هواوی پی 30 و پی 30 پرو با بریدگی بالای نمایشگر قطره‌ای‌شکل معرفی می‌شوند

سه‌شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵
مطالعه 3 دقیقه
رندرهای جدید هواوی پی ۳۰ و پی ۳۰ پرو خبر از بریدگی بالای نمایشگر قطره‌ای‌شکل می‌دهند. هواوی پی ۳۰ پرو از ماژول دوربین چهارگانه در پنل پشتی بهره می‌برد.

میزان عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند هواوی در بازار رو به رشد است. این در حالی است که سایر تولیدکنندگان بازار سخت در تلاش هستند تا در بازار رقابتی حرفی برای گفتن داشته باشند. شاید بتوان به‌جرات گفت که یکی از دلایل اصلی وجود چنین شرایطی برای هواوی، نحوه‌ی دنبال کردن ترندهای بازار توسط این شرکت است.  

در بهار سال ۲۰۱۸، هواوی پی ۲۰ پرو با نمایشگر کم‌حاشیه و دوربین قدرتمند با محوریت هوش مصنوعی معرفی شد. هواوی در طراحی پی 20 پرو نشان داد که نگرانی در دنبال کردن ترندهای طراحی بازار ندارد و گوشی هوشمند خود را با ماژول دوربین سه‌گانه و طراحی الهام گرفته از طراحی آیفون 10 یعنی با بریدگی بالای نمایشگر به بازار عرضه کرد.

باتوجه به اطلاعاتی که در اختیار Olixar، یکی از سازندگان نسبتا معتبر لوازم جانبی گوشی‌های هوشمند قرار داشت و آن را با Mobile Fun در میان  گذاشت؛ هواوی در طراحی گوشی‌های هوشمند هواوی پی ۳۰ و هواوی پی ۳۰ پرو، استراتژی‌های خود را تا حدی بازنگری کرده است.  همان‌طور که پیش از این نیز در اخبار فاش‌شده اعلام شده بود، به‌نظر می‌رسد باید منتظر طراحی متفاوت بریدگی بالای نمایشگر باشیم. بریدگی بالای نمایشگر یکی از موضوعاتی است که شرکت‌های تولیدکننده‌ی گوشی‌های هوشمند بدان توجه خاصی نشان داده‌اند. گلکسی A8s سامسونگ با روزنه نمایشگر معرفی شد.  همچنین رندر گلکسی اس ۱۰  سامسونگ روزنه نمایشگر و دوربین سه‌گانه را تأیید می‌کند. هواوی نوا ۴ نیز با نمایشگر با روزنه دوربین سلفی و دوربین ۴۸ مگاپیکسلی سونی معرفی شد. 

اما انتظار می‌رود که هواوی پی ۳۰ و هواوی پی ۳۰ پرو به‌جای بهره بردن از روزنه‌ی روی نمایشگر، با بریدگی بالای نمایشگر قطره‌ای‌شکل مانند هواوی میت 20 عرضه شوند. همچنین، باتوجه به رندرهای فاش‌شده به‌نظر می‌رسد که هواوی پی ۳۰ پرو با ماژول دوربین چهارگانه در پنل پشتی رونمایی خواهد شد. باید ببینیم ماژول دوربین چهارگانه‌ی هواوی پی ۳۰ پرو تا چه اندازه می‌تواند تصاویر بهتری نسبت به سنسورهای دوربین گلکسی A9 مدل ۲۰۱۸ سامسونگ در اختیار کاربران قرار دهد.

بدیهی است، Olixar و Mobile Fun هیچ‌گونه اطلاعات بیشتری در مورد مشخصات دو گوشی هوشمند بالارده‌ی هواوی در اختیار ندارند. اما باتوجه به تصاویر به‌نظر می‌رسد که گوشی هوشمند هواوی P30 Pro از فلاش LED بزرگی درکنار ماژول دوربین چهارگانه بهره ببرد؛ درحالی‌که فلاش دوربین هواوی پی ۳۰، احتمالا فلاش معمولی است که در قسمت پایین ماژول دوربین سه‌گانه قرار گرفته است.

باید منتظر باشیم ببینیم درنهایت هواوی، گوشی‌های هوشمند خود را با چه مشخصاتی به بازار عرضه خواهد کرد. 

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود