کاهش فروش آیفون XS و آیفون XR اپل برخلاف پیش‌بینی‌ها

دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۰
مطالعه 2 دقیقه
طبق گزارش‌های منابع مختلف، فروش محصولات جدید اپل با کاهش روبرو بوده است. آیا این کاهش فروش می‌تواند برای اپل مشکل آفرین باشد؟
تبلیغات

آن‌گونه که از تامین‌کنندگان مختلف محصولات اپل شنیده می‌شود، پیش‌بینی‌ میزان فروش محصولات این شرکت کاهش یافته است و آخرین مدل آیفون‌های عرضه‌شده، آن‌طور که انتظار می‌رفت، فروش خوبی نداشته‌اند. طبق گزارش ژورنال تودی، اپل برای هر دو محصول آیفون XS و آیفون XR کاهش فروش داشته است. کاهش‌های کلی تقاضا در بازار موبایل به‌خصوص در بازار چین، پیش‌بینی میزان تقاضا برای پرچمداران اپل را سخت کرده است. به گفته‌ی وال استریت ژورنال، تغییرات متعدد در برنامه های تولید محصولات Apple برای توزیع‌کنندگان مسلما ناخوشایند است.

البته این کاهش تقاضا احتمالا مشکل بزرگی برای اپل نخواهد بود. زیرا اپل میزان فروش بسیار خوبی را برای مدل‌های قبلی خود تجربه می‌کند. بر اساس بیشتر پیش‌بینی‌ها میانگین فروش محصولات اپل در سه‌ماهه‌ی جاری با افزایش روبرو خواهد بود. بنابراین،‌ با فرض کاهش میزان فروش پرچمداران اپل،‌ درآمد این شرکت ثابت خواهد بود و با افت مواجه نخواهد شد.

البته تامین کنندگان محصولات اپل از این نوسانات تقاضا، آسیب بیشتری خواهند دید. بر اساس گزارش وال استریت ژورنال و به‌گفته‌ی یکی از توزیع‌کنندگان محصولات اپل، انجام کسب‌وکار با اپل بسیار خطرناک است زیرا اغلب آنچه که وعده داده‌شده، معکوس می‌شود.

بر اساس گزارش منابع خبری، میزان سفارش iPhone XR کاهش یک‌سومی را تجربه کرده و حتی در هفته‌ی اخیر کاهش فروش بیشتری را داشته است. میزان کاهش سفارش آیفون ۱۰ اس و آیفون ۱۰ اس مکس کمتر بوده‌ است. در اوایل ماه جاری سهام اپل با کاهش ۵ درصدی مواجه شد زیرا تامین‌کنندگان اپل به سرمایه‌گذاران گفته بودند که انتظار می‌رود تعداد فروش کمتر از حد پیش‌بینی‌شده باشد.

سال گذشته نیز داستان‌های مشابهی در مورد کاهش فروش iPhone X شنیده می‌شد. اما این موبایل در ادامه تبدیل به محبوب ترین موبایل تاریخ شد. پیش‌بینی اولیه‌ی اپل برای میزان فروش iPhone X بسیار خوشبینانه بود ولی اپل در ادامه سفارشات را با ۲۰ میلیون واحد کاهش داد.

اپل دیگر در گزارش‌های مالی سه‌ماهه‌ی خود به تعداد فروش دستگاه‌هایش اشاره‌ای نمی‌کند، بنابراین نمی‌توان منتظر گزارش روشن جدیدی برای میزان فروش این شرکت بود. فروش اپل در فصل تعطیلات معمولا بسیار خوب است و انتظار می‌رود این شرکت در اکتبر تا دسامبر ۲۰۱۸ (آبان تا دی‌ماه)، فروشی بین ۸۹ تا ۹۴ میلیارد دلار داشته باشد.

در پایان از شما دعوت می‌کنیم که برای اطلاع از مشخصات فنی و قیمت گوشی اپل به بخش دیتابیس محصولات زومیت مراجعه کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات