سامسونگ عرضه‌ گلکسی فولد را تا مدت نامعلومی به‌تعویق انداخت

دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۱
مطالعه 3 دقیقه
سامسونگ عرضه‌ی گلکسی فولد را با هدف افزایش مقاومت نمایشگر آن تا مدت نامعلومی به‌تعویق انداخت.
تبلیغات

سامسونگ با تأیید گزارش‌های اخیر، تنها چند روز پیش از آغاز فروش گلکسی فولد اعلام کرد عرضه‌ی گوشی تاشدنی ۲,۰۰۰ دلاری خود را به‌تعویق می‌اندازد. در بیانیه‌ی کره‌ای‌ها چنین آمده است:

تاریخ عرضه‌ی [جدید] را طی هفته‌های آتی اعلام خواهیم کرد.

وال‌استریت ژورنال امروز مدعی شد Galaxy Fold تا پیش از ماه مه دردسترس علاقه‌مندان قرار نخواهد گرفت؛ اما سامسونگ با انتشار بیانیه‌‌ای مبهم و بدون اشاره به تاریخ عرضه‌ی دقیق محصول خبرسازش، آزادیِ‌عمل بیشتری برای خود فراهم کرد. در‌حال‌حاضر، AT&T و T-Mobile، شرکای سامسونگ در بازار آمریکا، در‌این‌باره اظهارنظری نکرده و پیش‌خریدکنندگان گلکسی فولد راهکاری ارائه نداده‌اند.

گلکسی فولد / Galaxy Fold

با ازکارافتادن نمایشگر تعدادی از نمونه‌های گلکسی فولد که برای بررسی دراختیار برخی از رسانه‌ها قرار گرفته بود، به استحکام گوشی تاشدنی کره‌ای‌ها خدشه وارد شد. براساس گزارش‌ها، در برخی مواقع، پس از آنکه «لایه‌ی محافظتی» روی نمایشگر به‌اشتباه کَنده شده، صفحه‌نمایش از کار افتاده است.

در برخی مواقع دیگر نیز مانند اتفاق پیش‌آمده برای وب‌سایت ورج و شبکه‌ی CNBC، نمایشگر گلکسی فولد فقط پس از چند روز استفاده‌ی عادی و بدون کنده‌شدن لایه‌ی محافظتی، دچار مشکل شده است. گزارش وب‌سایت ورج از ورود گردوغبار به داخل لولا و زیر نمایشگر گلکسی فولد حکایت می‌کند.

متن بیانیه‌ی سامسونگ بدین‌ترتیب است:

اخیرا دسته‌ای کاملا جدید از دستگاه‌های موبایل را معرفی کرده‌ایم؛ گوشی هوشمندی که به‌لطف چندین فناوری و مواد جدید، از نمایشگری منعطف با قابلیت تا‌شدن بهره می‌برد. هیجان و شوق [علاقه‌مندان] درباره‌ی گلکسی فولد ما را مصمم‌تر می‌کند. درحالی‌که بسیاری از بررسی‌کنندگان توانایی‌ها و قابلیت‌های بالقوه‌ی [گلکسی فولد] را به‌‌اشتراک گذاشته‌اند، برخی نیز از به ما نشان داده‌اند این دستگاه برای مطمئن‌شدن از ارائه‌ی بهترین تجربه‌ی کاربری به بهبودهای بیشتری نیاز دارد. برای ارزیابی کامل بازخوردها و انجام‌ آزمایش‌های بیشتر، تصمیم گرفته‌ایم عرضه‌ی گلکسی فولد را به‌تعویق بیندازیم و در نظر داریم تاریخ عرضه‌ی [جدید] را طی هفته‌های آتی اعلام کنیم.یافته‌های ابتدایی از بررسی گزارش‌های ارائه‌شده درباره‌ی مشکلات نمایشگر نشان می‌دهد احتمالا این مشکلات ناشی از برخوردها با قسمت‌های بالاوپایین لولا باشد. در برخی مواقع نیز، قطعات داخل دستگاه در عملکرد نمایشگر اختلال ایجاد کرده است. ما اقدامات لازم را برای تقویت استحکام نمایشگر به‌کار خواهیم بست. همچنین، راهنمای مربوط‌به چگونگی مراقبت و استفاده از نمایشگر، شامل لایه‌ی محافظتی آن را بهبود خواهیم داد تا بدین‌ترتیب، خریداران نهایت استفاده را از گلکسی فولد داشته باشند. ما به اعتماد خریداران ارج می‌نهیم. آن‌ها همواره در اولویت هستند. سامسونگ به همکاری نزدیک با خریداران و شرکای خود برای پیش‌برد صنعت متعهد است. از آن‌ها به‌خاطر شکیبایی و درکشان سپاسگزاریم.

از بیانیه‌ی سامسونگ چنین برمی‌آید که احتمالا کره‌ای‌ها به‌دنبال مهندسی مجدد دستگاه تاشدنی خود هستند. اگر چنین باشد، احتمالا عرضه‌ی مجدد گلکسی فولد مدت‌ها به‌تعویق می‌افتد. شاید بهار یا تابستان و شاید گوشی تاشدنی سامسونگ همراه‌با گلکسی نوت ۱۰ از راه برسد.

اگرچه برای آن دسته از علاقه‌مندانی که برای استفاده از گوشی آینده‌نگرانه‌ی سامسونگ این محصول را پیش‌خرید کرده‌اند، به‌تعویق‌افتادن تاریخ عرضه‌ی گلکسی فولد ممکن است ناامیدکننده باشد، بی‌شک اتخاذ چنین تصمیمی صحیح بوده است. عرضه‌ی محصولی با استحکام نه‌چندان زیاد، نه‌تنها به اعتبار سامسونگ، بلکه به کل دسته‌ی نوظهور گوشی‌های تاشدنی صدمه می‌زند.

دیدگاه شما کاربران عزیز زومیت درباره‌ی تصمیم سامسونگ برای به‌تعویق‌انداختن عرضه‌ی گلکسی فولد چیست؟ مهندسان این شرکت کره‌ای می‌توانند مشکلات دستگاه تاشدنی‌شان را رفع کنند؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات