کالبدشکافی آیفون XS و آیفون XS Max‌ حکایت از شکل خاص باتری آن‌ها دارد

کالبدشکافی آیفون XS و آیفون XS Max‌ حکایت از شکل خاص باتری آن‌ها دارد

کالبدشکافی آیفون XS و آیفون XS Max حکایت از باتری یکپارچه و L-شکل مدل کوچک‌تر دارد.

هم‌زمان با آغاز عرضه‌ی آیفون XS و آیفون XS Max، وب‌سایت iFixit طبق رسم سال‌های گذشته‌، با کالبدشکافی دو گوشی هوشمند جدید اپل، اسرار ناگفته‌ی کوپرتینونشین‌ها پیرامون محصولات جدید آن‌ها را برملا کرد. همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، ساختار درونی آیفون XS و آیفون XS مکس، شباهت بسیاری به آیفون X دارد؛ اما کوپرتینونشین‌ها داخل محصولات جدیدشان تغییرات کوچکی را اِعمال کرده‌اند؛ تغییراتی که تنها چشمانی تیزبین می‌توانند آن‌ها را تشخیص دهند.

کالبذشکافی آیفون XS

بزرگ‌ترین تغییر، به باتری گوشی‌های جدید Apple باز می‌گردد؛ در حالی که آیفون ۱۰ از دو باتری با مجموع ظرفیت ۲۷۱۶ میلی‌آمپرساعت بهره می‌برد، آیفون XS از یک باتری به‌فرم L با ظرفیت کمترِ ۲۶۵۹ میلی‌آمپرساعت استفاده می‌کند؛ با این حال کوپرتینونشین‌ها مدعی هستند که آیفون جدید شارژدهی بهتری نسبت به گذشته دارد.

ظاهرا اپل لایه‌هایی با ابعاد متفاوت و ورقه‌های الکترود تاشده را برای ایجاد فرم L-شکل و خمیده‌ی باتری استفاده می‌کند تا بدین ترتیب منبع انرژی دستگاه به‌خوبی در کنار قطعات مهم دیگر آیفون، نظیر مدار منطقی، موتور تپتیکی و حافظه قرار گیرد. در نقطه‌ی مقابل، آیفون XS Max از همان ساختار باتری دو تکه‌ای آیفون ۱۰ استفاده می‌کند، با این تفاوت که ظرفیت قابل توجه ۳۱۷۹ میلی‌آمپرساعت را ارائه می‌دهد و البته کماکان اختلاف فاحشی با ظرفیت ۴۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی باتری گلکسی نوت ۹ و هواوی پی ۲۰ پرو دارد.

کالبذشکافی آیفون XS

براساس گزارش iFixit، با وجود کسب گواهی IP68 توسط اپل برای iPhone XS و iPhone XS Max، تیم کالبدشکافی این دو گوشی، هیچ مدرکی دال بر بهبود مقاومت آن‌ها در برابر آب و گردوغبار نیافته است. وب‌سایت iFixit‌ همچنین گزارش می‌کند که اپل همه‌ساله در تولید قطعات داخلی بیشتری خودکفا می‌شود، این شرکت در مدل‌های ۲۰۱۸ آیفون از تراشه‌ی مدیریت انرژی خود استفاده کرده است.

کالبدشکافی آیفون XS

اگرچه‌ تقارن بین تعداد روزنه‌های دریچه‌ی اسپیکر و میکروفون در آیفون‌های امسال با حذف‌شدن دو روزنه از سمت چپ، از بین رفته است؛ اما مهندسان اپل از فضای ایجادشده برای جاگذاری یک نوار آنتن اضافه استفاده کرده‌اند که براساس تست‌های انجام‌شده از سوی SpeedSmart و Tom's Guide باعث افزایش فاحش سرعت LTE شده است.

کالبذشکافی آیفون XS

آیفون XS و آیفون XS Max همانند گذشته از دو سنسور ۱۲ مگاپیکسلی با لنزهای واید و تله‌فوتو استفاده می‌کنند؛ اما ابعاد فیزیکی سنسور به‌اندازه‌ی ۳۲ درصد افزایش یافته است؛ بدین مفهوم که اندازه‌ی هرکدام از پیکسل‌ها نیز بزرگ‌تر شده و آیفون‌‌های جدید می‌توانند با جذب نور بیشتر در محیط‌های کم‌نور، عکس‌های بهتری را ثبت کند.

در پایان وب‌سایت iFixit امتیاز تعمیرپذیری ۶ از ۱۰ را به آیفون XS و آیفون XS Max می‌دهد و یکی از مهم‌ترین نقاط ضعف طراحی داخلی آن‌ها را شکنندگی شیشه در پنل جلو و عقب در کنار لزوم خارج کردن تمام قطعات و تعویض کل شاسی در صورت شکستن پنل پشت می‌داند. در پایان از شما دعوت می‌کنیم برای مشاهده‌ی مشخصات فنی کامل و قیمت گوشی‌های مختلف از بخش محصولات زومیت استفاده کنید.

منبع ifixit
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده