شایعه یا حقیقت؛ آیفون پرو نام نسل بعدی آیفون اپل خواهد بود

شایعه یا حقیقت؛ آیفون پرو نام نسل بعدی آیفون اپل خواهد بود

براساس آخرین اخبار فاش‌شده احتمال دارد آیفون ۱۱ گوشی هوشمند بعدی کوپرتینویی‌ها با نام آیفون پرو معرفی و به بازار عرضه شود. 

گاهی اوقات اخباری در فضای مجازی منتشر می‌شود که بیش از آنکه موثق باشند، شایعه‌ای بیش نیستند و نباید به چنین اطلاعاتی توجه خاصی نشان داد. CoinX افشاگر معروف در توئیت جدید خود، اطلاعاتی در مورد نام نسل بعدی آیفون منتشر کرده و ادعا می‌کند اپل گوشی‌ آیفون جدید خود را با نام آیفون پرو به بازار عرضه خواهد کرد. هنوز مشخص نیست این خبر شایعه است یا حقیقتی در آن پنهان شده است. 

درنظر داشته باشید که معمولا اطلاعاتی که CoinX به‌اشتراک می‌گذارد خیلی موثق نیستند و از سوی دیگر کوپرتینویی‌ها در مورد افشای اطلاعات دستگاه‌های خود بسیار محتاط عمل می‌کنند و امکان لو رفتن برخی اطلاعات مربوط به دستگاه‌ها پیش از موعد رونمایی کمی بعید به‌نظر می‌رسد. از یک طرف و باتوجه به تمامی دلایلی که مطرح شد، به‌نظر می‌رسد خبر فاش‌شده‌ و ادعای CoinX در مورد نسل بعدی آیفون شایعه‌ای بیش نباشد.

آیفون 10 اس مکس / iPhone XS Max

اما از سوی دیگر  CoinX، سال گذشته نیز نام‌ گوشی‌‌های هوشمند اپل آیفون XS و آیفون XR را پیش از موعد رونمایی فاش کرده بود و خبر از رونمایی آیپد ایر ۱۰.۵ اینچی داده بود که بعدا مشخص شد اطلاعات فاش‌شده موثق هستند. اکنون CoinX با چنین سابقه‌ای خبر جدیدی از مورد نام نسل بعدی آیفون به‌اشتراک گذاشته است.  

در متن توئیت منتشرشده به‌صورت سوالی نوشته شده که آیا آیفون بعدی با نام آیفون پرو معرفی می‌شود؟ اگر واقعا قرار باشد آیفون نسل بعدی با نام آیفون پرو معرفی و به بازار عرضه شود، ممکن است کوپرتینویی‌ها به روش‌های مختلف بخواهند چنین نام‌گذاری را برای دستگاه‌های بعدی خود درنظر بگیرند. 

باتوجه به شایعه‌های مختلفی که تاکنون در مورد گوشی‌های آیفون نسل بعدی منتشرشده، انتظار می‌رود امسال در مجموع شاهد معرفی سه گوشی آیفون از سوی کوپرتینویی‌ها باشیم که دستگاه‌های بعدی آیفون XS، آیفون XS MAX و آیفون XR خواهند بود. باتوجه به توئیت جدید، احتمالا اپل نام جانشینان آیفون XS و آیفون XS MAX  را آیفون پرو (۵.۸ اینچی)‌ و آیفون پرو (‌۶.۵اینچی) خواهد گذاشت. باچنین نام‌گذاری قطعا کاربران کمتر گیج و سردرگم می‌شوند و نام‌گذاری گوشی‌های هوشمند آیفون نیز از مسیری مشابه آیپد پیروی خواهد کرد. این احتمال وجود دارد که آیفون XR جدید با نام آیفون (‌۲۰۱۹)‌ و بدون استفاده از پسوند پرو معرفی شود. از سوی دیگر اگر حرف «R» برای کوپرتینویی‌ها حائز اهمیت باشد، ممکن است سه گوشی هوشمند بعدی اپل با نام‌های آیفون 11R، آیفون ۱۱ و آیفون ۱۱ پرو معرفی شوند که این ترکیب هم منطقی به‌نظر می‌رسد. 

آیفون 10 اس مکس / iPhone XS Max

به‌نظر می‌رسد گوشی‌‌های آیفون ۲۰۱۹ نسبت به گوشی‌های آیفون فعلی بازار تغییرات زیادی نداشته باشند. از سوی دیگر به‌غیر از موضوع نام‌گذاری تاکنون اطلاعات زیادی درمورد دستگاه‌های جدید اپل به‌اشتراک گذاشته نشده است. براساس اخبار منتشر شده به‌نظر می‌رسد پنل جلویی دستگاه‌های جدید نسبت به گوشی‌های آیفون موجود، تا حد زیادی بدون تغییر باقی بماند. احتمالا یکی از گوشی‌های آیفون جدید با پسوند R از نمایشگر IPS و دو دستگاه دیگر از نمایشگر AMOLED با لبه‌های منحنی بهره خواهند برد. اما انتظار می‌رود آیفون‌هایی که قرار است سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ به بازار عرضه شوند، تغییراتی اساسی را به‌نمایش بگذارند و شاهد معرفی دستگاه‌هایی با نمایشگر قابل انعطاف OLED به‌علاوه‌ی دستگاه‌هایی با مشخصه‌ی فیس‌آیدی و تاچ‌آیدی زیر نمایشگر خواهیم بود. اما امسال شاهد تغییرات چندانی در آیفون‌ ۲۰۱۹ نخواهیم بود. بلکه انتظار می‌رود شاهد تغییراتی در عملکرد موتور تپتیک و پشتیبانی از اپل پنسل به‌علاوه‌ی به‌روزرسانی تراشه‌ی اپل A13 و نسخه‌ی iOS 13 باشیم.  

انتظار می‌رود مهم‌ترین تغییر دستگاه‌های جدید به سیستم دوربین مربوط باشد. به‌احتمال زیاد، دستگاه‌های آیفون ۲۰۱۹ از ماژول دوربین مربع‌شکل در پنل پشتی به‌علاوه‌ی دوربین دوگانه‌ی مشابه آیفون‌های فعلی بهره خواهند برد که دوربین سوم فوق عریض ۱۲ مگاپیکسلی نیز به گوشی‌های جانشین آیفون ۱۰ اس و آیفون ۱۰ اس مکس اضافه خواهد شد. باتوجه به رقابت اپل با شرکت‌هایی همچون سامسونگ و هواوی، اتخاذ چنین رویکردی کاملا منطقی به‌نظر می‌رسد. شاید یکی  از دلایل پشت پرده‌ی فناوری شارژ معکوس در آیفون‌های ۲۰۱۹ نیز همین موضوع باشد.  

باید منتظر باشیم تا ببینیم کوپرتینویی‌ها در نهایت قصد دارند دستگاه‌های جدید خود را با چه نام و مشخصاتی به بازار عرضه کنند. تا روز رونمایی دستگاه‌های جدید زمان زیادی باقی نمانده است. باتوجه به آنچه از سوی سافت‌بانک منتشرشده، انتظار می‌رود گوشی‌های جدید آیفون از ۲۰ سپتامبر برابر با ۲۹ شهریورماه در بازار عرضه شوند.

منبع gsmarena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده