آیفون های 2019 با فیس آیدی پبشرفته راهی بازار خواهد شد

شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
طبق شایعات جدید، آیفون‌های ۲۰۱۹ با دوربین‌های پیشرفته در سیستم فیس آیدی و دوربین اصلی با سه لنز عرضه خواهند شد.
تبلیغات

با توجه به یادداشت جدید تحلیلگر قابل اعتماد اپل، مینگ‌چی‌کو، آیفون‌های ۲۰۱۹ اپل با سیستم دوربین فیس‌آیدی پیشرفته عرضه خواهند شد. طبق گفته‌ی کو، نسل بعدی آیفون‌ها از یک Flood illuminator بهره می‌برد که عملکرد فیس آیدی را از طریق کاهش اثر نور نامرئی بر محیط زیست بهبود می‌بخشد. کو معتقد است این سنسور جدید در تمام مدل‌های آیفون ۲۰۱۹ استفاده خواهد شد، که همانطور که اعلام شده بود شامل ۲ مدل آیفون با صفحه نمایش OLED و یک آیفون با صفحه نمایش LCD می‌شود. کو معتقد است:

 اپل توان خروجی Flood illuminator‌های VCSEL را برای کاهش اثر نور نامرئی بر محیط زیست و بهبود عملکرد سیستم فیس آیدی، افزایش می‌دهد. VCSEL‌های قدرتمند با ASP بالاتر نیاز به بالا بردن الزامات طراحی و تولید دارند؛ مواد تقویت‌شده برای طراحی و تولید آرایه و زمان بیشتر برای آزمایش. بنابراین زنجیره‌ی تولید VCSEL باید مقدار زیادی را تامین کند.

در یاداشت کو همچنین اشاره شده است که دوربین‌های سه‌بعدی (Time Of Flight (TOF در مدل‌های جدید آیپد در اواخر سال ۲۰۱۹ یا اوایل سال ۲۰۲۰ استفاده می‌شود و در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۰ در آیفون از آن استفاده می‌شود. کو همچنین بر این باور است که اپل برنامه‌ای برای عرضه TOF در سال  ۲۰۱۹ ندارد.

طبق گفته‌ی کو، دوربین‌های سه‌بعدی TOF به آیپد اجازه می‌دهند تا مدل‌های سه‌بعدی را ثبت کند و به‌وسیله‌ی قلم اپل آن را ویرایش کند؛ برای ایجاد یک تجربه جدید و متفاوت. استفاده از TOF در آیفون به بهبود تجربه‌ی واقیت افزوده و کیفیت تصاویر کمک می‌کند. «بیش از ۵۰ درصد احتمال دارد که در آیپد‌های جدیدی که در سه‌ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۹ یا سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۰ عرضه می‌شوند از سیستم TOF استفاده شود (همانطور که قبلا بیان شد در آیفون‌های سال ۲۰۱۹ از TOF استفاده نمی‌شود). مدل‌های سه‌بعدی ابتدا به‌وسیله‌ی دوربین TOF ثبت و سپس به کمک قلم اپل ویرایش می‌شوند، که یک تجربه کاربری جدید در برنامه‌ها کاملا متفاوت با کامپیوتر‌ها را ارائه می‌دهد. احتمال دارد که سیستم TOF در آِیفون‌های سال ۲۰۲۰ استفاده شود که این باعث بهبود تجربه‌ی واقیت افزوده و کیفیت تصاویر می‌شود. طراحی جدید اپل می‌تواند برای بهبود طراحی سیستم و تجربه‌ی کاربری، طول موج هزار نانو‌مترب را برای VCSEL ایجاد کند (۹۳۵ تا ۹۴۵ نانومتر برای فیس آیدی موجود)».

face id

سیستم TOF، برای تعیین فاصله‌ی بین سوژه و دوربین با کمک اندازه‌گیری زمان پرواز نور یا لیزر بین دوربین و سوژه در هر نقطه از تصویر طراحی شده است. کو قبلا اعلام کرده بود که ‌Apple آمادگی لازم برای استفاده از این سیستم در آیفون‌ها را ندارد چون هنوز نمی‌تواند تجربه‌ی انقلابی را که در مورد واقعیت افزود انتظار دارد، ارائه دهد. برای دستیابی به تجربه‌ای که اپل انتظار دارد، این شرکت نیاز به اتصال نسل پنجم (5G)، عینک‌های واقیت افزوده و یک پایگاه داده‌ی بسیار قوی برای اپل‌مپز دارد.

اگرچه عرضه‌ی آیفون‌های ۲۰۱۹ فاصله‌ی قابل‌توجهی با آیفون‌های امسال دارند، اما تا به امروز شایعات زیادی در‌ مورد آیفون‌های بعدی منتشر شده است؛ مانند استفاده از تراشه‌های A۱۳ در آیفون‌های بعدی و همچنین شایعاتی در مورد کمتر شدن بریدگی بالای صفحه نمایش و یا حذف کامل آن؛ این مورد می‌تواند بخشی از سیستم TrueDepth ارتقاءیافته باشد.

شایعات همچنین بیان می‌کنند که اپل قصد دارد در برخی از آیفون‌های ۲۰۱۹ از دوربین اصلی با سه لنز استفاده کند. اما این شایعات مشخص نمی‌کنند که استفاده از TOF چگونه می‌تواند جایی در خط تولید سال ۲۰۱۹ داشته باشند. استفاده از ۳ لنز امکانات جدید را به دوربین آیفون اضافه می‌کند؛ مانند زوم اپتیکال 3 برابر و عملکرد بهتر در شرایط نوری کم و نامناسب.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات