سونی گوشی هوشمندی با دوربین شش‌گانه در پنل پشتی توسعه می‌دهد

سه‌شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۳
مطالعه 2 دقیقه
سونی در حال توسعه‌ی گوشی هوشمندی با دوربین شش‌گانه در پنل پشتی و دوربین دوگانه در پنل جلویی است که احتمالا اواخر سال ۲۰۱۹ یا اوایل ۲۰۲۰ معرفی خواهد شد.
تبلیغات

ال‌جی وی ۵۰ تین‌کیو از دوربین سه‌گانه در پنل پشتی بهره می‌برد. این در حالی است که انتظار می‌رود گلکسی نوت ۱۰ سامسونگ نیز با دوربین چهارگانه معرفی و به بازار عرضه شود. نوکیا ۹ پیورویو نیز با پنج دوربین در پنل پشتی، نسبت به سایر گوشی‌های هوشمند بازار از تعداد دوربین بیشتری بهره می‌برد.

اما براساس آخرین اخبار غیررسمی، به‌نظر می‌رسد باید منتظر دستگاهی جدیدی با تعداد دوربین بیشتری در پنل پشتی آن باشیم. ظاهرا سونی یک قدم جلوتر از نوکیا حرکت کرده و قصد دارد گوشی هوشمند سونی اکسپریا را با دوربین شش‌گانه معرفی کند.

دوربین پشت ششگانه سونی

عکس تزئینی است

باتوجه به اطلاعات به‌اشتراک‌گذاشته‌شده از سوی Max J، یکی از افشاگران اخبار سامسونگ، سونی در حال توسعه‌ی گوشی هوشمند جدید سونی اکسپریا با ۶ دوربین در پنل پشتی است. درحال حاضر و باتوجه به اخبار فاش‌شده، هنوز اطلاعاتی در مورد نحوه‌ی چیدمان ۶ دوربین دستگاه بعدی سونی در دسترس نیست. 

اطلاعات زیادی در مورد جزئیات دقیق گوشی هوشمند سونی اکسپریا با ۶ دوربین منتشر نشده است؛ اما انتظار می‌رود این دستگاه از یک دوربین تله‌فوتو به‌همراه دوربین فوق‌عریض جداگانه بهره ببرد. باتوجه به محبوبیت سنسورهای ToF در گوشی‌های هوشمند جدید، به‌نظر می‌رسد یکی از دوربین‌های شش‌گانه، حسگر ToF باشد. همچنین انتظار می‌رود که دو دوربین دیگر از نوع مونوکرومیک باشند تا بتوانند جزئیات بیشتری در تصویربرداری با نور کم دراختیار کاربران قرار بدهند.

به‌نظر می‌رسد گوشی هوشمند سونی اکسپریا با ۶ دوربین در پنل پشتی از دوربین دوگانه‌ی سلفی بهره ببرد که یکی از دو دوربین از نوع عریض خواهد بود تا بتواند در هنگام تصویربرداری سلفی، جزئیات بیشتری را ارائه دهد.

گوشی هوشمند جدید سونی در مراحل اولیه‌ی توسعه قرار دارد، اما طراحی پنل جلویی آن هنوز نامشخص است. باوجوداین، گوشی هوشمند سونی اکسپریا وان و همچنین میان‌رده‌ی سونی یعنی اکسپریا ۱۰ از نمایشگر با نسبت ۲۱ به ۹ بهره می‌برند. باتوجه به تعداد دوربین‌های دستگاه جدید سونی، احتمالا این گوشی هوشمند پرچم‌دار سونی باشد؛ از آنجا که برنامه و زمان‌بندی مشخصی برای معرفی آن از سوی سونی اعلام نشده است، هنوز مشخص نیست از کدام تراشه بهره می‌برد. احتمال دارد سونی اواخر سال ۲۰۱۹ یا اوایل سال ۲۰۲۰، گوشی هوشمند جدید خود را با حافظه‌ی رم ۸ گیگابایتی و حافظه‌ی داخلی ۱۲۸ گیگابایتی معرفی کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات