قیمت سونی اکسپریا وان توسط فروشگاهی در انگلیس فاش شد

شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
قیمت سونی اکسپریا وان ازطریق فروشگاه خرده‌فروشی آنلاینی در انگلیس که پیش‌سفارش این گوشی هوشمند را ثبت می‌کند، فاش شد.

در جریان کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۹، سونی چهار گوشی هوشمند با طراحی جدید درکنار نمایشگر CinemaWide با نسبت تصویر ۲۱ به ۹ معرفی کرد. برخی کاربران، طراحی غیرمتعارف دستگاه‌های جدید سونی را تأیید می‌کردند و برخی دیگر با آن موافق نبودند.

به‌نظر می‌رسد سونی اکسپریا وان، اولین گوشی هوشمند با نمایشگر 4K اولد، جالب‌توجه‌ترین گوشی از بین ستگاه‌های معرفی‌شده‌ی سونی است. سونی تقریبا همه چیز را در مورد آخرین پرچم‌دار خود از نمایشگر تا تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۵۵ قدرتمند آن و حتی برخی ویژگی‌های نرم‌افزاری جدید مربوط‌به استفاده از نمایشگر بلند معرفی کرد. اما یکی از سوالاتی که بی‌پاسخ ماند، قیمت سونی اکسپریا وان و نحوه‌ی پیش سفارش یا خرید این گوشی هوشمند بود که سونی این دو سؤال را بی‌پاسخ گذاشت.

اما به‌نظر می‌رسد این دو سؤال نیز، به‌لطف فروشگاه آنلاین خرده‌فروشی انگلیسی Clove  و وبسایت XperiaBlog.net بی‌جواب باقی نمانده‌اند. خرده‌فروشی آنلاین Clove، صفحه‌ی اکسپریا وان را زودتر از آنچه تصورش می‌شد، راه‌اندازی کرده و علاقه‌مندان می‌توانند دستگاه مورد نظر خود را پیش سفارش کنند. در نتیجه قیمت دستگاه نیز ازطریق این فروشگاه به‌اشتراک گذاشته شده است. 

قیمت گوشی هوشمند سونی اکسپریا 1 بدون درنظر گرفتن مالیات بر ارزش افزوده ۹۲۵ دلار و با درنظر گرفتن مالیات بر ارزش افزوده ۱۱۱۱ دلار در این وبسایت خرده‌فروشی قیمت‌گذاری شده است. مالیات بر ارزش افزوده معمولا باعث تغییر قیمت محصولات می‌شود. اگر قیمت دستگاه را بدون مالیات بر ارزش افزوده در نظر بگیریم، قیمت دستگاه ۹۲۵ دلار می‌شود. البته باید درنظر داشته باشیم که معمولا گوشی‌های هوشمند و سایر محصولات فناوری در اروپا قیمت بالاتری نسبت به ایالات متحده دارند. در نتیجه انتظار می‌رود که قیمت این دستگاه در ایالات متحده در حدود ۸۹۹ دلار باشد. 

گلکسی اس ۱۰ سامسونگ نیز قیمتی برابر با ۸۹۹ دلار دارد. قیمت مشابه این دو گوشی هوشمند بر دو نکته‌ی مهم تاکید می‌کنند. اول اینکه سونی نمی‌خواهد پرچم‌دار ۲۰۱۹ خود را با قیمت خیلی بالاتری نسبت به سایر پرچمدارهای بازار عرضه کند. دوم اینکه اکسپریا ۱ باید با یکی از بهترین گوشی‌های هوشمند سال رقابت کند.

یکی دیگر از موضوعات مهم، آن است که اگر قیمت به‌اشتراک گذاشته‌شده ازطریق فروشگاه خرده‌فروشی درست باشد، انتظار می‌رود تا اواخر ماه می (‌اوایل خردادماه) و در حدود سه ماه دیگر، شاهد عرضه‌ی سونی اکسپریا وان به بازار باشیم. این بدان معنی است که میلیون‌ها مشتری بالقوه‌ی سونی ممکن است در این بازه‌ی زمانی سه‌ماهه، یکی از گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار سامسونگ را خریداری کرده باشند و اصلا فراموش کنند قرار است سونی اکسپریا وان به بازار عرضه شود.

شرایط ظاهری نشان می‌دهد سونی اکسپریا وان وضعیت چندان مطلوبی برای فروش در بازار نخواهد داشت. هرچند هنوز معلوم نیست شرکت سونی امیدوار است که چه تعداد گوشی هوشمند اکسپریا وان به فروش برساند. شاید تنها مشتریان خیلی وفادار سونی منتظر بمانند تا محصول جدید به بازار عرضه شود. شاید هم تمام این تحلیل‌ها درست نباشد. باید منتظر باشیم و ببینیم درنهایت سونی چه زمانی پرچم‌دار خود را به بازار عرضه می‌کند و کاربران چه تصمیمی برای خرید این گوشی هوشمند خواهند گرفت. 

مطالب مشابه

نظرات

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد