ال جی پتنت گوشی تاشدنی شفاف ثبت کرد

پنج‌شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
مطالعه 3 دقیقه
پس از عرضه‌ی گوشی‌های تاشدنی توسط سامسونگ، هواوی و چند شرکت دیگر، ال‌جی شاید با طرحی خاص، بازار را شوکه کند.

ال‌جی پتنت ۱۰۲۵۴۸۶۳ مرکز ثبت پتنت آمریکا را به‌ نام خود ثبت کرد. در جزئیات این پتنت، طرحی از گوشی تاشدنی دیده می‌شود که چشم‌اندازی جالب برای آینده‌ی آن‌ها نشان می‌دهد. در پتنت ال‌جی، گوشی هوشمند با صفحه‌نمایش کاملا شفاف طراحی شده است. پتنت ال‌جی در سال ۲۰۱۵ برای هیئت بازبینی ارسال شد. درنتیجه، می‌توان گفت غول‌های فناوری از مدت‌‌ها پیش، تولید گوشی‌های تاشدنی را در ذهن می‌پروراندند. به‌علاوه، عجیب و بلندپروازنه بودن طرح‌ها نیز کاملا در پتنت‌ها به چشم می‌خورد.

ایده‌ای اصلی پتنت ال‌جی، دستگاهی را نشان می‌دهد که کاربر می‌تواند شفافیت نیمی از آن را به‌صورت دلخواه تنظیم کند. نیمه‌ی دیگر نیز از بخش‌های شفاف و غیرشفاف تشکیل می‌شود که در بخش غیرشفاف، باتری گوشی قرار می‌گیرد. مانند همه‌ی پتنت‌های دیگر، توضیحی بر چرایی طراحی چنین دستگاهی ارائه نشده و تنها چگونگی طراحی و ساخت، گفته شده است. درواقع، با نگاه کردن به پتنت ال‌جی شاید از خود بپرسید که آیا واقعا به چنین دستگاهی نیاز خواهید داشت؟

ال‌جی در ابتدای سال جاری میلادی گفت که هنوز زمان زیادی برای ارائه‌ی گوشی تاشدنی نیاز است. درعوض، آن‌ها روی طرحی برای عرضه‌ی صفحه‌نمایش دوم به‌صورت لوازم جانبی کار می‌کنند که شاید در پرچم‌دار بعدی یعنی V50 عرضه شود. شاید تصمیم ال‌جی برای عدم ورود به بازار تاشدنی‌ها در حال حاضر، با مسائل موجود در آن‌ها هم‌خوانی داشته باشد. سامسونگ و هواوی، هردو گوشی‌های تاشدنی گلکسی  فولد و میت ایکس را معرفی کردند که قیمت‌هایی بیش از ۲ هزار دلار برای آن‌ها تعیین شد. شاید هزینه‌ی بالای تولید و درنتیجه، گران‌قیمت شدن گوشی‌های تاشدنی، ال‌جی را در حال حاضر از ورود به آن بازار دور نگه داشته باشد.

شرکت کره‌ای می‌توانست مانند رقبای خود، به‌سرعت به جریان ایجادشده برای تولید گوشی‌های تاشدنی وارد شود. جریانی که علاوه‌بر موج خبری بالا، نشان‌دهنده‌ی توانایی مهندسی آن‌ها نیز می‌شد؛ اما روندهای اخیر ال‌جی، آن‌ها را به حرکتی خلاف جریان موجود تشویق می‌کرد. درنهایت، می‌توان نتیجه‌گیری کرد که پتنت منتشرشده از سوی این شرکت نیز در آینده‌ی نزدیک به محصول تبدیل نخواهد شد.

ال‌جی در حال حاضر فناوری‌های مورد نیاز برای تولید گوشی هوشمند تاشدنی شفاف در اختیار دارد. ال‌جی دیسپلی که به‌عنوان شرکتی مستقل فعالیت می‌کند، همکاری نزدیکی با ال‌جی الکترونیکس، تولیدکننده‌ی گوشی‌های هوشمند ال‌جی دارد. آن‌ها تاکنون انواع صفحات نمایش لوله‌ای و شفاف را معرفی کرده‌اند. درنتیجه، درصورت تصمیم ال‌جی بر تولید گوشی مبتنی بر پتنت اخیر، آن‌ها مشکلی از لحاظ تأمین صفحه‌نمایش نخواهند داشت.

شاید این سؤال برای شما پیش بیاید که چرا کره‌ای‌ها با وجود سودده نبودن، به حفظ حیات بخش تولید گوشی خود اصرار دارند. یکی از دلایل، آن است که هر گوشی جدید LG، می‌تواند به‌عنوان ویترینی برای نمایش فناوری‌های کل شرکت تبدیل شود و فرصت‌های درآمدزایی را برای زیرمجموعه‌های دیگر فراهم کند.

یکی از نکات مهم دیگری که در پتنت گوشی تاشدنی شفاف ال‌جی دیده می‌شود، لولای آن است. بخش مهمی از تصویر طراحی موجود در پتنت، به لولا می‌پردازد که قطعه‌ای کاملا پیجیده و حساس محسوب می‌شود. شرکت‌های دیگر همچون TCL و هواوی، روندی بسیار محرمانه درباره‌ی فناوری لولای خود داشتند. به‌هرحال، مکانیک و ساختار تاشدن گوشی‌های تاشدنی، در صورت ورود گسترده‌ی آن‌ها به بازار، یکی از نقاط رقابتی حساس بین شرکت‌های تولیدکننده خواهد بود.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود