آیفون 2020 احتمالا طراحی مشابه آیفون 4 خواهد داشت

آیفون 2020 احتمالا طراحی مشابه آیفون 4 خواهد داشت

طبق گزارش جدید مینگ‌چی کو، تحلیلگر شناخته‌شده‌‌ی محصولات اپل، کوپرتینویی‌ها قصد دارند آیفون‌های سال ۲۰۲۰ را با طراحی مشابه آیفون ۴ دیده تولید کنند.

مینگ‌چی کو، تحلیلگر باسابقه‌ی اپل، ساعاتی پیش گزارشی جدید درباره‌ی رویکرد سال آینده‌ی این شرکت منتشر کرد. کو مدعی شده است گوشی‌های خانواده‌ی آیفون ۲۰۲۰ قرار است بدنه‌ای بازطراحی‌شده داشته باشند که تفاوت بزرگی با بدنه‌ی آیفون‌های چند سال اخیر خواهند داشت. مینگ‌چی کو می‌گوید طراحی جدیدی که قرار است در آیفون ۲۰۲۰ استفاده شود، یادآور طراحی گوشی آیفون ۴ خواهد بود. درواقع، او به‌طور مستقیم اشاره کرده است که اپل در سال ۲۰۲۰، طراحی آیفون‌هایش را به‌شکل چشمگیری تغییر خواهد داد.

مدتی پیش این تحلیلگر در گزارشی دیگر مدعی شده بود اپل قصد دارد در سال ۲۰۲۰، تحولی اساسی در طراحی گوشی‌هایش ایجاد کند. او در آن زمان گفته بود اهالی کوپرتینو خودشان را برای تولید گوشی با نمایشگرهایی در اندازه‌های جدید آماده می‌کنند.

آیفون 4

پیش‌تر در ژوئن، مینگ‌چی کو گفته بود اپل قصد دارد آیفون‌های ۲۰۲۰ را در چند مدل با نمایشگرهای ۵.۴ و ۶.۱ و ۶.۷ اینچ روانه‌ی بازار کند. ظاهرا تمامی این گوشی‌ها با پنل OLED عرضه خواهند شد و آیفون‌های ۲۰۲۰ با نمایشگر LCD تولید نخواهند شد. اپل در چند سال اخیر، همواره سه گوشی جدید معرفی کرده است که دو دستگاه از آن‌ها به نمایشگر OLED و یک دستگاه به نمایشگر LCD مجهز شده‌اند. این موضوع درباره‌ی گوشی‌های جدید خانواده‌ی آیفون ۱۱ نیز صدق می‌کند.

بر‌این‌اساس، ظاهرا کوپرتینویی‌ها قصد دارند پس از سه سال عرضه‌ی گوشی با زبان طراحی آیفون X، این‌بار در سال ۲۰۲۰ رویکردشان را درباره‌ی طراحی گوشی‌های خانواده‌ی آیفون بازنگری و محصولاتی عرضه کنند که ازلحاظ ظاهری تفاوت‌هایی عمده با آیفون‌های چند سال اخیر دارند.

آیفون ۴ هنگام عرضه با استقبال درخور توجه مواجه شد و حتی امروزه نیز ظاهر زیبایی دارد. با این اوصاف، دیدن طراحی مدرنِ الهام‌گرفته از آیفون ۴، می‌تواند هیجان‌انگیز باشد. درحقیقت، انتظار می‌رود آیفون‌های ۲۰۲۰ طراحی مدرنی داشته باشند و از لبه‌هایی مشابه آیفون ۴ بهره بگیرند.

آیفون

ظاهرا مینگ‌چی کو معتقد است شیشه‌ی نمایشگر آیفون‌های ۲۰۲۰ تا حدی خمیدگی خواهد داشت؛ چراکه در گزارش جدیدش به احتمال بهره‌گیری اپل از شیشه‌ی ۲ یا ۲.۵ بعدی در آیفون‌های جدید اشاره کرده است. در آیفون‌های فعلی بازار، شیشه‌ی نمایشگر درکنار لبه‌هایی از جنس فولاد ضدزنگ قرار می‌گیرد و انحنایی یک‌دست ایجاد می‌شود. طراحی گوشی آیفون ۴ به این صورت بود که شیشه‌ی نمایشگر به‌کلی از لبه‌های فلزی آن جدا بودند. بنابراین، فعلا مشخص نیست که اهالی کوپرتینو دقیقا چگونه می‌خواهند شیشه‌ی نمایشگر را با لبه‌های کناری درهم آمیزند. نمی‌دانیم آیا اپل می‌خواهد آیفون‌های ۲۰۲۰ را دقیقا مشابه آیفون ۴ بسازد یا اینکه از طراحی آن در جاهای دیگری الهام بگیرد و انحناهای کناری را حفظ کند. 

انتظار می‌رود آیفون‌های سال ۲۰۲۰ در پاییز همان سال روانه‌ی بازار شوند. این گوشی‌ها به‌احتمال زیاد از فناوری 5G پشتیبانی خواهند کرد و به فناوری واقعیت افزوده‌ی پیشرفته‌تری مجهز خواهند شد. اپل مدتی پیش بخش مودم‌های سلولار شرکت اینتل را تصاحب کرد تا روند توسعه‌ی تراشه‌ی 5G اختصاصی خودش را سرعت بخشد؛ اما این تراشه قرار نیست در آیفون‌های ۲۰۲۰ حضور پیدا کند. درواقع، گفته می‌شود اپل قصد دارد در آیفون‌های ۲۰۲۰ از مودم‌های 5G ساخت کوالکام بهره بگیرد.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره طراحی احتمالی آیفون‌های ۲۰۲۰ چیست؟

قیمت به‌روز و مشخصات فنی و هر اطلاعات موردنیاز دیگر برای خرید ارزان‌ و آگاهانه‌ی گوشی هوشمند را در بخش محصولات زومیت بیابید. در این بخش، علاوه‌بر مشخصات فنی دقیق و پاسخ به پرسش‌های شما، امکان مقایسه‌ی دو یا چند محصول درکنار گالری تصاویر رسمی محصولات دردسترس شما خواهد بود. شما می‌توانید برای اطلاع از آخرین قیمت گوشی سامسونگ، گوشی شیائومی، هواوی و آیفون‌‌های اپل از همین بخش استفاده کنید.

منبع 9to5mac
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده