتامبر (شهریور) راه‌اندازی شده است.

به‌گفته‌ی شیائومی، قابلیت تشخیص زلزله‌ی MIUI 11 به‌زودی در تمام چین دردسترس خواهد بود و این شرکت وعده داده است «چند ثانیه تا چند ده ثانیه قبل» قبل از رسیدن امواج زلزله هشدار می‌دهد.

MIUI 11

شایان ذکر است این اولین‌بار نیست که هشدارهای مربوط به زلزله را در گوشی‌های هوشمند می‌بینیم؛ زیرا ارائه‌دهندگان خدمات ارتباطی و نرم‌افزارهای جانبی و گروه 3GPP، عملکردهای مشابهی ارائه می‌دهند. به‌گفته‌ی تچ‌کرانچ، اپل در سال ۲۰۱۱ هشدارهای محلی زلزله را در ژاپن ارائه داد؛ در‌حالی‌که سازمان FEMA آمریکا امسال آزمایشی سیستمی دراین‌باره انجام داده بود.

درهرصورت، اقدام شیائومی به این معنی است که به دانلود نرم‌افزارهای جداگانه نیازی ندارید و همین موضوع باعث کاهش میزان عکس‌العمل شما نیز می‌شود. نکته‌ی دوم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ زیرا حتی یک یا دو ثانیه قبل از وقوع زلزله نیز می‌تواند نجات‌دهنده باشد. شیائومی همچنین از دیگر تولیدکنندگان گوشی و ارائه‌دهندگان اینترنت اشیاء خواسته است عملکردهای مشابهی ارائه دهند. افزون‌براین، این شرکت گفته است تمایل دارد تجربه‌ها و شیوه‌های خود را با دیگران به‌اشتراک بگذارد.

MIUI 11 شیائومی

گفتنی است از شیائومی درباره‌ی ارائه‌ی قابلیت تشخیص زلزله‌ی MIUI 11 در دیگر بازارها پرسیده شده که درصورت پاسخ این شرکت حتما مقاله به‌روز خواهد شد. هرچند این شرکت با مؤسسه‌ای چینی برای هشدارها همکاری می‌کند و این نشان می‌دهد در سایر بازارها نیز به همکاری با دیگر مؤسسه‌ها نیاز است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات