گوشی Pixel 3 Lite گوگل با جزییات بیشتری رؤیت شد

پنج‌شنبه ۸ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
گوگل برای رقابت در بازار گوشی‌های میان‌رده، Pixel 3 Lite را معرفی خواهد کرد.
تبلیغات

مجموعه‌ای از تصاویری که یکی از فروشگاه‌های روسیه به‌اشتراک گذاشته، شایعه‌ی معرفی Google Pixel 3 Lite را در هفته‌ی جاری تأیید می‌کند. تصویر زیر نشان می‌دهد گوشی معرفی‌نشده با اسم رمز Sargo درکنار گوشی‌های اپل نظیر iPhone 5s و iPhone XR و گوگل مانند Pixel ۲۰۱۶ و Pixel 3 XL و حتی نوکیا 3310 قرار دارد.

google-pixel-3

درحالی‌که شایعه‌ی اخیر ابعاد مناسبی برای گوشی هوشمند گوگل پیش‌بینی کرده؛ ولی تصاویر به‌اشتراک گذاشته‌شده‌ی فروشگاه روسی ویلزا، جزییات دقیق‌تر و جدیدتری هستند که تأیید می‌کند پیکسل ۳ لایت بدنه‌ای شبیه به پیکسل ایکس ال با همان نسبت تصویر ۱۸.۹ و گوشی‌های پیکسل ۳ و پیکسل ۲ ایکس ال خواهد داشت. انتظار می‌رود این پرچمدار شبیه نسل قبلی باشد؛ ولی تفاوت عمده‌ی آن در دوربین جلویی است که فقط به یک حسگر مجهز شده است. نسبت صفحه‌نمایش به بدنه‌ی دستگاه درمقایسه‌با آن پیکسل 3 نشان می‌دهد دستگاه فاش‌شده کناره‌های سفیدرنگ دارد. رنگی که الان مشاهده می‌کنیم بعید به‌نظر می‌رسد نسخه‌ی نهایی باشد؛ چراکه با نمونه‌ی اولیه طرف هستیم و حتی محل لوگوی G گوگل هم خالی است. در آخر باید به این نکته اشاره کنیم که Pixel 3 Lite برخلاف پیکسل 3 و پیکسل 2 ایکس ال که از شیشه ساخته شده‌اند، از پلاستیک ساخته شده است.

دستگاه میان‌رده‌ی پیکسل چندین سال موضوع اصلی بسیاری از شایعات بوده و چند هفته‌ای است دنبال‌کنندگان این صنعت، دوباره از آن صحبت به‌میان آورده‌اند. شایعات فراوان درباره‌ی Pixel 3 Lite درستی این ادعاها را براساس منابعی تأیید می‌کند که اطلاعات گوشی‌های هوشمند را افشا می‌کنند. گوشی هوشمند گوگل دستگاهی میان‌رده مجهز به تراشه‌ی  اسنپدراگون 700 کوالکام خواهد بود. همچنین، شایعه‌ای مبنی بر استفاده از تراشه‌ی اسنپدراگون 670 به‌عنوان قلب تپنده‌ی این گوشی وجود دارد.

درحقیقت، دستگاه فاش‌شده‌ی جدید به‌وضوح پیش‌نمونه‌ای از محصول است. به این معنی که هیچ‌گونه نتیجه‌گیری قطعی درباره‌ی رنگ بدنه آن گرفته نشده است؛ ولی باتوجه‌به تصاویر به‌دست‌آمده‌ی قبلی به‌نظر می‌رسد بدنه‌ی کلی دستگاه از جنس سرامیک باشد. به‌دلایلی تاریخ انتشار گوشی هوشمند گوگل مشخص نیست و احتمالا پیش از ۲۰۱۹ معرفی نخواهد شد؛ چون فصل تعطیلات به‌لحاظ تاریخی سود‌آورترین دوره‌ی سال برای سازندگان تلفن‌همراه است و گوگل به‌شدت قصد دارد به‌جای تولید محصول جدید در شلوغ‌ترین زمان سال، محصولات موجود خود را بفروشد.

صرف‌نظر از اینکه افزایش دستگاه‌های درحال‌کار و میان‌رده‌ی سری Pixel نشان می‌دهد تابع آلفابت، درحال متنوع و تبدیل‌کردن گزیده‌ای از محصولاتش به پررونق‌ترین محصولات است. برای اینکه ببینیم گوگل در این کار موفق خواهد شد یا نه، باید منظر بمانیم؛ اما گوشی غیرپرچمدار از سری پیکسل با اعتبار اسم برندش برای تولید محصولات رقابتی در بازارهای نوظهور مثل هند ادغام می‌شود؛ بازای که سال‌ها است تلاش می‌کند بیشتر وابسته شود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات