بنیانگذار هواوی شایعه فروش تراشه 5G به اپل را تایید کرد

سه‌شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
بنیانگذار هواوی در مصاحبه‌ی جدیدی اعلام کرد که این شرکت تمایل دارد تراشه‌ی 5G به اپل بفروشد.

رن ژنگفی، بنیان‌گذار هواوی اعلام کرد که شرکتش قصد دارد مودم‌ 5G به اپل بفروشد. وی در صحبت‌های خود ضمن تأیید استیو جابز و محصولات باکیفیت اپل، تأیید کرد که هواوی تمایل به فروش تراشه‌ی 5G به کوپرتینویی‌ها دارد.

چند روز قبل خبری در مورد فروش مودم 5G هواوی به اپل منتشر شد. ظاهرا منبعی آگاه اعلام کرده بود که هواوی قصد دارد تراشه‌ی 5G را تنها به اپل بفروشد. زمانی‌که این خبر منتشر شد، برخی گمان می‌کردند شایعه‌ای بیش نیست ولی ظاهرا خبر جدید، شایعه‌ی قبلی را تأیید می‌کند. 

رن ژنگفی، بنیان‌گذار هواوی در مصاحبه‌ی جدیدی با شبکه‌ی CNBC اعلام کرد که هواوی استراتژی جدیدی را در پیش گرفته و قصد دارد مودم 5G را به شرکت‌هایی که به چنین تراشه‌ای نیاز دارند، بفروشد. وی در ادامه‌ی صحبت‌های خود گفت: «در این حوزه ما روی باز به اپل نشان می‌دهیم.»

رن ژنگفی توضیحات بیشتری در مورد شکل قرارداد احتمالی هواوی با اپل مطرح نکرد ولی از فرصت ایجادشده استفاده کرد و اپل و بنیانگذار اپل را مورد تعریف و تمجید قرار داد و گفت: 

هما‌ن‌طور که گفته شد، پیش‌تر نیز شایعه‌هایی در مورد فروش مودم 5G هواوی به اپل مطرح شده بود. اما این اولین باری است که بنیانگذار هواوی به‌صورت رسمی و در رسانه‌ی همگانی در مورد این موضوع توضیح می‌دهد. رن ژنگفی در ادامه‌ی صحبت‌های خود به این موضوع اشاره کرد که رویکرد اپل برای فروش دستگاه‌های خود با قیمت بالا مناسب است و حتی ممکن است هواوی نیز همین ایده را در دنبال کند. رن ژنگفی ادعا می‌کند: 

در حال حاضر اپل هنوز هیچ‌گونه‌ اظهارنظری در مورد قرارداد احتمالی با هواوی مطرح نکرده است. اما باتوجه‌به ممنوعیت خرید محصولات هواوی توسط در ایالات متحده، به‌نظر نمی‌رسد کوپرتینویی‌ها محصولات خود را با تراشه‌ی مودم 5G هواوی به بازار عرضه کنند. پیش‌تر هواوی متهم به کلونینگ یا شبیه‌سازی برخی قطعات اپل و همچنین متقاعد ساختن کارمندان پیشین اپل برای افشای فناوری‌های توسعه یافته توسط کوپرتینویی‌ها بوده است. 

کوالکام نیز به‌همین شکل علاقه‌مند است تا تراشه‌ی 5G آیفون‌های بعدی اپل را تأمین کند. کریستیانو امون، نائب رئیس اجرایی کوالکام پیش‌تر گفته بود: «آن‌ها شماره‌ی تماس ما را دارند.» درنظر داشته باشید که اظهارنظر هواوی و کوالکام در مورد تأمین تراشه‌ی 5G برای اپل، بعد از تلاش کوپرتینویی‌ها برای تأمین تراشه توسط اینتل مطرح شده که تامل‌برانگیز است. 

مطالب مشابه

نظرات