هواوی میت 30 احتمالاً از 5G پشتیبانی می‌کند

هواوی میت 30 احتمالاً از 5G پشتیبانی می‌کند

مدیرعامل هواوی اخیرا طی مصاحبه‌ای اعلام کرده است که گوشی‌های سری میت ۳۰ هواوی از شبکه 5G پشتیبانی خواهند کرد.

اتصال 5G تقریبا فناوری جدیدی است و تا تابستان سال جاری میلادی افراد خیلی کمی به آن دسترسی خواهند داشت. به همین دلیل هواوی تصمیم گرفت که پشتیبانی از نسل بعدی شبکه تلفن همراه را در پرچم‌دارهای هواوی P30 و P30 Pro ارائه ندهد؛ اما با معرفی هواوی میت ۳۰ این رویکرد تغییر خواهد کرد.

ریچارد یو، مدیرعامل هواوی در مصاحبه‌ای با Digital Trends اعلام کرده است که شرکتش در نظر دارد پشتیبانی از اتصال 5G را در نسل بعد گوشی‌های سری میت ارائه دهد.

درحال حاضر شبکه‌های 5G آماده نبوده و هنوز درحال ساخت هستند اما تا پاییز پیش‌رو (میلادی) آماده می‌شوند و به اندازه‌‌ی کافی بزرگ خواهند بود تا پشتیبانی میت ۳۰ و میت ۳۰ پرو از شبکه 5G را تضمین کنند.

بنابراین از آنجا که گوشی‌های سری پی ۳۰ هواوی از اتصال 5G پشتیبانی نمی‌کنند؛ هواوی می‌داند که احتمالا بعضی از کاربران تا زمان فراهم‌شدن این قابلیت، در خرید یک گوشی جدید تامل خواهند کرد؛ اگرچه هواوی اعتقاد دارد که اکثر کاربران صبر نخواهند کرد؛ زیرا اتصال 4G به‌اندازه‌ی کافی خوب است.

درهرصورت هواوی برای مشتریان عجول خود دو پیشنهاد دارد؛ این شرکت به‌زودی نسخه 5G هواوی میت ۲۰ ایکس (Mate 20 X) را عرضه می‌کند تا اکثر مشتریانی را که بودجه‌ی کمتری دارند، خشنود کند. همچنین افرادی که به‌دنبال جدیدترین فناوری‌های موجود هستند می‌توانند گوشی تاشدنی هواوی میت ایکس (Mate X) را که از اتصال 5G پشتیبانی می‌کند و به‌زودی نیز عرضه می‌شود، خریداری کنند.

huawei mate 20 x/ هواوی میت 20 ایکس

میت 20 ایکس؛ یکی از اولین گوشی‌های 5G هواوی

منبع phonearena

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید