قیمت و زمان عرضه خانواده وان پلاس 7

چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۵
مطالعه 4 دقیقه
در رویداد شب گذشته‌ی وان‌پلاس که هم‌زمان در شهرهای مختلف برگزار شد، محصولات مختلفی رونمایی شدند که در این مطلب قیمت دقیق هر یک را مرور می‌کنیم.

وان‌پلاس شب گذشته در رویدادهایی که هم‌زمان در شهرهای مختلف برگزار شد، از خانواده‌ی وان‌پلاس ۷ و هدفون بی‌سیم Bullet Wireless 2 رونمایی کرد. در این مطلب قصد داریم به قیمت دقیق این محصولات در نسخه‌های مختلف و زمان عرضه‌ی هر یک بپردازیم.

وان‌پلاس ۷ پرو

این محصول که پخش زنده‌ی رونمایی آن توسط زومیت نیز پوشش داده شد، گران‌ترین و پیشرفته‌ترین محصول وان‌پلاس تا به‌امروز است. وان‌پلاس ۷ پرو به‌دلیل داشتن ویژگی‌هایی چون پردازنده‌ی پرچم‌دار اسنپدراگون ۸۵۵، نمایشگر تمام‌صفحه‌ی ۹۰ هرتزی، شارژ ۳۰ واتی و دوربین سه‌گانه‌ی عالی با امتیاز ۱۱۱ از DxOMark محصولی تحسین‌برانگیز به حساب می‌آید. درمقابل، قیمت این محصول هرچند در مقایسه با سایر محصولات وان‌پلاس بالاتر است، در قیاس با سایر پرچمداران هم‌رده جزو دستگاه‌های پرچم‌دار نسبتا اقتصادی به‌شمار می‌رود. وان‌پلاس این دستگاه را در دو رنگ آبی کله‌غازی و مشکی متمایل به خاکستری رونمایی کرد؛ اما براساس اطلاعات مندرج در سایت رسمی، یک رنگ بادامی نیز در کار است که احتمالا با فاصله‌ی زمانی نسبت به دو رنگ دیگر در دسترس قرار خواهد گرفت.

وان‌پلاس ۷ پرو سه نسخه متفاوت از لحاظ میزان رم و حافظه دارد. نسخه‌ی پایه‌ی این محصول دارای رم ۶ گیگابایتی و فضای ذخیره‌سازی ۱۲۸ گیگابایتی خواهد بود و قیمتی معادل ۶۶۹ دلار خواهد داشت. نسخه‌ی متوسط این محصول که ۸ گیگابایت رم و ۲۵۶ گیگابایت حافظه دارد، با قیمت ۶۹۹ دلار عرضه خواهد شد. نهایتا بالاترین نسخه‌ی وان‌پلاس ۷ پرو که از رم ۱۲ گیگابایتی درکنار حافظه‌ی ۲۵۶ گیگابایتی بهره می‌برد، برچسب قیمت ۷۴۹ دلاری خواهد داشت.

درخصوص زمان عرضه، وان‌پلاس رنگ‌های مختلف وان‌پلاس ۷ پرو را در تاریخ‌های مجزا عرضه خواهد کرد. رنگ خاکستری از دو روز دیگر یعنی هفدهم مه برابر با ۲۷ اردیبهشت در درسترس خواهد بود؛ اما رنگ آبی به فاصله‌ی ۱۱ روز از هفتم خرداد عرضه خواهد شد.

گفتنی است، طبق اعلام وان‌پلاس، محصول یادشده یک نسخه‌ی 5G نیز خواهد داشت که در حال حاضر اطلاعی از زمان عرضه و قیمت آن در دست نیست؛ اما مدیرعامل وان‌پلاس پیش‌تر در مصاحبه‌ای گفته بود که نسخه‌ی 5G احتمالا ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار از نسخه‌ی عادی گران‌تر خواهد بود.

وان‌پلاس ۷

این محصول که در رویداد پوشش‌داده‌شده توسط زومیت اسمی از آن برده نشد، قرار است در دو رنگ مشکی متمایل به خاکستری و قرمز روانه‌ی بازار شود. البته هنوز در سایت رسمی خبری از رنگ قرمز این محصول نیست و احتمالا نسبت به رنگ مشکی کمی دیرتر عرضه خواهد شد. وان‌پلاس ۷ از لحاظ حافظه تنها دو نسخه دارد: یکی با رم ۶ و حافظه‌ی ۱۲۸ گیگابایتی و دیگری با رم ۸ و حافظه‌ی ۲۵۶ گیگابایتی. در مورد قیمت گوشی، وان‌پلاس نسخه‌ی ۶/۱۲۸ را ۴۹۹ پوند در انگلیس و ۵۴۹ دلار در آمریکا قیمت‌گذاری کرده است و نسخه‌ی بالاتر را با قیمت ۵۴۹ پوند در انگلیس و ۵۹۹ دلار در آمریکا عرضه خواهد کرد.

درخصوص زمان عرضه‌ی وان‌پلاس ۷ تاریخ دقیقی ذکر نشده است، اما به‌نظر می‌رسد از تاریخ دهم خرداد ماه راهی بازار خواهد شد و خریداران برای خرید آن باید دست‌کم ۱۶ روز دیگر صبر کنند.

هدفون بی‌سیم بولتس وایرلس ۲

محصول دیگری که در رویداد معرفی محصولات جدید وان‌پلاس رونمایی شد، نسخه‌ی جدید هدفون وایرلس این شرکت با نام بولتس وایرلس ۲ بود. این محصول نسبت به نسل پیش خود هم از لحاظ کیفیت صدا و هم ارگونومی و عمر باتری، بهبودهایی داشته است. به‌گفته‌ی وان‌پلاس با ۱۰ دقیقه شارژ این هدفون می‌توانید با آن ۱۰ ساعت موسیقی گوش دهید.

درخصوص زمان عرضه، وان‌پلاس ۲۱ مه برابر با ۳۱ اردیبهشت را برای عرضه‌ی این هدفون مناسب دیده است. درخصوص قیمت بولتس وایرلس ۲ باید گفت بهبودهای نسخه‌ی جدید روی قیمت آن نیز تأثیرگذار بوده و باعث افزایش قیمت آن از ۶۹ دلار در نسل قبل به ۹۹ دلار در این نسخه شده است. این محصول در انگلیس نیز در تاریخی مشابه با قیمت ۹۹ پوند عرضه خواهد شد.

مطالب مشابه

نظرات

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد