سونی رکورد کم‌ترین فروش تلفن‌های هوشمند در سه ماهه اول ۲۰۱۹ را شکست

یک‌شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۵
مطالعه 2 دقیقه
تلفن‌های هوشمند سونی روزهای سختی را سپری می‌کنند و به نظر می‌رسد کم‌کم زمان خداحافظی با این محصولات فرا رسیده است.
تبلیغات

درست یک سال پیش بود که سونی پیش‌بینی کرد تا مارس ۲۰۱۹ تعداد ۱۰ میلیون گوشی هوشمند از این برند به فروش می‌رسد اما ظاهرا این پیش‌بینی‌ها به واقعیت تبدیل نشد و ماه بعد این پیش‌بینی‌ها به ۹ میلیون تلفن هوشمند و ماه پس از آن هم به ۷ میلیون گوشی تقلیل یافت.

وب‌سایت Xperia Blog به‌تازگی اطلاعات جدیدی از فروش گوشی‌های هوشمند سونی در سه‌ماهه نخست سال ۲۰۱۹ ارائه کرده؛ آمارهایی که نشان می‌دهد این شرکت از حداقل پیش‌بینی‌های فروش نیز کمتر گوشی فروخته است.

بگذارید به سال ۲۰۱۴ و روزهای خوب سونی موبایل بازگردیم؛ سالی که این شرکت ۴۰ میلیون تلفن هوشمند فروخت اما آن روزها سپری‌ شده و گزارش‌های منتشرشده از سال‌های اخیر وضعیت بد این شرکت در فروش موبایل را نشان می‌دهد، این شرکت بین ماه‌های مارس و ژوئن ۲۰۱۸ تنها ۲ میلیون گوشی هوشمند فروخته و در ماه‌های منتهی به اکتبر ۲۰۱۸ فروش گوشی‌های هوشمند سونی به ۱.۶ میلیون دستگاه کاهش‌یافته است.

 عرضه Xperia XZ3 و شروع کریسمس در ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۸ باعث افزایش فروش گوشی‌های هوشمند سونی شد، بااین‌حال آمار می‌گوید سونی تنها توانسته ۱.۸ میلیون دستگاه را به بازار عرضه کند و به فروش برساند.

اما امسال وضعیت سونی از سال قبل نیز بدتر شد و در طول سه ماه اول ۲۰۱۹ باوجود تولید چند گوشی هوشمند جدید تنها تعداد ۱.۱ میلیون را به فروش رسانده است.

نکته موضوع تأسف‌آور برای این شرکت ضرری است که به‌دلیل کاهش فروش تلفن‌های هوشمند خود دیده است. سونی به‌علت از دست دادن بازار تلفن‌های هوشمند ۹۷ میلیارد ین (۸۶۹ میلیون دلار) ضرر کرده است. بااین‌حال، شرکت با تعدیل نیروهای خود و اقدامات دیگر امیدوار است که درنهایت هزینه‌های عملیاتی خود را تا ۵۰ درصد کاهش دهد.

سونی پیش‌بینی کرده که تا مارس ۲۰۲۰ بتواند ۵ میلیون گوشی هوشمند به فروش برساند و کارشناسان اقتصادی هشدار داده‌اند که باتوجه‌به وضعیت موجود احتمالا سال ۲۰۲۱ یا شاید حتی زودتر از آن سونی مجبور به تعطیلی بخش موبایل خود برای همیشه شود.

به نظر شما شرکت سونی در بازار تلفن‌های هوشمند چه آینده‌ای پیش رو دارد؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات