شکایت شیائومی از افرادی که آن را به کپی‌برداری از اپل متهم می‌کنند

شکایت شیائومی از افرادی که آن را به کپی‌برداری از اپل متهم می‌کنند

شیائومی برای ایموجی‌های متحرک در گوشی جدید خود، نام میموجی را برگزیده که شباهت کاملی به نام انیموجی‌های اپل دارد.

شیائومی به‌تازگی از گوشی هوشمند جدید خود گوشی CC9 رونمایی و ویژگی‌ها و مشخصات آن را اعلام کرده؛ ویژگی‌هایی که با حواشی بسیاری همراه بوده است. شیائومی در این گوشی از ویژگی میموجی (Mimoji) رونمایی کرد. ایموجی‌های متحرک شیائومی بسیار شبیه به انیموجی‌های معروف اپل (Memoji) است. شیائومی برای نام‌گذاری انیموجی‌های اختصاصی خود، تنها حرف «e» میموجی اپل را به «i» تبدیل کرده‌ است و درنتیجه تلفظ آن با نمونه‌ی اپلی تفاوتی ندارد. برخی کاربران عقیده دارند میموجی شیائومی کپی‌برداری کاملی از میموجی اپل است که حتی در نام‌گذاری آن هم خلاقیتی به‌ خرج داده نشده است.

مقایسه انیموجی مموجی و میموجی / mimoji vs memoji

شیائومی چند روز پیش بیانیه‌ای منتشر و اعلام کرد که Mimoji را از روی Memoji کپی نکرده و کسانی که شیائومی را به کپی‌برداری متهم کنند، باید منتظر پیگیری‌های قانونی و شکایت باشند.

در بیانیه شیائومی آمده است:

«بازرسان ما در شرکت شیائومی تمام شواهد و اطلاعات را بررسی کرده و اعلام کرده‌اند که میموجی از هیچ شرکتی تقلید و کپی‌برداری نشده است.

ما ویژگی میموجی را زمان معرفی Discovery Xiaomi 8 رونمایی کردیم و میموجی به‌طور خاص برای چهره‌های شرقی طراحی‌ شده است. در حال حاضر ۱۶۵ المان در میموجی وجود دارد که می‌توانند به میلیون‌ها روش مختلف ترکیب شوند.

تا آنجا که ما می‌دانیم، ویژگی Memoji اپل قادر به ساخت خودکار کاراکتر نیست به همین دلیل معتقدیم محصولات ما به هیچ شرکتی شباهت ندارد.

ما به مالکیت معنوی احترام می‌گذاریم و با هر نوع تقلید و کپی‌برداری مخالف هستیم و اگر شخص یا اشخاصی بتوانند ثابت کنند که ما از محصولات دیگر شرکت‌ها کپی‌برداری کرده‌ایم، قطعا به‌صورت رسمی عذرخواهی می‌کنیم و افراد مسئول این اتفاق را برکنار خواهیم کرد؛ اما اگر نتوانند ادعای خود را ثابت کنند، باید منتظر برخورد قانونی ما باشند.»

انیموجی، میموجی / animoji memoji mimoji

انیموجی، میموجی / animoji memoji mimoji

میموجی‌های اصلی اپل در مقایسه با میموجی‌های شیائومی (برای مشاهده در ابعاد اصلی کلیک کنید)

شیائومی در حالی این ادعاها را مطرح می‌کند که اولین‌بار نیست به کپی‌برداری و تقلید متهم می‌شود. استفاده از انیموجی‌های اپل در Mi 8 و رونمایی از هدفونی مشابه با ایرپاد اپل بخشی از کپی‌برداری‌های شیائومی از محصولات دیگر شرکت‌های مطرح جهان است.

نظر شما درباره‌ی میموجی‌های شیائومی چیست؟ آیا این ویژگی حاصل تقلید و کپی‌برداری است یا آن‌گونه که شیائومی ادعا می‌کند ایده‌ای بکر و جدید محسوب می‌شود؟

منبع phonearena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده