میت 20 و میت 20 پرو در برابر نسل گذشته: چه چیز تغییر کرده است

میت 20 و میت 20 پرو در برابر نسل گذشته: چه چیز تغییر کرده است

هواوی ساعتی پیش گوشی‌های جدید سری میت ۲۰ را در حضور رسانه‌ها و در شهر لندن به دنیا معرفی کرد. اما چه چیزهایی در این گوشی‌ها نسبت به نسل قبل تغییر کرده‌اند.

وقتی صحبت از سری میت به میان می‌آید ناخودآگاه ذهن کاربران به سوی نمایشگرهای بزرگ و شارژدهی بالا می‌رود؛ اما این سری با گذر زمان در بخش‌های دیگر نیز به بلوغ کافی رسیده است. میت ۲۰ و میت ۲۰ پرو طبق انتظار اولین گوشی‌های هواوی با تراشه‌ی ۷ نانومتری کرین ۹۸۰ خواهند بود که طبق ادعای هواوی به‌لطف واحد شبکه عصبی دوگانه عملکردی فراتر از انتظار در بخش هوش مصنوعی خواهد داشت. کرین ۹۸۰ نسبت به کرین ۹۷۰ استفاده شده در میت ۱۰ و میت ۱۰ پرو ۲۰ درصد از نظر عملکرد و ۴۰ درصد از نظر مصرف بهبود یافته است.

هواوی برای اولین‌بار استفاده از دوربین سه‌گانه را در پی ۲۰ پرو آغاز کرد و حال نوبت به پرچمداران سری میت ۲۰ رسیده است تا عملکرد خوب سری پی را در این بخش تکمیل کنند. هواوی از دوربین دوگانه ۱۲ و ۲۰ مگاپیکسلی در میت ۱۰ و میت ۱۰ پرو استفاده کرده بود که با وجود عمکلرد خوب، به‌عنوان بهترین‌های بازار مطرح نبودند؛ اما دوربین میت ۲۰ پرو به‌لطف حسگر ۴۰ مگایپسکلی و لنز استاندارد، حسگر ۲۰ مگاپیکسلی با لنز فوق عریض و ۸ مگاپیکسلی همراه شده با لنز تله‌فوتو احتمالا بار دیگر نام هواوی را در زمینه‌ی عکاسی با موبایل بر سر زبان‌ها خواهد انداخت. میت ۲۰ به‌عنوان نسخه‌ی ارزان‌تر نیز دارای چینش سه‌گانه‌ی دوربین است با این تفاوت که سنسورهایی متفاوت و با رزولوشن کمتر در این گوشی استفاده شده است. استفاده از هوش مصنوعی درکنار اضافه شدن قابلیت ثبت تصاویر مایکرو دیگر نکات قابل ذکر در مورد دوربین‌ این گوشی‌ها است.

ظرفیت باتری میت ۲۰ و میت ۲۰ پرو تغییر چندانی نسبت به نسل گذشته نکرده است. باتری میت ۲۰ پرو ۲۰۰ میلی‌آمپر ساعت نسبت به نسل پیش افزایش یافته با این وجود نسخه‌ی عادی با همان باتری ۴٬۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی روانه‌ی بازار خواهند شد. شارژ سریع ۴۰ واتی با کابل و اضافه شدن قابلیت شارژ بی‌سیم سریع ۱۵ واتی نکاتی هستند که میت‌های جدید را از نظر سریع شارژ شدن یک پله بالاتر از رقبا قرار خواهند داد؛ شایان ذکر است که نسل گذشته از شارژ بی‌سیم پشتیبانی نمی‌کرد.

نمایشگر بزرگ اولین انتظار علاقه‌مندان به سری میت است ازاین‌رو هواوی از نمایشگرهای ۶.۵۳ و ۶.۳۹ اینچی در دل میت ۲۰ و میت ۲۰ پرو بهره گرفته است. طبق انتظار مدل ارزان‌تر با نمایشگر LCD و مدل پرو با نمایشگر اولد روانه‌ی بازار می‌شود. میت ۱۰ و میت ۱۰ پرو سال گذشته به نمایشگرهای LCD و اولد ۵.۹ و ۶ اینچی مجهز شده بودند. همانند گوشی‌های نسل گذشته هر دو گوشی جدید نیز از استاندارد HDR10 برای نمایش محتوای با گسترده دینامیکی بالا بهره می‌برند. خوشبختانه دیگر خبری از حسگر اثر انگشت در پایین نمایشگر گوشی‌های جدید سری میت نیست؛ میت ۲۰ حسگری در پشت و میت ۲۰ پرو نیز به حسگر ادغام شده با نمایشگر مجهز شده است. در ادامه از شما دعوت می‌کنیم تا از جدول زیر برای مقایسه‌ی مشخصات فنی میت ۲۰ و ۲۰ پرو با نسل گذشته استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید برای مشاهده‌ی مشخصات فنی گوشی‌های هواوی، تصاویر و قیمت گوشی‌ به بخش محصولات زومیت استفاده کنید.

منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده