پیش‌بینی افزایش تقاضا برای دوربین‌های سه‌گانه در سال 2019

پیش‌بینی افزایش تقاضا برای دوربین‌های سه‌گانه در سال 2019

در سال جاری میلادی شاهد افزایش تولید گوشی‌هایی با دوربین سه‌گانه خواهیم بود. احتمال می‌رود که اپل نیز آیفون خود را با دوربین سه‌گانه عرضه کند.

مجموعه‌ی Largan Precision که در زمینه‌ی تولید لنز دوربین فعالیت می‌کند و محصولات خود را به مشتریانی همچون اپل، سامسونگ، هواوی و دیگر سازندگان گوشی‌های هوشمند عرضه می‌دارد، اطمینان دارد که در سال جاری میلادی با افزایش تقاضا برای دوربین‌های سه‌گانه روبه‌رو خواهد شد؛ اما مشخص نیست که اپل هم در میان متقاضیان دوربین‌های سه‌گانه خواهد بود یا خیر.

به‌گزارش وبسایت Digitimes، با وجود کاهش تقاضا برای آیفون‌های اپل در ایام تعطیلات اخیر، Largan Precision خود را برای افزایش ظرفیت تولید آماده می‌کند.

هرچند در سه‌ماهه‌ی پایانی ۲۰۱۸، به‌واسطه‌ی کاهش فروش جهانی آیفون، Largan هم با کاهش ۲۰ درصدی درآمد و سود عملیاتی روبه‌رو شد؛ اما امیدوار است که فراگیر شدن دوربین‌هایی با سه لنز یا بیشتر، موجب افزایش تقاضا برای تولیدات این شرکت شود.

هواوی پی 20 پرو / Huawei P20 Pro

با تکیه بر همین پیش‌بینی، این مجموعه در حال افزایش ظرفیت تولید خود است. شایان ذکر است که به‌لطف ظرفیت تولید بالاتر Largan در مقایسه با دیگر تولیدکنندگان لنزهای دوربین، این شرکت از توانایی رقابت بالاتری برخوردار است. علاوه‌بر عوامل اقتصادی، توانایی‌های فنی Largan هم به این شرکت اجازه می‌دهند تا شانس بیشتری برای جذب سفارش‌های آتی داشته باشد.

از فصل بهار تاکنون، انتشار شایعات در رابطه با استفاده از دوربین سه‌گانه در آیفون ادامه دارد. براساس این گزارش‌ها، آیفون‌های بعدی به دوربین ۱۲ مگاپیکسلی با توانایی زوم ۵ برابری مجهز خواهند شد؛ این در حالی است که توانایی زوم اپتیکال دوربین آیفون‌های کنونی به ۲ برابر محدود می‌شود.

ماه گذشته هم شاهد انتشار گزارش‌هایی بودیم که از افزایش احتمال استفاده از دوربین سه‌گانه در آیفون خبر می‌دادند. از سویی می‌دانیم که اپل علاقه‌ی زیادی به فناوری واقعیت ترکیبی دارد؛ از سوی دیگر، دوربین‌های سه‌گانه این اجازه را به اپل می‌دهند تا بدون نیاز به تعبیه‌ی حسگرهای سه‌بعدی در قسمت پشت گوشی، جلوه‌های شناور را ایجاد کند.

نکته‌ی دیگر این است که کیفیت گوشی‌های اپل یکی از ستون‌های بازاریابی این محصول است. با افزودن لنز سوم، دوربین آیفون می‌تواند ضمن حفظ وضوح تصویر گزینه‌های بیشتری برای تنظیم فاصله‌ی کانونی ارائه کند. همین مسئله انعطاف‌پذیری دوربین آیفون را افزایش داده و به ساکنان کوپرتینو اجازه می‌دهد تا به رویای جایگزینی دوربین‌های حرفه‌ای با آیفون نزدیک‌تر شوند.

آیفون ۲۰۱۹ / iPhone

البته ممکن است درنهایت اپل دست به چنین اقدامی نزند؛ اما احتمال استفاده از دوربین سه‌گانه در محصولات این شرکت بسیار بالا است و سال ۲۰۱۹ هم زمان مناسبی برای انجام این کار است.

در سال جاری میلادی هم گزارش‌هایی در رابطه با استفاده از دوربین سه‌گانه در آیفون منتشر شده‌اند. هرچند که یکی از نکات مورد بحث، طراحی ظاهری دوربین آیفون با لنز سه‌گانه است. اگرچه پیش‌بینی Largan مبنی بر افزایش تقاضا برای لنزهای سه‌گانه ممکن است به‌عنوان نشانه‌ای مبنی بر استفاده از این لنزها در آیفون تلقی شود؛ اما Digitimes در گزارش خود به این مسئله اشاره می‌کند که این شرکت لنزهای خود را در اختیار دیگر شرکت‌ها هم قرار می‌دهد. پس افزایش ظرفیت تولید در این شرکت الزاما به‌معنی تولید آیفون با دوربین سه‌گانه نیست.

هواوی اولین شرکتی بود که دست به عرضه‌ی گوشی با لنز سه‌گانه زد. لازم به یادآوری است که Largan هم، علاوه‌بر اپل، لنزهای خود را در اختیار هواوی و دیگر شرکت‌های چینی نظیر اوپو و ویوو قرار می‌دهد. حتی شرکت کره‌ای سامسونگ که عنوان بزرگ‌ترین فروشنده‌ی گوشی‌های همراه را یدک می‌کشد نیز در زمره‌ی مشتریان Largan است

منبع 9to5mac
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده