مقایسه‌ی محصولات جدید سری نوت سامسونگ؛ نسخه‌های 5G چه تفاوت‌هایی دارند

مقایسه‌ی محصولات جدید سری نوت سامسونگ؛ نسخه‌های 5G چه تفاوت‌هایی دارند

سامسونگ شب گذشته، اعضای جدید خانواده‌ی گلکسی نوت را معرفی کرد. نوت ۱۰ و نوت ۱۰ پلاس هریک دارای نسخه‌ی 5G نیز هستند؛ اما تفاوت این نسخه‌ها چیست؟

سامسونگ که معمولا یک مدل گلکسی نوت را با رم و حافظه‌های مختلف رونمایی می‌کرد، امسال تصمیم گرفت تنوع محصولات سری نوت را افزایش دهد تا کاربر حق انتخاب بیشتری داشته باشد. در همین راستا، گلکسی نوت ۱۰ نزدیکی زیادی به سری گلکسی اس پیدا کرد تا کاربرانی که خواهان یک گوشی کامل با پشتیبانی از قلم بودند را تأمین کند. در کنار نوت ۱۰، سامسونگ نوت ۱۰ پلاس را نیز به‌عنوان یک فبلت تمام‌عیار معرفی کرد. همچنین با رواج 5G قرار شده است هر دو گوشی جدید نسخه‌های 5G نیز داشته باشند. در ادامه به وجوه تمایز این مدل‌ها می‌پردازیم.

در حالی که نوت ۱۰ پلاس با گلکسی نوت ۱۰ تفاوت‌های نسبتا زیادی از قبیل اندازه‌ی نمایشگر، ابعاد گوشی، حجم باتری و فناوری شارژ و حسگر تشخیص عمق تصویر TOF دارد، نسخه‌های 5G نسبت به نسخه‌های 4G تفاوت‌های چندانی ندارند. البته این به‌معنای نبود تفاوت نیست. سامسونگ مواردی بسیار جزئی را در این نسخه‌ها تغییر داده است.

گلکسی نوت 10 سامسونگ / galaxy note10 samsung

نوت ۱۰ 5G نسبت به نسخه‌ی معمولی یک تفاوت عمده پیدا کرده است و آن افزیش میزان رم است. در حالی که نسخه‌ی معمولی از ۸ گیگابایت رم برخوردار است، نسخه‌ی 5G به ۱۲ گیگابایت رم مجهز شده است تا در کنار پردازنده‌ی ۷ نانومتری عملکرد خیره‌کننده‌ای را در مالتی تسکینگ یا اجرای هم‌زمان برنامه‌ها ارائه دهد. دو مدل مذکور در هیچ‌یک  از شاخصه‌های دیگر با هم تفاوتی ندارند.

در مقایسه‌ی نسخه‌ی 5G نوت ۱۰ پلاس با نسخه‌ی معمولی نیز تنها یک تفاوت به چشم می‌خورد که البته میزان رم نیست؛ چرا که هر دو نسخه به ۱۲ گیگابایت رم مجهز شده‌اند. تفاوت این دو نسخه در پشتیبانی از کارت حافظه است. نسخه‌ی معمولی نوت ۱۰ پلاس چنان‌چه تک سیم‌کارته باشد از کارت حافظه پشتیبانی نمی‌کند و در صورتی که دوسیم‌کارته باشد از شیار دوم سیم‌کارت برای افزودن کارت حافظه تا یک ترابایت استفاده می‌کند؛ این در حالی‌است که نسخه‌ی 5G دارای شیار اختصاصی برای اضافه کردن کارت حافظه و افزایش فضای ذخیره‌سازی تا یک ترابایت است.

گلکسی نوت 10 پلاس سامسونگ / galaxy note10+ samsung

مشخصه‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره شد در کنار پشتیبانی از 5G اگرچه می‌توانند تصمیم‌گیری کاربر برای خرید نسخه‌ی مطلوب مؤثر باشند، مسلما تأثیر آن‌ها به اندازه‌ی مشخصه‌ی قیمت محصول نیست. هرچند هنوز قیمت نسخه‌ی 5G نوت ۱۰ معمولی مشخص نشده است، برچسب ۹۵۰ دلاری نسخه‌ی معمولی نشان می‌دهد که نسخه‌ی 5G قیمتی بالغ بر ۱۱۰۰ دلار خواهد داشت؛ اتفاقی که به‌طور رسمی در مورد نوت ۱۰ پلاس افتاده است و مدل پایه‌ی این گوشی که ۱۱۰۰ دلار قیمت‌گذاری شده است در نسخه‌ی 5G با قیمت پایه‌ی ۱۳۰۰ دلار عرضه خواهد شد.

منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده