شیائومی برنامه خود را برای عرضه گوشی تاشدنی و ورود به بازار آمریکا اعلام کرد

جمعه ۱۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۵
مطالعه 2 دقیقه
شیائومی که در نمایشگاه MWC 2019 از اولین گوشی 5G خود رونمایی کرد، برای ارائه‌ی گوشی تاشدنی تصمیماتی دارد.

می میکس ۳ نسخه‌ی 5G درکنار می ۹، دو محصولی بودند که شرکت چینی در نمایشگاه MWC رونمایی کرد؛ اما باتوجه‌به ویدیویی که پیش‌تر منتشر شده بود، شاید طرفداران گوشی‌های شیائومی انتظار داشتند این شرکت نیز همانند سامسونگ و هواوی گوشی تاشدنی خود را نیز به نمایش بگذارد.

در ویدیویی که مدتی قبل منتشر شد، بین لین (Bin Lin) هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل شیائومی دستگاهی را در دست داشت که از دو ناحیه‌ی بالا و پایین خم می‌شد.

در همین رابطه، دونوان سانگ (Donvan Sung)، سخنگوی بخش بین‌الملل شیائومی در مصاحبه با ونچر بیت، گفته است که این شرکت تعدادی طرح مفهومی را برای تولید گوشی تاشدنی آزمایش کرده است؛ اما احساس می‌کند که بهتر است دست نگه دارد تا بازار این نوع محصول به بلوغ کافی برسد.

شیائومی که به عرضه‌ی گوشی با ارزش خرید بالا شهرت دارد، معتقد است عرضه‌ی دستگاهی که احتمالا قیمتی بالغ بر ۱۹۰۰ دلار خواهد داشت، در شرایط کنونی نمی‌تواند موفق باشد. به‌گفته‌ی وی ویدیویی که بالاتر به آن اشاره شد، به دو دلیل منتشر شده است؛ اول آن‌که شرکت می‌خواست به مردم نشان دهد که در حال کار روی فرم فکتورهای متنوعی است و همچنین قصد داشت نشان دهد که در این روند به درصدی از پیشرفت دست پیدا کرده و می‌تواند ماحصل کار را به اشتراک بگذارد.

در خصوص ورود به بازار آمریکا، احتمالا به‌خاطر دارید که وانگ شیانگ، نایب رئیس شیائومی پیش‌تر گفته بود که امیدوار است این شرکت در سال ۲۰۱۹ به بازار آمریکا ورود پیدا کند. پیش از آن نیز شایعه شده بود که شرکت چینی اواخر سال ۲۰۱۸ یا اوایل ۲۰۱۹ وارد آمریکا می‌شود؛ اما ظاهرا قرار نیست این اتفاق بیفتد و چینی‌ها که لوازم متنوعی را در آمریکا عرضه می‌کنند، فعلا در مورد عرضه‌ی گوشی دست نگه داشته‌اند. سانگ ورود به بازار آمریکا را هدف دیگری دانست که شیائومی برای سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ دنبال خواهد کرد.

مطالب مشابه

نظرات