اپل باتری ۱۱ میلیون دستگاه آیفون را در سال ۲۰۱۸ تعویض کرده است

سه‌شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۵
مطالعه 2 دقیقه
درحالی‌که اپل معمولا هر سال بین یک تا دو میلیون باتری گوشی آیفون تعویض می‌کند ولی ظاهرا سال ۲۰۱۸ میلادی بیش از ۱۱ میلیون باتری آیفون را تعویض کرده است.

در روزهای آغازین سال ۲۰۱۹ میلادی، تیم کوک جلسه‌ای با کارمندان اپل گذاشت که یکی از محورهای اصلی آن مربوط به درآمد فصل اول ۲۰۱۹ و تصمیم‌گیری شرکت برای ادامه‌ی سال بود. از روز برگزاری جلسه تاکنون، اطلاعات بسیاری از این جلسه به‌صورت غیررسمی منتشر شده است. جان گروبر از Daring Fireball نیز به یکی از محورهای مطرح‌شده در جلسه از زاویه‌ی جالبی نگاه کرده است. 

به‌نظر می‌رسد در بازه‌ی زمانی یک‌ساله‌ای که اپل برنامه‌ی تعویض باتری با قیمت ۲۹ دلار را راه‌اندازی کرد، بیش از ۱۱ میلیون باتری گوشی آیفون تعویض شده است. این در حالی است که تیم کوک ادعا می‌کند در حالت عادی، معمولا بین یک تا دو میلیون باتری در عرض یک سال تعویض می‌شود. حدود یک سال قبل، اپل طرح جایگزینی باتری گوشی‌های قدیمی آیفون را با قیمت ۲۹ دلار راه‌اندازی کرد.

براساس اعلام تیم کوک، در مدت زمان یک سال و در سال ۲۰۱۸ میلادی، اپل در حدود ۱۱ برابر بیشتر از سال‌های قبل باتری گوشی آیفون تعویض کرده است. 

گاربر درکنار به‌اشتراک‌گذاری این خبر، به مقاله‌ی ژان لوئیس گسیه در مورد تاثیر برنامه‌ی طرح تعویض باتری آیفون اپل اشاره می‌کند. درحالی‌که برنامه‌ی طرح تعویض باتری آیفون در درآمدفصل اول ۲۰۱۹ تاثیرگذار است، گاربر به نکته‌ی جالبی اشاره دارد: 

هنوز جزئیات بیشتری در مورد جلسه‌ی تیم کوک با کارمندان اپل در دسترس نیست ولی ظاهرا به‌مرور زمان این اطلاعات فاش می‌شود.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود